Mesajul a fost trimis. Multumesc!

VIDEO "Faimos pentru 15 minute": cum să devii vedetă de Hollywood peste noapte. Aşa au fost păcăliţi sute de oameni

Publicat in Adevarul, luni 24 septembrie 2012 ·

Cum ar fi dacă mâine oamenii te-ar opri pe stradă să-ţi ceară autografe, paparazzi ar face orice pentru o poză cu tine şi ai fi păzit de doi bodyguarzi permanent? Asta a reuşit un tânăr, care peste noapte a convins sute de oameni că este o vedetă.

Brett Cohen, un student în vârstă de 21 de ani se poate mândri cu o performanţă cel puţin hilară. Tânărul a reuşit să se fotografieze şi să socializeze cu aproximativ 300 de persoane care au crezut că este o celebritate, scrie Daily Mail.

Gluma lui Cohen a fost făcută pentru a scoate în evidenţă cât de fascinat poate fi publicul de un star. Înconjurat de paparrazzi care l-au fotografiat din toate unghiurile, studentul şi-a intrat foarte bine în rol şi chiar a îndemnat câţiva "spectatori" să i se alăture la pozat.

Plimbarea lui Brett prin Times Square a început chiar din faţa studiourilor postului de televiziune NBC, de unde acesta a fost însoţit de doi bodyguarzi, trei cameramani şi patru fotografi. Planul farsei a fost bine pus la punct de către Cohen şi prietenul său Edward Strum.

Pe măsură ce se apropie de centrul pieţei Cohen este observat de trecători, iar lumea în jurul său începe să freamăte, în timp ce mici grupuri de adolescente ţipă şi chicotesc la adresa presupusului star. Numeroase persoane, între care foarte mulţi tineri, s-au fotografiat cu studentul de 21 de ani, unii dintre ei având reacţii stereotipice la vederea unei celebrităţi.

"Cred că este o persoană excelentă. Cred că va avea o carieră şi un viitor prosper în industria cinematografică", spune un bărbat despre atenţia de care beneficiază Cohen.

"Tocmai m-am pozat cu el şi mă simt specială. Nu pot să spun decât că este superb", exclamă o tânără entuziasmată că a putut obţine o fotografie cu Brett Cohen.

Articolul in Adevarul >>

Citeste si top 10 stiri de azi

SuperLiga: Dinamo, doar remiză cu FC Botoșani. Un gol al „câinilor” a fost anulat

HotNews acum 7 ore
Dinamo Bucureești și FC Botoșani au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat luni, pe stadionul „Arcul de Triumf”, în etapa a doua din SuperLiga. Dinamo – FC Botoșani 0-0 Toate ocaziile din prima repriză le-au aparținut „câiniilor”: Musi (‘5

Emisiunile zilei marţi, 22 iulie 2025

Ziarul Financiar acum 7 ore
Pentru alte știri, analize, articole și informații din business în timp real urmărește Ziarul Financiar pe WhatsApp Channels

Nicușor Dan, despre interferențele Rusiei: „NATO, UE şi Marea Britanie confirmă. Statul român trebuie să vină cu noi probe”

HotNews acum 12 ore
Președintele Nicușor Dan a transmis luni un mesaj în care afirmă că NATO, Uniunea Europeană și guvernul britanic au confirmat, prin declarații oficiale, că Rusia a desfășurat acțiuni de dezinformare și manipulare, precum și agresiuni ciberbetice în

Video A murit actorul Malcolm-Jamal Warner, Theo din „The Cosby Show”. S-a înecat în timp ce se afla în vacanță în Costa Rica

Adevarul acum 6 ore
Malcolm-Jamal Warner, actorul cunoscut mai ales pentru rolul Theo Huxtable din serialul The Cosby Show, a murit. Warner, care avea 54 de ani, s-a înecat duminică, în timp ce se afla în vacanță în Costa Rica.

Ilie Bolojan: „Cât timp voi fi premierul României, voi căuta nu să creez FALII în COALIȚIE”

Gandul acum 8 ore
Premierul Ilie Bolojan este ferm convins că actuala Colaliție nu este una de conjunctură și va trece testul politic, inclusiv pe pachetul doi posibil asumat. Pe timpul mandatului său, Premierul promite să nu creeze noi falii între PNL și PSD, în spe

Percheziții pe scară largă în rândul agenției anticorupție din Ucraina. SBU vânează „cârtițe” ale Rusiei

HotNews acum 6 ore
Serviciile de securitate ucrainene au arestat luni mai mulți oficiali din principala agenție anticorupție a țării și au efectuat zeci de percheziții, într-o acțiune pe care instituția vizată o consideră exagerată și care, potrivit acesteia, i-a bloc

CNAIR impune restricții de tonaj în șase județe din cauza caniculei

HotNews acum 13 ore
Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) anunță că, marți, 22 iulie, vor fi instituite restricții de circulație pentru autovehiculele cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 tone, între orele 12:00 și 20:00, în j

Programul SGR-RetuRO se va extinde. Ministrul Mediului a anunțat noile ambalaje care vor intra pe listă

Adevarul acum 6 ore
Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a anunțat că analizează extinderea Sistemului de Garanție-Returnare (SGR) și la alte tipuri de ambalaje, precum borcanele sau cartoanele de lapte.

Datoria publică a României a depăşit pragul psihologic de 1.000 de miliarde de lei

Ziarul Financiar acum 6 ore
♦ În doar primele patru luni din an, datoria publică a depăşit pragul psihologic de 1.000 mld. lei. Datoria publică a sărit, în aprilie, de 1.000 mld. lei, potrivit datelor Finanţelor publicate ieri. Nu este de mirare. Deficitul bugetar, care a atin

Ilie Bolojan spune că doar 35% dintre proiectele programului Anghel Saligny ar urma să continue: „Am cheltuit mai mult decât ne-am angajat”

Adevarul acum 9 ore
Premierul Ilie Bolojan a explicat că doar 35% dintre proiectele pe Anghel Saligny ar urma să continue în acest an. Autoritățile și constructorii au fost anunțați să-și pună lucrările în siguranță.

Vremea

București
acum

21°
mar.

21°/40°
mie.

24°/37°
joi

21°/39°
vin.

23°/41°
Iasi
acum

21°
mar.

21°/37°
mie.

18°/33°
joi

20°/36°
vin.

20°/38°
Constanta
acum

21°
mar.

21°/37°
mie.

23°/27°
joi

24°/28°
vin.

22°/29°
Cluj-Napoca
acum

19°
mar.

19°/31°
mie.

18°/31°
joi

19°/33°
vin.

18°/34°
Timisoara
acum

22°
mar.

21°/33°
mie.

21°/35°
joi

22°/39°
vin.

22°/39°