Concertul pe care trupa Bon Jovi l-a susţinut, duminică seară, în Piaţa Constituţiei din Capitală, a început la ora 20.00, piesa care a dat startul show-ului fiind "Raise Your Hands", potrivit surselor de presă.
Trupa Bon Jovi a concertat pe o scenă de 54 de metri lăţime şi 25 de metri adâncime, puterea instalaţiei de sunet depăşind 15.000 de waţi. Pe scenă a existat un ecran cu o lăţime de aproximativ 40 de metri, înscris în arcul acesteia.
În deschiderea concertului celebrei formaţii, au cântat două trupe româneşti, QuantiQ şi Stillborn, alese în urma unui concurs de organizatori.
Spectacolul a început la ora anunţată, 20.00, iar piesa care a dat startul show-ului a fost "Raise Your Hands", fiind urmată de "You give love a bad name".
Bis-ul trupei a fost unul neobişnuit, putând fi considerat o a doua parte a concertului, deoarece a durat foarte mult. Deşi muzicienii au promis de mai multe ori că vor reveni la Bucureşti, încercând astfel să calmeze avântul publicului, membrii trupei nu se mai dădeau duşi de pe scenă. Printre altele, ei au mai cântat "Livin" On A Prayer", "Always", "These Days", pentru a încheia cu un clasic cover după "Twist and shout".
Următorul concert al Bon Jovi va avea loc miercuri, la Dusseldorf, în Germania.
F. A. Concertul pe care trupa Bon Jovi l-a susţinut, duminică seară, în Piaţa Constituţiei din Capitală, a început la ora 20.00, piesa care a dat startul show-ului fiind "Raise Your Hands", potrivit surselor de presă.
Trupa Bon Jovi a concertat pe o scenă de 54 de metri lăţime şi 25 de metri adâncime, puterea instalaţiei de sunet depăşind 15.000 de waţi. Pe scenă a existat un ecran cu o lăţime de aproximativ 40 de metri, înscris în arcul acesteia.
În deschiderea concertului celebrei formaţii, au cântat două trupe româneşti, QuantiQ şi Stillborn, alese în urma unui concurs de organizatori. @N