Mihai Stoica şi ceilalţi jucători ai Stelei au rămasimpresionaţi de adversarul care purta numărul 10 la NK Zagreb, înultimul meci amical disputat de roş-albaştri aici, în Austria.Managerul s-a interesat de preţ şi, când a auzit cât cer croaţii peel, a decis să se reorienteze spre o ţintă mai accesibilă pentrupostul de playmaker: Leo de la AEK Atena.
Steaua nu a transferat niciun jucător cerebral la mijloculterenului. De aceea, echipa lui Levi, cu toată posesia pe careisraelianul încearcă să o implementeze, nu va avea niciodată un jocelaborat, pentru că Bic-falvi şi Brandan sunt destul de slabi laconstrucţie. Dacă vrea un joc frumos şi eficient, Becali trebuie sătransfere un playmaker. Şi exact pentru asta insistă şi MihaiStoica!
Croatul amarcat în poarta lui Tătăruşanu
Meme a fost impresionat de decarul celor de la NK Zagreb imediatdupă amicalul de miercuri. "Cât costă Sovsic?", l-a întrebatmanagerul Mihai Stoica pe omologul său de la NK Zagreb. "Nu îlcedăm decât în condiţii de coproprietate şi mai puţin de 3 milioanenu acceptăm. E un fotbalist care peste doi ani va valora cel puţinzece milioane de euro", i-a răspuns croatul în limba italiană."Foarte bun jucător, dar şi foarte scump pentru noi", a încheiatdiscuţia despre acest subiect MM. Sovsic a deschis scorul în meciulcu steliştii.
Geraldogarantează pentru Leonardo
Aşa că managerul stelist şi Levi s-au reorientat în căutărilepentru achiziţionarea unui "pianist", adică un fotbalist care săorganizeze jocul la mijloc. Galvan, argentinianul propus detehnician lui Meme, nu e tocmai potrivit pentru ce au ei nevoie. "Eun fel de Dică, joacă al doilea atacant", spun steliştii. Căutândprintre jucătorii care le-au fost propuşi, roş-albaştrii s-au opritdin nou asupra brazilianului Leonardo Rodrigues Pereira de la AEKAtena. În luna mai, Mihai Stoica îşi cumpărase bilet de avion s