Bianca Adina Nazare, de 28 ani, din Braşov, rănită grav în accidentul din dimineaţa zilei de 2 august, a decedat, pe data de 15 august, în Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Constanţa.
Pe data de 2 august, Mihăiţă Simionov, de 27 de ani, din Constanţa, a condus un autoturism marca Mercedes, cu numărul de înmatriculare B 32 XRL, pe DN2A, dinspre localitatea Mihail Kogălniceanu către Ovidiu. În momentul în care a ajuns la kilometrul 191+200m, după cum arată şi oamenii legii, pe fondul neatenţiei în conducere, a intrat în coliziune cu o autoutilitară, care se afla staţionată în banda numărul unu de circulaţie. Poliţiştii de la Rutieră au mai spus că autoutilitara nu era semnalizată corespunzător. În urma accidentului, a rezultat vătămarea corporală gravă a Biancăi Adina Nazare, care se afla în faţa autoutilitarei şi rănirea uşoară a minorei Paula Adina N., de 11 ani, din Braşov, pasageră. Copila a fost externată din spital zilele trecute, însă inima mamei ei, Bianca Adina Nazare, a încetat să mai bată pe data de 15 august.
Bianca Adina Nazare, de 28 ani, din Braşov, rănită grav în accidentul din dimineaţa zilei de 2 august, a decedat, pe data de 15 august, în Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Constanţa.
Pe data de 2 august, Mihăiţă Simionov, de 27 de ani, din Constanţa, a condus un autoturism marca Mercedes, cu numărul de înmatriculare B 32 XRL, pe DN2A, dinspre localitatea Mihail Kogălniceanu către Ovidiu. În momentul în care a ajuns la kilometrul 191+200m, după cum arată şi oamenii legii, pe fondul neatenţiei în conducere, a intrat în coliziune cu o autoutilitară, care se afla staţionată în banda numărul unu de circulaţie. Poliţiştii de la Rutieră au mai spus că autoutilitara nu era semnalizată corespunzător. În urma accidentului, a rezultat vătămarea corporală gravă a Biancăi Adina Nazare, care se afla în faţa autoutilitarei şi rănirea uşoară a m