Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Claudiu Niculescu: Fanii ne încurajează şi din vârful dealului

Publicat in Adevarul, duminică 21 august 2011 ·

Atacantul formaţiei Universitatea Cluj, Claudiu Niculescu, impresionat de suporteri la meciul cu Petrolul Ploieşti, scor 3-2, când au încurajat echipa de pe un deal din spatele stadionului din Mediaş, jocul fiind disputat cu porţile închise.

Niculescu a marcat sâmbătă seara, contra Petrolului, al doilea său gol din acest sezon, echipa clujeană câştigând partida cu scorul de 3-2. "Mă bucur foarte mult că am câştigat, cred că e o victorie absolut meritată având în vedere că am dominat tot meciul.

M-au impresionat foarte tare fanii noştri. Ne încurajează oriunde, şi din vârful dealului, e ceva senzaţional. I-am simţit lângă noi şi le-am auzit încurajările. E greu să joci fără spectatori, pentru că fotbalul e pentru ei, iar cu tribunele goale îşi pierde din farmec.

Dacă jucam cu fanii în tribune, câştigam clar şi fără nicio emoţie. E altceva când te împing de la spate în fiecare moment, îţi dau încredere", a spus Claudiu Niculescu.

Atacantul echipei clujene a evitat să vorbească despre arbitrajul de la meciul de sâmbătă.

"Treaba mea e să joc nu să-mi dau cu părerea despre arbitraj. Probabil că au fost supăraţi, şi eu am văzut că am avut un penalti clar (n.r. - la faza din minutul 57, când şutul lui Niculescu l-a lovit în mână pe un adversar, în careul Petrolului), dar nu vreau să fac un caz din asta. Mă bucur că am câştigat, savurăm victoria, iar apoi ne gândim la partida cu Astra", a mai spus Niculescu.

Universitatea Cluj a câştigat, sâmbătă seară, cu scorul de 3-2 partida cu Petrolul Ploieşti.

Meciul s-a disputat fără spectatori, dar aproximativ 30 de suporteri au făcut deplasarea la Mediaş, acolo unde Universitatea Cluj îşi dispută jocurile de acasă, şi i-au încurajat pe jucători de pe dealul din spatele peluzei arenei.

Fanii au aprins torţe imediat după golul de 1-0, marcat de Niculescu.

Articolul in Adevarul >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Trei județe din sudul României, sub Cod Galben de caniculă!

Ziua Constanta acum 21 minute
Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de caniculă și disconfort termic ridicat pentru trei județe din ssudul țării. Potrivit ANM, avertizarea este valabilă în intervalul 20 iulie, ora 12 – 21 iulie, ora 10. Astfel, d

Mihaela Rădulescu, mesaj emoționant după moartea lui Felix Baumgartner: „Prima luptă pierdută”

HotNews acum 25 minute
Mihaela Rădulescu a postat un nou mesaj pe rețelele de socializare, în care spune că partenerul său de viaţă, Felix Baumgartner, a murit făcând ceea ce iubea cel mai mult – zburând – într-un loc în care merseseră pentru a treia oară, cu ea care îl ț

FOTO Șapte cluburi din Vama Veche și Costinești, închise temporar de comisarii ANPC! Ce nereguli au fost constatate

Ziua Constanta acum 2 ore
27 de controale au fost desfășurate în cluburile din Vama Veche și Costinești în data de 18.07.2025 de comisarii din cadrul Comandamentului Litoral ANPC 2025, coordonat de președintele Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor-Cristian P

Fost ministru al Justiției din Republica Moldova, extrădat în Franța. Acuzat că a șters notificări Interpol pentru fugari

Ziua Constanta acum o ora
Fostul ministru al justiției din Republica Moldova, Vitalie Pîrlog, suspectat că a șters notificări roșii ale Interpol pentru ca fugari dați în urmărire să poată scăpa de justiție, a fost extrădat și pus sub acuzare vineri în Franța. Fostul ministru

Hakim Abdallah a semnat în Superliga, a doua zi după despărțirea de Dinamo

Gazeta Sporturilor acum 35 minute
Hakim Abdallah (27 de ani) a ajuns vineri în Arad, după . Acesta a semnat cu UTA, care căuta un atacant în această perioadă de transferuri.

Trump dă în judecată Wall Street Journal, Dow Jones şi pe Rupert Murdoch pentru 10 miliarde de dolari

Ziarul Financiar acum o ora
Donald Trump a depus vineri, la Curtea Federală din Miami, un proces în valoare de 10 miliarde de dolari împotriva Wall Street Journal, Dow Jones, News Corp – lanţul deţinut de magnatul Rupert Murdoch – şi doi reporteri ai publicaţiei, acuzându-i de

CEO-ul surprins îmbrățișând o colegă la un concert Coldplay, suspendat din funcție după momentul viral

Adevarul acum 2 ore
CEO-ul companiei Astronomer a fost suspendat din funcție după un moment jenant petrecut la concertul Coldplay, când a fost surprins îmbrățișând o colegă. Incidentul a generat un val de reacții pe internet și acuzații de infidelitate.

Meta refuză să semneze codul AI al UE: ”O exagerare care va sufoca inovaţia”

News.ro acum 2 ore
Meta Platforms a anunţat că nu va semna noul cod de bune practici pentru inteligenţa artificială propus de Uniunea Europeană, acuzând Bruxellesul de o abordare excesivă care ar putea frâna dezvoltarea companiilor din domeniu, transmite CNBC. Decizia

Ioan Andone, cucerit de jucătorul lui Dinamo: „Va marca între 12 și 14 goluri în următoarele 3-4 luni”

Gazeta Sporturilor acum o ora
Ioan Andone, legenda lui Dinamo, e impresionat de Alexandru Musi. Fostul antrenor al „câinilor” consideră că extrema stângă poate marca minim 12 goluri în următoarele 4 luni.

Copac căzut pe calea ferată! Circulaţie feroviară oprită temporar între staţiile Răstolița şi Toplița

Ziua Constanta acum 3 ore
Compania Naţională de Căi Ferate „CFR” SA informează că traficul feroviar este oprit temporar, la această oră, între staţiile Răstolița şi Toplița, interval feroviar unde se acţionează pentru îndepărtarea unui copac prăbuşit pe linia de contact. Pot

Vremea

București
acum

25°
sâm.

17°/31°
dum.

20°/36°
lun.

23°/40°
mar.

25°/39°
Iasi
acum

22°
sâm.

17°/25°
dum.

16°/31°
lun.

18°/34°
mar.

22°/37°
Constanta
acum

25°
sâm.

18°/28°
dum.

20°/28°
lun.

23°/31°
mar.

24°/31°
Cluj-Napoca
acum

21°
sâm.

15°/26°
dum.

19°/30°
lun.

19°/33°
mar.

22°/30°
Timisoara
acum

22°
sâm.

16°/30°
dum.

18°/36°
lun.

21°/39°
mar.

18°/34°