Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Băsescu, foarte activ pe Twitter. Ce scrie preşedintele suspendat pe reţelele de socializare. Cine mai dă "Like"?

Publicat in Antena 3, joi 12 iulie 2012 ·

De la începerea campaniei electorale pentru referendumul care va avea loc pe 29 iulie, Traian Băsescu este foarte activ pe reţelele de socializare. În această dimineaţă a postat pe Twitter următorul mesaj: "Sunt la sediul de campanie, mă simt în mare formă".

"Ostilitate există, o ştiu nu de acum, dar obligaţia mea este să explic. Sunt convins că românii nu sunt ostili adevărului, dar sunt ostili politicienilor necinstiţi", a spus Băsescu, în conferinţa de presă susţinută miercuri seară în curtea sediului său de campanie de pe strada Comăniţa.

Totodată, el şi-a exprimat speranţa că următoarele declaraţii de presă le va susţine "fără trimişii domnului Voiculescu".

"Voi avea declaraţii de presă frecvente şi, sper, fără trimişii domnului Voiculescu", a spus Băsescu.

Nici premierul Victor Ponta nu neglijează conturile sale de pe reţelele de socializare: "Nici astăzi nu va fi linişte, din păcate. România are de suferit cu fiecare zi în care acest conflict se prelungeşte.

Avem cu toţii răspunderea de a avea un referendum valid, care să dea un răspuns clar crizei politice. Nu vom rezolva criza fugind de ea, ascunzându-ne în spatele unor detalii legale.Veniţi la referendum să decideţi voi cum oprim această criză!"

De la începerea campaniei electorale pentru referendumul care va avea loc pe 29 iulie, Traian Băsescu este foarte activ pe reţelele de socializare. În această dimineaţă a postat pe Twitter următorul mesaj: "Sunt la sediul de campanie, mă simt în mare formă".

"Ostilitate există, o ştiu nu de acum, dar obligaţia mea este să explic. Sunt convins că românii nu sunt ostili adevărului, dar sunt ostili politicienilor necinstiţi", a spus Băsescu, în conferinţa de presă susţinută miercuri seară în curtea sediului său de campanie de pe strada Comăniţa.

Totodată, el şi-a exprimat speranţa că

Articolul in Antena 3 >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Mesajul Dianei Șoșoacă după ce BEC i-a respins candidatura la prezidențiale

HotNews acum 18 minute
Diana Șoșoacă a reacționat sâmbătă, pe Facebook, după ce candidatura sa la alegerile prezidențiale a fost respinsă azi, 15 martie, de Biroul Electoral Central. Ea poate contesta decizia BEC la Curtea Constituțională. „AD AUGUSTA PER ANGUSTA!” – „la

Ultima zi de depunere a candidaturilor la alegerile prezidențiale 2025. Lidera POT, Anamaria Gavrilă și fostul ministru al Educaţiei Daniel Funeriu, aşteptaţi la BEC

HotNews acum 3 ore
Sâmbătă este ultima zi în care mai pot fi depuse candidaturi la Biroul Electoral Central pentru alegerile prezidențiale din mai, notează Agerpres. Potrivit calendarului aprobat de Guvern, ultima zi de depunere a candidaturilor este 15 martie, ora 24

Meteorologii anunță că vremea se răcește în toată țara, începând de sâmbătă noaptea. Unde sunt anunțate ploi

Adevarul acum 22 minute
Meteorologii au anunțat că vremea se răcește în toată țara sâmbătă și în noaptea de sâmbătă spre duminică. Începând de duminică și până marți, vor fi precipitații însemnate cantitativ în cea mai mare parte a țării.

SUA l-au declarat pe ambasadorul sud-african la Washington „persona non grata”, acuzându-l că îl „urăşte” pe Donald Trump

News.ro acum o ora
Secretarul de stat american Marco Rubio l-a declarat pe ambasadorul Africii de Sud în Statele Unite „persona non grata”, acuzându-l în special că îl „urăşte” pe Donald Trump, informează AFP. Ebrahim Rasool „alimentează tensiunile rasiale, urăşte Sta

Capitala trece de la temperaturi record de 28 de grade la posibile ninsori în doar trei zile

Ziarul Financiar acum 50 minute
Bucureştenii vor experimenta o schimbare drastică a vremii în următoarele zile, cu temperaturi care vor coborî cu 20 de grade în mai puţin de 72 de ore, conform prognozei speciale emise de meteorologi. Sâmbătă, vremea va fi mult mai caldă decât în m

Agenția de rating Moody’s schimbă la „negativă” perspectiva României, invocând reforma fiscală „amânată semnificativ” și mediul politic „din ce în ce mai turbulent”

HotNews acum 5 ore
Vineri seara, într-o mișcare previzibilă, agenția Moody’s a schimbat perspectiva asupra Guvernului României la negativă din stabilă. Agenția invocă reforma fiscală „amânată semnificativ” și mediul politic intern „din ce în ce mai turbulent”. Decizia

Calendar-ortodox Ce sărbătoare religioasă este astăzi, în data de 15 martie 2025?

Ziua Constanta acum 3 ore
Sfântul Mucenic Agapie și cei șapte mucenici au pătimit în vremea imparatului Diocletian (284-305). Sfantul Mucenic Agapie era originar din Gaza, Timolau din Pont, cei doi Dionisie din Tripole (Fenicia), Romil era diacon al bisericii din Diospoli, i

Accident între un tramvai şi o basculantă pe Bd. Timişoara

Ziarul Financiar acum o ora
UPDATE 2: De la ora 9.45 s-a reluat circulatia tramvaielor în ambele sensuri de mers. UPDATE: La ora 9.30, s-a reluat circulaţia tramvaielor din liniile 1, 11 si 25, pe Bd. Timişoara, sens Şos. Progresului, însă sensul spre Bd. G-ral Paul Teodorescu

Nouă pană de curent generalizată în Cuba, a patra în ultimele şase luni

News.ro acum 6 ore
O nouă pană de curent de amploare, a patra în mai puţin de şase luni, a afectat Cuba vineri seara din cauza prăbuşirii sistemului naţional de electricitate învechit al ţării, relatează AFP. În jurul orei 20.15 vineri seară (00.15 GMT sâmbătă), ”o pa

Premierul britanic, Keir Starmer, convoacă a doua reuniune a „coaliţiei voluntarilor" pentru Ucraina

Ziarul Financiar acum o ora
Premierul britanic Keir Starmer organizează sâmbătă o întâlnire virtuală cu aproximativ 25 de ţări pentru a discuta evoluţiile războiului din Ucraina şi posibila încetare a focului de 30 de zile propusă de SUA. La reuniunea „coaliţiei voluntarilor"

Vremea

București
acum

20°
sâm.

14°/25°
dum.

13°/20°
lun.

4°/11°
mar.

0°/5°
Iasi
acum

16°
sâm.

12°/22°
dum.

4°/11°
lun.

1°/9°
mar.

-1°/5°
Constanta
acum

21°
sâm.

12°/21°
dum.

10°/15°
lun.

4°/10°
mar.

1°/5°
Cluj-Napoca
acum

18°
sâm.

10°/21°
dum.

5°/10°
lun.

-0°/7°
mar.

-3°/3°
Timisoara
acum

19°
sâm.

12°/19°
dum.

6°/12°
lun.

2°/9°
mar.

-1°/6°