FOTBAL - LIGA 2 - Asupra intalnirii cu CS Mioveni, baimarenii au cazut la un acord: se poate intampla orice

Publicat in eMaramures, joi 29 noiembrie 2012 ·

Un joc de care pe care, deschis oricarui rezultat - asa se asteapta baimarenii de la FC Maramures Universitar ca va fi intalnirea cu CS Mioveni din ultima etapa a turului Ligii a doua de fotbal. Si daca FCMU abordeaza aceasta partida dupa prima infrangere incasata de cand Ioan Tataran e antrenor, cei din Mioveni vin in Baia Mare dupa doua saptamani de pauza. Experienta jucatorilor sustine Marius Hodor ca este asul din maneca adversarilor baimarenilor.

In ultima etapa a turului Ligii a doua, FC Maramures Universitar Baia Mare intalneste sambata, de la 11.00, pe stadionul "Viorel Mateianu", echipa CS Mioveni.

In etapa precedenta , baimarenii au pierdut cu 0-1 meciul de la Timisoara, in compania Poli. A fost prima infrangere suferita de baimareni de cand FCMU este antrenata de Ioan Tataran. Pe ultimul loc se afla FCMU, cu cele noua puncte acumulate pana la aceasta ora. Echipa din Mioveni a adunat 14 puncte si este pe locul 6 in ierarhie . Din etapa 12, de cand au facut egal la 0 cu FCM Targu Mures, adversarii de sambata ai baimarenilor nu au mai evoluat.

"Cum am tot spus, au fost cinci meciuri grele, dar acesta este cel mai greu. In primul rand pentru ca se termina campionatul si acesta este ultimul joc. Intalnim o echipa care a stat doua saptamani si este odihnita. A disputat doua meciuri amicale pe care le-a castigat. Va fi foarte greu. Noi vrem sa castigam jocul, sa ne saltam de pe ultimul loc, dar este un meci in care se poate inregistra orice rezultat ", a considerat Ioan Tataran, antrenorul FCMU.

"Ne asteapta un meci greu, avand in vedere ca intalnim o fosta divizionara A, cu multi jucatori cu experienta, asa ca va fi un meci foarte greu, de lupta. Speram sa castigam pentru ca atunci altfel va fi pauza de iarna. Daca ii vom lasa sa joace ne va fi foarte greu pentru ca sunt jucatori titrati. Poate sa castige oricine

Articolul in eMaramures >>

Universitatea Craiova a câştigat la penalty-uri barajul de Conference League cu U Cluj

Mediafax acum 7 ore
Meciul s-a terminat cu scorul 0-0 în 90 de minute şi 1-1 după 120 de minute. Golurile s-au marcat în minutul 120 (Houri), pentru olteni, şi 120+10 (Nistor), pentru ardeleni. Ambele de la punctul cu var. După ce au deschis scorul, gazdele au majorat

Atac cu cuţitul la Lyon: Patru oameni au fost răniţi, agresorul a fost arestat

News.ro acum 8 ore
Un marocan în vârstă de 27 de ani, care suferă de probleme psihiatrice, a fost arestat şi plasat în custodia poliţiei în urma unui atac cu cuţitul care s-a soldat cu patru răniţi în metroul din Lyon, duminică după-amiază, relatează AFP. Procurorul g

12 oameni au fost răniți în urma unor turbulențe, într-un avion al Qatar Airways care zbura de la Doha către Dublin

HotNews acum 12 ore
Douăsprezece persoane care călătoreau la bordul unui avion al companiei Qatar Airways, într-un zbor de la Doha către Irlanda, au fost rănite în timpul unor turbulențe, a anunțat duminică aeroportul din Dublin, adăugând că avionul a aterizat în sigur

Imediat după meciul de adio al Generației de Aur, Miodrag Belodedici a rămas fără permis: „Vă dați seama cât de beat eram?”

Gazeta Sporturilor acum 7 ore
După fluierul final al „balului de adio” al Generației de Aur, a rămas fără permis de conducere pentru nouăzeci de zile, după ce a fost prins cu alcoolemie la volan. Florin Răducioiu Florin Prunea

Farul Constanța Under-18 a câștigat Liga de Tineret și va reprezenta România în Youth League (GALERIE FOTO + VIDEO)

Ziua Constanta acum 42 minute
Echipa Under-18 de la Farul Constanța a câștigat Liga de Tineret (competiție rezervată jucătorilor născuți după 1 ianuarie 2006), învingând în finala de la Târgoviște FCSB. Scorul a fost 1-0 (0-0), prin golul marcat de Luca Băsceanu, în minutul 87,

Elena Udrea, reacție din închisoare în cazul Coldea: „Stăpânul Cătușelor iese pe ușa DNA. Sper că va duce și la căderea lui Kovesi"

HotNews acum 9 ore
Elena Udrea, fost ministru al Turismului, a reacționat, după ce foștii generali din SRI Florian Coldea și Dumitru Dumbravă au fost pus sub acuzare pentru trafic de influenţă de către procurorii anticorupție, printr-un mesaj publicat pe pagina ei de

Marea Britanie: Conservatorii lui Rishi Sunak promit să reintroducă serviciul militar obligatoriu pentru tinerii de 18 ani, dacă vor câștiga alegerile

HotNews acum 11 ore
Partidul Conservator britanic, aflat la putere, a anunțat că va reintroduce serviciul militar național obligatoriu dacă va câștiga alegerile generale din 4 iulie, informează duminică AFP. Soldații britanici se deplasează de la Victoria Barracks până

Campioana din 2021, învinsă în primul tur la Roland Garros

HotNews acum 7 ore
Barbora Krejcikova a fost eliminată în primul tur la Roland Garros, după ce a fost învinsă în două seturi de Viktorija Golubovic, scor 7-6(3), 6-4. Barbora KrejcikovaFoto: Phamai Techaphan / Shutterstock Editorial / Profimedia Barbora Krejcikova, el

Galatasaray a câştigat pentru a 24-a oară campionatul Turciei

News.ro acum 9 ore
Galatasaray şi-a făcut datoria în partida cu formaţia Konyaspor, scor 3-1, duminică, în ultima etapă a sezonului, şi a obţinut al 24-lea titlu de campioană a Turciei din istoria sa, Echipa din Istanbul a încheiat sezonul cu 102 puncte, 33 de victori

ȘARPE văzut într-un parc din Reșița, în timp ce mai mulți copii se aflau în zonă (VIDEO)