Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Ion Diniță, „inima otrăvită“ a ARD din USL Brașov?

Publicat in Brasovul Tau, luni 3 decembrie 2012 ·

Liberalul Sebastian Grapă, candidat USL pentru Senat pe colegiul 1 din județul Brașov, este nemulțumit de activitatea politică a colegului său de alianță, Ion Diniță, președinte PC Brașov și candidat la Camera Deputaților pe colegiul din cartierul Astra.

PNL-istul îl critică pe conservator și îl acuză că prejudiciază imaginea USL prin acțiunile sale.

„Candidatul Ion Diniță nu face altceva decât să se situeze în afara alianței. Plătește articole defăimătoare la adresa președintelui PNL, Crin Antonescu. Dovadă este un ziar plătit de Ion Diniță care scrie împotriva lui Crin Antonescu. Așa a făcut și la alegerile locale. Multe locuri de consilieri locali și de primari, cum este cazul primarului de la Săcele, le-am pierdut tocmai din cauza faptului că Ion Diniță, candidat USL la Camera Deputaților, nu face altceva decât politica personală și împotriva USL. În acest ziar plătit de către domnul Diniță apar articole defăimătoare chiar și la adresa președintelui Crin Antonescu”, s-a arătat revoltat Sebastian Grapă.

Liberalul s-a arătat supefiat de faptul că, la Făgăraș, există un panou care aparține unui mem­bru PC și care este și consilier local și care este închiriat și pe el apare reclama electorală a unui membru PDL care can­di­dează în Colegiul din Făgăraș, la Camera Depu­taților. „Este exemplul ne­ga­tiv al alianței, aceste lucruri sper să nu se mai întâmple. Personal, am făcut o sesizare către con­ducerea USL de la Bu­cu­rești”, a precizat Sebastian Grapă, candidat USL Senat pe Colegiul 1. Mai mult, pe postul de televiziune controlat de Ion Diniță au apărut la ore de maximă audiență contracandidații competitorilor USL pentru Parlamentul Romaniei. Sebastian Grapă a precizat că liderii USL se detașează de un astfel de candidat al alianței, un om de afaceri a cărui firmă are datorii de sute de mii de euro.

Liberalul Sebastian Grapă, candidat USL pentr

Articolul in Brasovul Tau >>

Citeste si top 10 stiri de azi

SuperLiga: Dinamo, doar remiză cu FC Botoșani. Un gol al „câinilor” a fost anulat

HotNews acum 7 ore
Dinamo Bucureești și FC Botoșani au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat luni, pe stadionul „Arcul de Triumf”, în etapa a doua din SuperLiga. Dinamo – FC Botoșani 0-0 Toate ocaziile din prima repriză le-au aparținut „câiniilor”: Musi (‘5

Emisiunile zilei marţi, 22 iulie 2025

Ziarul Financiar acum 7 ore
Pentru alte știri, analize, articole și informații din business în timp real urmărește Ziarul Financiar pe WhatsApp Channels

Nicușor Dan, despre interferențele Rusiei: „NATO, UE şi Marea Britanie confirmă. Statul român trebuie să vină cu noi probe”

HotNews acum 12 ore
Președintele Nicușor Dan a transmis luni un mesaj în care afirmă că NATO, Uniunea Europeană și guvernul britanic au confirmat, prin declarații oficiale, că Rusia a desfășurat acțiuni de dezinformare și manipulare, precum și agresiuni ciberbetice în

Video A murit actorul Malcolm-Jamal Warner, Theo din „The Cosby Show”. S-a înecat în timp ce se afla în vacanță în Costa Rica

Adevarul acum 6 ore
Malcolm-Jamal Warner, actorul cunoscut mai ales pentru rolul Theo Huxtable din serialul The Cosby Show, a murit. Warner, care avea 54 de ani, s-a înecat duminică, în timp ce se afla în vacanță în Costa Rica.

Ilie Bolojan: „Cât timp voi fi premierul României, voi căuta nu să creez FALII în COALIȚIE”

Gandul acum 8 ore
Premierul Ilie Bolojan este ferm convins că actuala Colaliție nu este una de conjunctură și va trece testul politic, inclusiv pe pachetul doi posibil asumat. Pe timpul mandatului său, Premierul promite să nu creeze noi falii între PNL și PSD, în spe

Percheziții pe scară largă în rândul agenției anticorupție din Ucraina. SBU vânează „cârtițe” ale Rusiei

HotNews acum 6 ore
Serviciile de securitate ucrainene au arestat luni mai mulți oficiali din principala agenție anticorupție a țării și au efectuat zeci de percheziții, într-o acțiune pe care instituția vizată o consideră exagerată și care, potrivit acesteia, i-a bloc

CNAIR impune restricții de tonaj în șase județe din cauza caniculei

HotNews acum 13 ore
Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) anunță că, marți, 22 iulie, vor fi instituite restricții de circulație pentru autovehiculele cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 tone, între orele 12:00 și 20:00, în j

Programul SGR-RetuRO se va extinde. Ministrul Mediului a anunțat noile ambalaje care vor intra pe listă

Adevarul acum 7 ore
Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a anunțat că analizează extinderea Sistemului de Garanție-Returnare (SGR) și la alte tipuri de ambalaje, precum borcanele sau cartoanele de lapte.

Datoria publică a României a depăşit pragul psihologic de 1.000 de miliarde de lei

Ziarul Financiar acum 6 ore
♦ În doar primele patru luni din an, datoria publică a depăşit pragul psihologic de 1.000 mld. lei. Datoria publică a sărit, în aprilie, de 1.000 mld. lei, potrivit datelor Finanţelor publicate ieri. Nu este de mirare. Deficitul bugetar, care a atin

Ilie Bolojan spune că doar 35% dintre proiectele programului Anghel Saligny ar urma să continue: „Am cheltuit mai mult decât ne-am angajat”

Adevarul acum 9 ore
Premierul Ilie Bolojan a explicat că doar 35% dintre proiectele pe Anghel Saligny ar urma să continue în acest an. Autoritățile și constructorii au fost anunțați să-și pună lucrările în siguranță.

Vremea

București
acum

21°
mar.

21°/40°
mie.

24°/37°
joi

21°/39°
vin.

23°/41°
Iasi
acum

21°
mar.

21°/37°
mie.

18°/33°
joi

20°/36°
vin.

20°/38°
Constanta
acum

21°
mar.

21°/37°
mie.

23°/27°
joi

24°/28°
vin.

22°/29°
Cluj-Napoca
acum

19°
mar.

19°/31°
mie.

18°/31°
joi

19°/33°
vin.

18°/34°
Timisoara
acum

22°
mar.

21°/33°
mie.

21°/35°
joi

22°/39°
vin.

22°/39°