După o pauză destul de lungă, fanii trupei Cargo vor avea parte de un material nou, care se va lansa pe data de 21.12.2012
Cargo, una din trupele de referinţă a rockului românesc, revine în atenţia fanilor cu o lansare inedită. La final de an 2012, bănăţenii vor lansa o piesă despre un subiect care ne preocupă pe toţi: sfârşitul lumii sau începutul alteia.
Singl-ul intitulat „Al cincelea element” este programat să apară pe data de 21.12.2012.
„Noi scriem mereu despre tot ce ne înconjoară. De acestă dată e un subiect controversat, 21 decembrie 2012. Este data la care intrăm într-o altă dimensiune, va începe un nou calendar. Al cincelea calendar de când s-a născut Pământul. Acest lucru se mai scrie revelaţie sau Apocalipsă”, a spus Adi Bărar, liderul trupei Cargo.
Fanii Cargo sunt invitaţi să urmărească apriţia piesei „Al cincelea element” pe Facebook.
„Nu am înnebunit. Cel puţin nu acum. Dacă vedea acestă piesă înseamă că am supravieţuit. Vă invităm să scultaţi noul nostru single, A cincea dimensiune ”, a spus Adrian Igrişan, vocalistul trupei Cargo.