Vezi unde poate ajunge tehnicianul lui CFR Cluj, care poate părăsi echipa după înfrângerea cu Viitorul chiar înainte de "şocul" din Ligă cu Galatasaray!
CFR Cluj şi-a luat adio de la titlu după înfrângerea în faţa „copiilor" lui Hagi, care au dat lovitura în Gruia prin golul lui Iancu, iar apoi au păstrat avantajul chiar dacă Dică a fost eliminat.
"Nu ne mai gândim la titlu"
„Am fost prea precipitaţi, am greşit mult în apărare, iar atac nu prea am avut. Viitorul a fost o echipă foarte tînără, bine organizată. A fost cel mai prost joc din acest campionat. Ceva nu este în regulă. Viitorul a ştiut să profite de naivitatea noastră. Când am jucat cu om în plus, am evoluat mai prost decât cînd eram 11 contra 11. Nu ne mai gîndim la titlu", a declarat resemnat Andone, gândindu-se că Steaua se poate distanţa la 15 puncte dacă va învinge la Pandurii.
Le-o ia înainte şefilor
Cum titlul era principalul obiectiv al echipei în acest sezon, pentru a se putea intra din nou la anul în grupele Ligii Campionilor, acolo unde sunt banii care asigură bugetul clubului, şefii lui CFR se gândesc serios să-l înlocuiască pe Andone. Numai că „Fălcosul" le-a luat-o înainte".
Vrea să plece în zona arabă
Conform cotidianului Naţional, Ando s-a mişcat mai repede şi l-ar fi apelat pe Ion Marin, în prezent antrenor la formaţia Al Kuwait, şi l-a rugat să-l ajute cu un contract în lumea arabă. Patronul Paszkany a auzit acest lucru şi l-ar fi "încurajat" pe Andone să plece din proprie iniţiativă. "Ando, daca ai vreo ofertă mai bună de la arabi sau din altă parte şi vrei să pleci, eu te înţeleg", i-ar fi spus patronul conform Naţional. Iar mutarea s-ar putea realiza chiar înainte de meciul de săptămâna viitoare cu Galatasaray.
I-au pregătit şi un secund, în caz că rămâne
În caz că nu va pleca de bunăvoie, şefii lui CFR îi pregătesc un înlocuitor. Pe m