Finanţatorul FC Timişoara, Marian Iancu, se gândeşte să se retragă din fotbal, dacă echipei bănăţene nu i se va acorda licenţa.
Iancu spune că s-a săturat ca FC Timişoara să fie "furată" şi lasă de înţeles că se gândeşte serios la retragerea din fotbal.
"Noi ne-am săturat! Suntem de şase ani în fotbal, am avut două finale de cupă pe care ni le-au furat, am pierdut două campionate pe care ni le-au furat. A fost maximul ce l-am putut face în condiţiile în care vrem să menţinem clubul curat. E momentul în care ne-am gândit să dezumflăm investiţia. Vom plăti toate contractele, vom veni cu ele la zi. Dacă vom pierde licenţa nu înseamnă nimic decât revenirea la realitate. Noi mai mult nu putem, o să ne recâştigăm timpul pierdut şi sănătatea", a mai spus Iancu, citat de Timiş Online.
Poli Timişoara a fost informată de UEFA că nu va primi licenţa pentru participarea la competiţiile europene în sezonul viitor. Marian Iancu a confirmat că FRF a făcut recurs la decizia Comisiei pentru acordarea licenţei cluburilor de a acorda FC Timişoara licenţa pentru sezonul 2011/2012.
Finanţatorul FC Timişoara, Marian Iancu, se gândeşte să se retragă din fotbal, dacă echipei bănăţene nu i se va acorda licenţa.
Iancu spune că s-a săturat ca FC Timişoara să fie "furată" şi lasă de înţeles că se gândeşte serios la retragerea din fotbal.
"Noi ne-am săturat! Suntem de şase ani în fotbal, am avut două finale de cupă pe care ni le-au furat, am pierdut două campionate pe care ni le-au furat. A fost maximul ce l-am putut face în condiţiile în care vrem să menţinem clubul curat. E momentul în care ne-am gândit să dezumflăm investiţia. Vom plăti toate contractele, vom veni cu ele la zi. Dacă vom pierde licenţa nu înseamnă nimic decât revenirea la realitate. Noi mai mult nu putem, o să ne recâştigăm timpul pierdut şi sănătatea", a mai spus Iancu, citat de Timiş Online