Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Primul mall din Ploiesti a fost inaugurat, dupa investitii de 65 mil. euro (Galerie Foto)

Publicat in Daily Business, joi 15 noiembrie 2012 ·

Centrul comercial Ploiesti Shopping City, cel mai mare mall regional din sudul tarii, a fost inaugurat joi, in urma unei investitii de 65 de milioane de euro a New Europe Property Investments (NEPI) si Carrefour Property Romania, la 11 luni de la inceperea constructiilor. Vezi cum arata si care este mixul de chiriasi.

Mall-ul dezvoltat in apropiere de Ploiesti, pe DN1, la iesirea spre Brasov, are o suprafata inchiriabila de 55.000 de metri patrati, din 75.000 de metri patrati construiti.

Ancora principala a centrului o constituie hipermarketul Carrefour, care este legat de noul mall printr-un culoar.

Tiberiu Smaranda, retail development executive NEPI, a declarat pentru DailyBusiness.ro ca nivelul chiriei in cadrul mall-ului este sub 15 euro pe metru patrat, nedorind sa ofere inca estimari in ceea ce priveste incasarile anuale din chirii pe care le va genera mall-ul.

Majoritatea magazinelor sunt deschise, dar sunt cateva care inca sunt in proces de amenajare, dupa cum se poate observa din fotografii. Gradul de ocupare este momentan 95%, dar va fi 100% in doua saptamani, timp in care se estimeaza ca se vor deschide si celelalte cateva magazine.

In zona de food court, inchiriata in proportie de 100%, se afla KFC si Pizza Hut, Quasi Pronti si La Cucina, Chopstix, Best Of, Beirut, patiseria frantuzeasca Paul si cafenelele Nescafe, Coffeol si Segafredo.

Galerie Foto

Pentru zona de joaca, a fost incheiat un parteneriat cu Gymboland. Tot in segmentul de divertisemnt intra si o terasa exterioara, unde, pe o suprafata de 450 metri patrati, va fi amenajat pe timpul iernii un patinoar in aer liber. Inca nu este gata, dar in doua saptamani va fi functional.

La etajul mall-ului se afla, pe langa zona de food court, si un cinematograf multiplex Cinema City, cu 12 sali de proiectie, car

Articolul in Daily Business >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Elena Lasconi publică fotografii în care afirmă că apar Nicușor Dan, Florian Coldea și Victor Ponta: „Avem cu toții nevoie de niște explicații”

HotNews acum 34 minute
Candidata USR la alegerile prezidențiale, Elena Lasconi, a publicat joi, 1 Mai, pe pagina ei Facebook, trei fotografii în care afirmă că apar Nicușor Dan, fostul prim-adjunct al SRI, Florian Coldea, și fostul premier Victor Ponta. „În spiritul adevă

UPDATE - Elena Lasconi, despre întâlnirea lui Nicuşor Dan cu Florian Coldea: Am primit un e-mail cu nişte poze / Fotografiile au fost publicate / Nicuşor Dan, Florian Coldea şi Victor Ponta, surprinşi în imagini separate

News.ro acum 38 minute
Candidata USR la alegerile prezidenţiale Elena Lasconi a declarat, joi, despre întâlnirea lui Nicuşor Dan cu Florian Coldea, despre care a făcut referire recent, că a primit un e-mail cu nişte poze şi să le facă publice astăzi. Lasconi a publocat fo

Consilierul pentru securitate națională al lui Trump, Mike Waltz, pleacă de la Casa Albă: „Președintele și-a pierdut încrederea în el de ceva vreme”

HotNews acum 2 ore
Consilierul pentru securitate națională al președintelui Donald Trump, Mike Waltz, urmează să părăsească administrația în zilele următoare, au declarat pentru CNN două surse apropiate situației. Ar fi prima schimbare majoră de personal de la revenir

Zelenski, despre acordul semnat cu SUA: „S-a schimbat semnificativ în timpul procesului de pregătire. Acesta este cu adevărat echitabil”

Adevarul acum 56 minute
Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a salutat miercuri acordul, potrivit lui, „cu adevărat echitabil”, semnat cu Statele Unite privind accesul la resursele minerale ale Ucrainei, un document care s-a aflat în negocieri de câteva săptămâni.

Procedura de supraveghere audio-video în şcoli, în Monitorul Oficial. Ministrul Educației: Școlile devin mai sigure şi prin monitorizarea audio-video neintruzivă

HotNews acum 3 ore
Ministerul Educaţiei a anunțat joi că ordinul privind supravegherea audio-video în școli a fost publicat în Monitorul Oficial, actul stabilind un cadru clar pentru instalarea şi utilizarea camerelor audio-video în scopul prevenirii violenţei şi asig

Mircea Lucescu a zburat la Parma pentru a discuta cu Cristi Chivu, Dennis Man și Valentin Mihăilă

Gazeta Sporturilor acum 42 minute
Mircea Lucescu (79 de ani), selecționerul naționalei României, a efectuat joi o vizită la , echipa antrenată de către Cristian Chivu (44 de ani), care îi are ca elevi pe internaționalii români (26 de ani) și (25 de ani).

Cutremur în România, de 1 Mai. Unde s-a produs seismul

Botosani News acum 2 ore
Un cutremur slab cu magnitudinea 3,2, la adâncimea de 118.3 km, s-a produs, joi, la ora 12:43:01 (ora locală a României) în zona seismică Vrancea, potrivit datelor publicate de Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (IN

Măsurile dispuse la nivelul Poliției de Frontieră în perioada minivacanța de 1 Mai

Ziua Constanta acum 8 ore
Având în vedere că de azi a început minivacanța de 1 Mai, a început să crească și numărul persoanelor și mijloacelor de transport care vor tranzita frontiera. Având în vedere că de azi a început minivacanța de 1 Mai, a început să crească și numărul

Ce minerale critice are Ucraina

HotNews acum o ora
Kievul și Washingtonul au semnat, miercuri, un acord promovat intens de președintele american Donald Trump, care va oferi Statelor Unite acces preferențial la proiectele noi cu resurse minerale ucrainene și va finanța investițiile pentru reconstrucț

MAI reacționează după anunțul AUR: „Informațiile sunt false!”

HotNews acum 6 ore
Ministerul Afacerilor Interne a negat, joi, acuzațiile AUR potrivit cărora pe listele electorale ar fi „aproximativ patru milioane de persoane decedate figurează în continuare oficial cu ‘drept de vot’ în România”. Instituția susține că „informațiil

Vremea

București
acum

18°
joi

10°/25°
vin.

9°/21°
sâm.

12°/25°
dum.

14°/27°
Iasi
acum

20°
joi

11°/24°
vin.

7°/20°
sâm.

10°/26°
dum.

14°/29°
Constanta
acum

12°
joi

8°/21°
vin.

10°/15°
sâm.

10°/16°
dum.

11°/18°
Cluj-Napoca
acum

19°
joi

9°/24°
vin.

9°/21°
sâm.

12°/23°
dum.

14°/24°
Timisoara
acum

19°
joi

9°/25°
vin.

8°/24°
sâm.

13°/25°
dum.

14°/22°