Preşedintele Agenţiei Naţionale a Medicamentului (ANMDM) Daniel Boda, judecat pentru o mită de 5.000 de euro, are, potrivit declaraţiei de avere, numeroase prorietăţi, printre acestea numărându-se o casă de vacanţă la Bran şi un spaţiu comercial în Braşov.
Daniel Boda, fiul analistului politic Iosif Boda, a trecut, în declaraţia de avere completată în 3 noiembrie 2010, un teren agricol de 2,5 hectare în comuna suceveană Liteni, primit ca moştenire în 2005, şi un teren intravilan de 650 de metri pătraţi, cumpărat în 2007, la Tărtăşeşti.
La capitolul „Clădiri", Boda are înscris un apartament în Bucureşti, cumpărat în 1992, două case de locuit, tot în Bucureşti, una de 350 de metri pătraţi, din 1996, din care deţine 50% şi una de 60 de metri pătraţi, moştenită în 2005, un spaţiu comercial în Braşov, achiziţionat în 2001 şi jumătate dintr-o casă de vacanţă la Bran, cumpărată în 2008.
El câştigă 30.000 de lei, annual, doar din închirierea spaţiului comercial de la Braşov.
Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!
Pentru ultimele noutăţi din Braşov, click pe poza de mai jos: