După ce şi-a remaniat în totalitate locul de jucătoare, echipa CSV 2004 Tomis Constanţa are nevoie de cât mai multe jocuri pentru omogenizare. În acest sens, gruparea de la malul mării a decis să meargă în Turcia, la invitaţia celor de la Galatasaray Istanbul, pentru a participa la un puternic turneu de pregătire.
Echipa de pe litoral participă, începând de ieri şi până vineri, la turneul organizat de Galatasaray Istanbul, la care mai participă Azerrail Baku (Azerbaidjan) şi Bakirkoy Belediye Yeşilyurt (Turcia). Competiţia este organizată în memoria lui Deger Eraybar (1936-2008), fost mare voleibalist turc în anii '50-'70, care a jucat întreaga sa carieră pentru Galatasaray. Meciurile se vor juca de la orele 17.00 şi 20.00, în sala "Burhan Felek" din Istanbul, sală dedicată exclusiv voleiului şi în care evoluează toate echipele feminine din oraşul de pe malul Bosforului.
Două dintre adversarele sirenelor nu sunt necunoscute. Galatasaray a jucat în Cupa CEV, în compania grupării de la malul mării, în timp ce pe Azerrail Baku tomitanele au întâlnit-o în ediţia trecută a Ligii Campionilor. După ce şi-a remaniat în totalitate locul de jucătoare, echipa CSV 2004 Tomis Constanţa are nevoie de cât mai multe jocuri pentru omogenizare. În acest sens, gruparea de la malul mării a decis să meargă în Turcia, la invitaţia celor de la Galatasaray Istanbul, pentru a participa la un puternic turneu de pregătire.
Echipa de pe litoral participă, începând de ieri şi până vineri, la turneul organizat de Galatasaray Istanbul, la care mai participă Azerrail Baku (Azerbaidjan) şi Bakirkoy Belediye Yeşilyurt (Turcia). Competiţia este organizată în memoria lui Deger Eraybar (1936-2008), fost mare voleibalist turc în anii '50-'70, care a jucat întreaga sa carieră pentru Galatasaray. Meciurile se vor juca de la orele 17.00 şi 20.00, în sala "Burhan Felek" din Ist