Gorjenii vor să obţină pe jucător minim un milion de euro
Zilele lui Mihai Pintilii la Pandurii sunt numărate. E aproape sigur că jucătorul va părăsi în această vară Pandurii, şi asta pentru că târgujienii sunt asaltaţi cu oferte. Steaua, Vaslui şi alte două echipe din străinătate îl vor pe căpitanul pandurilor. În plus şi Mihai Pintilii se gândeşte la o despărţire de Pandurii, vârsta, dar şi ambiţiile de preamărire cântăresc enorm în acest moment. Pintilii are 27 de ani, şi nu se ştie dacă va mai prinde un contract la fel de bun ca cel pe care îl are promis în acest moment. Steaua presează, insistă la maxim pentru a-l lua pe mijlocaş, şi cum Gigi Becali nu se uită la bani atunci când vine vorba de un jucător valoros e posibil ca în aceste zile latifundiarul din Pipera să scoată un milion de euro din cont şi să-l ia pe Pintilii.
Concurenţă pentru căpitan
Financiar, plecarea lui Pintilii e de bun augur. Conturile pandurilor s-ar umple cu un milion de euro şi astfel ar fi bani pentru alte transferuri. Din punct de vedere sportiv, plecarea lui Pintilii nu e chiar bună, gorjenii rămânând descoperiţi pe un post cheie. Tocmai de aceea ezită oltenii să-i dea drumul lui Pintilii. Şi cum alte echipe au aflat că Steaua îl vrea pe căpitanul pandurilor, imediat au apărut contraoferte. Primii care au sărit au fost cei de la FC Vaslui, însă Adrian Porumboiu nu se grăbeşte să arunce cu banii. Şi alte echipe din străinătate, două la număr îl vor pe Pintilii, însă, cele mai mari şanse le are tot Steaua. Motivul? Pintilii vrea şi el la Steaua, dar şi relaţia bună dintre Marin Condescu şi Gigi Becali. Şi cum pe axa Pandurii-Steaua s-au făcut multe afaceri, e foarte posibil să se mai facă cel puţin una.
În fotbal totul e schimbător şi trecător. De la un jucător declarat netransferabil s-a ajuns la stadiul de discuţii avansate, aşa că dacă joi la prânz se ştia că