Un accident grav de circulaţie s-a petrecut aseară pe DN 7 Deva - Arad, în zona localităţii Burjuc. Potrivit poliţiştilor, un autoturism Dacia Logan şi o Skoda s-au ciocnit frontal, din cauza neatenţiei în conducerea maşinii, iar unul dintre vehicole a fost proiectat într-un autotren.
Echipajele medicale şi de descarcerare ale Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Hunedoara au intervenit în această după-amiază pentru salvarea celor a dăuă victime prinse între fiare, după ce autoturismele s-au ciocnit frontal.
Cristian Corobea, jucătorul de 23 de ani al FC Hunedoara, a murit într-un accident de BMW
Cristian Corobea, tânărul fotbalist decedat în accidentul de BMW, a fost condus pe ultimul drum de peste 1.000 de oameni
O tânără de 18 ani, din Deva, a fost târâtă 32 de metri pe DN7 de un autocar
Accidentul s-a petrecut pe raza localităţii hunedorene Burjuc de pe DN 7 Deva - Arad. În coliziunea în care au fost implicate un autoturism Skoda şi o Dacia Logan a intrat şi un autotren, al cărui şofer nu a mai putut evita impactul cu autoturismul izbit.
Scoşi din maşină cu Descarcerarea
"Pompierii de la descarcerare au găsit doi răniţi încarceraţi într-un autoturism Dacia Logan proveniţi dintr-un accident în care au mai fost implicate o Skoda şi un autotren.
Şoferul şi pasagerul aflat în dreapta sa au fost extraşi din autoturism doar după ce echipa de descarcerare a decupat portiera maşinii. Răniţii, mamă şi fiu, prezentau fracturi la membrele superioare şi inferioare dar erau conştienţi şi stabili.Victimele au fost preluate de echipajele de la ambulanţă care le-au transportat la spitalul din Deva", a precizat Anemona Doda, purtătorul de cuvânt al ISU Hunedoara.
"Deocamdată nu se cunosc cauzele exacte ale producerii accidentului grav. Ele vor fi stabilite de poliţiştii aflaţi la