UPDATE 16.30 - Tatăl bebeluşului în vârstă de 6 luni care a fost ucis de către mama lui este cel care a anunţat crima la 112, informează Mediafax.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliţiei Judeţene Braşov, Liviou Naghi, crima a fost anunţată la numărul de urgenţă 112 în jurul orei 15.00, de către tatăl copilului, în vârstă de de 28 de ani.
Crima s-a petrecut într-o locuinţă din Piaţa Sfatului nr. 13 din Braşov, poliţiştii care au mers la faţa locului găsind-o, alături de cadavrul copilului, şi pe mama acestuia, care era în stare de şoc.
Naghi a precizat că bebeluşul "a fost secţionat", iar în acest caz se fac cercetări pentru omor deosebit de grav, urmând să se stabilească arma crimei.
Bebeluşul omorât de către mama sa a fost găsit în locuinţa familiei, secţionat în bucăţi şi pus în pungi de plastic.
Caz şocant de crimă la Braşov, unde o mamă şi-a ucis copilul de şase luni în Piaţa Sfatului.
Femeia era însărcinată şi mai are alţi şase copii. Tragedia a avut loc în locuinţa acestora. Se pare că vecinii au auzit strigătele disperate ale micuţilor care priveau îngroziţi la gestul mamei lor. Au chemat poliţia, iar mama criminală a fost dusă imediat la secţia de poliţie care se află în apropiere.
Ceilalţi copii din familie au fost scoşi imediat din locuinţă şi au fost duşi la Direcţia pentru Protecţia Copilului. Cel mai probabil aceştia vor fi trimişi în centre de plasament, iar mama lor va fi supusă unei expertize psihologice.
UPDATE 16.30 - Tatăl bebeluşului în vârstă de 6 luni care a fost ucis de către mama lui este cel care a anunţat crima la 112, informează Mediafax.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliţiei Judeţene Braşov, Liviou Naghi, crima a fost anunţată la numărul de urgenţă 112 în jurul orei 15.00, de că