Răzvan Lucescu a lucrat bine cu Marius Constantin în ultimul săumandat la Rapid, dar de atunci fundaşul a regresat enorm. Dupăsfertul de UEFA din 2006, Ajax şi Dinamo Kiev îl voiau pe fundaşulde 22 de ani la acea vreme, iar ucrainenii au oferit chiar 4milioane de euro. George Copos a refuzat şi rău a făcut. Trei animai târziu, Constantin a mai avut o şansă. Spartak Moscova era gatasă plătească 1,5 milioane de euro, dar la pauza unui joc cu Farul afost eliminat după ce a vrut să-l linşeze pe arbitrul RobertDumitru. Ruşii au renunţat.
Desfiinţat deŞumi
În vara lui 2009 a mai fost un interes din partea lui TerekGroznîi, dar "spartanul" era deja pe tobogan. Soarta lui a fostpecetluită însă de Şumi, cel care l-a desfiinţat pur şi simplu,numindu-l beţiv, fumător înrăit şi neprofesionist. Cu o asemenearecomandare la CV, Constantin nu mai are nicio şansă să fieacceptat de Răzvan. Rapid l-a pus pe lista de transferuri. Preţul:500.000 de euro, dar surse din cadrul clubului spun că jucătorul de26 de ani ar fi cedat şi pentru mai puţin.
Frunză e neplătit din octombrie
Sorin Frunză şi-a depus memoriu pentru că nu a mai fost plătit dinluna octombrie a anului trecut şi vrea să devină jucător liber. Elmai avea un an de contract cu Rapid şi Răzvan Lucescu voia să-lpăstreze ca rezervă a lui Deac după plecarea lui Cesinha, dar acumnu se mai pune problema. Astra şi Tg. Mureş şi-au manifestatdorinţa de a-l transfera.
Il Luce: "Ia titlul şi pleacă!"
Mircea Lucescu a dezvăluit faptul că Răzvan a revenit la Rapidpentru a câştiga campionatul, după care va lua cu siguranţă drumulstrăinătăţii: " Atunci când va câştiga titlul în România, sigur vapleca afară". "Il Luce" a mai spus că acum doi ani l-a propus laBrescia, acolo unde ar putea ajunge când îşi va îndepliniobiectivul din România.
Răzvan Lucescu a lucrat bine cu