Turcescu este supărat că în TVR nu se mai munceşte pe brânci. Acesta a declarat că dacă s-ar transforma în societate pe acţiuni şi s-ar renunţa la angajaţii care nu muncesc, TVR ar concura cot la cot cu restul televiziunilor comerciale.
"Din pacate, TVR a ajuns un loc caldut pentru cei care vor sa primeasca un salariu bunicel si sa nu munceasca. Eu, daca as fi ajuns acolo, as fi declarat societatea falimentara si as fi scos-o la bursa. Ulterior, o transformam in societate pe actiuni. In plus, din cei 3.000 de angajati din care muncesc pe bune doar cateva sute, as fi concediat 2.000 si ramaneam cu 1.000, cu care m-as fi putut bate de la egal la egal cu televiziunile comerciale", a declarat Robert Turcescu pentru enational.ro. Turcescu şi-a scos guma la plimbare! Turcescu este supărat că în TVR nu se mai munceşte pe brânci. Acesta a declarat că dacă s-ar transforma în societate pe acţiuni şi s-ar renunţa la angajaţii care nu muncesc, TVR ar concura cot la cot cu restul televiziunilor comerciale.
"Din pacate, TVR a ajuns un loc caldut pentru cei care vor sa primeasca un salariu bunicel si sa nu munceasca. Eu, daca as fi ajuns acolo, as fi declarat societatea falimentara si as fi scos-o la bursa. Ulterior, o transformam in societate pe actiuni. In plus, din cei 3.000 de angajati din care muncesc pe bune doar cateva sute, as fi concediat 2.000 si ramaneam cu 1.000, cu care m-as fi putut bate de la egal la egal cu televiziunile comerciale", a declarat Robert Turcescu pentru enational.ro. Turcescu şi-a scos guma la plimbare!