Dumitru Fodoreanu a reintrat în posesia genţii în care avea bani, carduri bancare, telefon şi actele de identitate.
Azi, în jurul orelor 15.00, un jandarm aflat în timpul său liber a găsit o borsetă pe trotuar vis-a-vis de Mausoleul Eroilor din Cartierul Sud, în apropierea unei societăţi bancare.
Având în vedere faptul că în apropiere nu se aflau alte persoane, în vederea identificării proprietarului, jandarmul a cercetat conţinutul borsetei şi a constatat că în acesta se aflau mai multe obiecte, respectiv un telefon mobil, un încărcător, trei carduri, un portofel în care era o suma de bani de aproximativ 100 euro, în diferite valute internaţionale şi cartea de identitate a posesorului.
În urma verificărilor efectuate la sediul Jandarmeriei, a fost contactat proprietarul borsetei, respectiv Dumitru Fodoreanu, directorul de la Sibarex, de 68 ani, care nici nu observase că pierduse borseta. Acesta a fost invitat la I.J.J. Vrancea, unde i-au fost restituite bunurile pierdute.
Dumitru Fodoreanu i-a mulţumit plutonierului Pintea Gabriel, cel care i-a găsit borseta, fiind impresionat de cinstea şi promptitudinea de care acesta a dat dovadă.