Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Profit net de 4,18 milioane lei pentru Romcab

Publicat in Zi de zi - Mures, luni 16 iulie 2012 ·

SC Romcab SA Târgu-Mureș a obținut în exercițiul financiar 2011 un profit net de 4.185.008 lei, în creștere comparativ cu anul 2010, când profitul net al societății s-a cifrat la 895.315 lei.

Potrivit contului de profit și pierdere întocmit de administratorul societății, Prosszer Zoltan, și remis către Bursa de Valori București, SC Romcab SA Târgu-Mureș a înregistrat o creștere și în ceea ce privește cifra de afaceri, de la 53.100.184 lei la data de 31 decembrie 2010, la 172.592.715 lei la data de 31 decembrie 2011, precum și la producția vândută, de la 51,36 milioane lei ăn 2010 la 171,24 milioane lei în anul 2011.

De asemenea, conform Depozitarului Central, la data de 31 decembrie 2011, structura acționariatului era următoarea: Sadalbari SRL Târgu-Mureș cu 3.856.585 acțiuni (69,02%), Morgan Stanley & Co International PLC cu 1.271.233 acțiuni (22,70%) și alți acționari cu 463.182 acțiuni. SC Romcab SA Târgu-Mureș este listată la Bursa de Valori București, cu 5.600.000 de acțiuni emise, fiecare cu o valoare nominală de 2,5 lei.

Ultima cotație, afișată la data de 9 iulie pe site-ul Burseid e Valori București, indica un preț de 3,960 lei per acțiune, în scădere cu 0,25%.

Alex TOTH

SC Romcab SA Târgu-Mureș a obținut în exercițiul financiar 2011 un profit net de 4.185.008 lei, în creștere comparativ cu anul 2010, când profitul net al societății s-a cifrat la 895.315 lei.

Potrivit contului de profit și pierdere întocmit de administratorul societății, Prosszer Zoltan, și remis către Bursa de Valori București, SC Romcab SA Târgu-Mureș a înregistrat o creștere și în ceea ce privește cifra de afaceri, de la 53.100.184 lei la data de 31 decembrie 2010, la 172.592.715 lei la data de 31 decembrie 2011, precum și la producția vândută, de la 51,36 milioane lei ăn 2010 la 171,24 milioane lei în anul 2011.

De asemenea, conform Depozitaru

Articolul in Zi de zi - Mures >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Anamaria Gavrilă şi-a depus la BEC candidatura la alegerile prezidenţiale: Este una de conjunctură, nu recunoaştem aceste alegeri ca fiind unele legitime/ Candidatura mea este pentru a reda românilor Turul 2, înapoi şi preşedintele pe care l-au votat deja

News.ro acum 49 minute
Preşedintele POT, Anamaria Gavrilă, şi-a depus, sâmbătă seară, la Biroul Electoral Central (BEC) candidatura la alegerile prezidenţiale din partea partidului pe care îl conduce. Ea a afirmat că a strâns peste 400.000 de semnături, dar ”această candi

Victor Ponta anunță că renunță la cetățenia sârbă înainte de ședința CCR care analizează o contestație împotriva candidaturii sale

HotNews acum 3 ore
Victor Ponta, candidat independent la alegerile prezidențiale din luna mai, a anunțat într-un mesaj pe contul său de Facebook că renunță la „cetățenia onorifică pe care a primit-o din partea Parlamentului sârb” în 2018. Decizia sa vine în contextul

Mesaj RO-Alert în București, pentru dispariția unui tânăr de 14 ani. Oamenii care pot oferi detalii sunt rugați să sune la 112

Libertatea acum o ora
Un mesaj RO-Alert a fost emis de către autorități, după ce un tânăr în vârstă de 14 ani, din București, este dat dispărut. Acesta a plecat de acasă, vineri, 14 martie, și nu s-a mai întors.

Incendiu într-o cameră aflată la etajul 6 al unui cămin studenţesc din Cluj-Napoca/ Aproximativ 200 de persoane au ieşit din clădire

News.ro acum 2 ore
Un incendiu a izbucnit, sâmbătă după-amiază, într-o cameră aflată la etajul 6 al unui cămin studenţesc din Cluj-Napoca, pompierii intervenind cu trei autospeciale şi reuşind să stingă focul. Aproximativ 200 de persoane au ieşit din clădire, fără a a

CNA a decis eliminarea conţinutului ilegal al unor postări de pe TikTok în care erau ameninţaţi membrii BEC

News.ro acum o ora
Consiliul Naţional al Audiovizualului (CNA) a decis, sâmbătă, eliminarea unor materiale audiovizuale de pe TikTok în care erau ameninţaţi memebri ai Biroului Electoral Central (BEC). De asemenea, va fi analizată închiderea conturilor pe care au fost

Miting EuRo Manifest în Piaţa Victoriei pentru susținerea apartenenţei la UE. Fanii lui Călin Georgescu, identificați de jandarmi

Libertatea acum 49 minute
Peste 1.000 de oameni au fost prezenți sâmbătă, 15 martie, la mitingul „EuRo Manifest” din Piaţa Victoriei din Bucureşti. În zonă au fost găsiți și susţinători ai lui Călin Georgescu, iar jandarmii au făcut apel la oameni să nu răspundă provocărilor.

Viktor Orban promite măsuri drastice împotriva presei şi ONG-urilor într-un discurs presărat cu teorii ale conspiraţiei: “Urmează curăţenia de Paşte. Insectele au iernat / Vom elimina întreaga armată din umbră”

News.ro acum 2 ore
Premierul populist al Ungariei, Viktor Orban, a promis sâmbătă că îşi va elibera ţara de cei despre care susţine că lucrează pentru interesele puterilor străine, afirmând că guvernul său de dreapta va elimina o „armată din umbră” globală care serveş

Ilie Bolojan, după summitul convocat de Starmer: România continuă sprijinul pentru Ucraina

Libertatea acum 4 ore
Preşedintele interimar al României, Ilie Bolojan, a participat sâmbătă la un summit virtual convocat de premierul britanic Keir Starmer, unde a subliniat angajamentul României de a continua sprijinul pentru Ucraina.

Schi alpin: Elveţianul Marco Odermatt a câştigat marele glob pentru al patrulea an consecutiv

News.ro acum 2 ore
Elveţianul Marco Odermatt a câştigat pentru al patrulea an consecutiv Marele Glob de Cristal, terminând sâmbătă al doilea slalomul uriaş de la Hafjell (Norvegia). El este al doilea schior, după Marcel Hirscher, care câştigă de patru ori la rând Cupa

Premieră! România găzduiește Campionatul European de Șah » Participare record la malul mării

Gazeta Sporturilor acum 5 ore
România găzduiește Campionatul European de Șah, ediția 2025. Competiția se va desfășura în perioada 14-27 martie în Eforie Nord, iar organizatorii așteaptă aproximativ 400 de concurenți din 40 de țări europene.

Vremea

București
acum

15°
sâm.

14°/25°
dum.

12°/18°
lun.

4°/12°
mar.

1°/7°
Iasi
acum

sâm.

8°/24°
dum.

5°/10°
lun.

1°/8°
mar.

-1°/5°
Constanta
acum

17°
sâm.

12°/21°
dum.

9°/16°
lun.

5°/10°
mar.

2°/6°
Cluj-Napoca
acum

12°
sâm.

10°/22°
dum.

4°/11°
lun.

-1°/6°
mar.

-3°/2°
Timisoara
acum

11°
sâm.

11°/20°
dum.

6°/11°
lun.

1°/8°
mar.

-1°/6°