Gigi Becali, Vadim Tudor si Oana Zavoranu au fost oamenii cei mai implicati in scandaluri la televizor in 2012. Au aparut, totusi, si dispute total neasteptate, cum a fost cea dintre fondatorii Talisman, Alin Oprea si Tavi Colen.
Intre cei doi fosti colegi de formatie, scandalul a inceput in ianuarie 2012, dupa ce Alin Oprea l-a acuzat pe Tavi Colen ca a distrus doua casnicii si a lasat un copil fara tata. Replicile taioase au continuat apoi in direct la Cancan TV. “Beai inainte de concerte, te duceam pe opt carari. Esti un marsav si un penibil”, a atacat Colen. “Esti praf, canti foarte prost live”, a ripostat Alin Oprea.Vezi aici detaliile
Gigi Becali si Adrian Mititelu au fost protagonistii primului mare scandal din sport in 2012. Totul a pornit de la jucatorii trecuti la Steaua, liberi de contract, dupa dezafilierea Universitatii Craiova. “Gigi Becali nu are onoare, e un farsor. E un gibon! Te lauzi cu munca şi cu sudoarea mea! Să îţi fie ruşine, fanfaronule de doi lei! Dacă ai costume de zeci de mii, crezi că mă impresionezi. Mintea ta e de doi lei mărar! Minţi ca un ţigan de doi lei!”, a fost atacul dur al lui Mititelu. “El a luat-o cu pluta. Cica am eu sapte milioane de euro sa ii dau lui, ca am amanat eu plata la Prepelita”, a raspuns Becali.
O disputa plina de jigniri a fost cea dintre Luminita Perijoc si Nicu taximetristul, cel care a acuzat-o pe bruneta ca l-a violat. Cei doi s-au atacat in termeni duri, din care nu au lipsit foarte multe injuraturi si jigniri. “E un jeg de om, un nimic. Si cere mila de la lume. Fomistule, zici ca esti homosexual”, a tunat Luminita. “Prostituato, tu vorbesti de mine. Tu, care ai supt o mie de… banane”, a replicat taximetristul violat.
Oana Zavoranu si Pepe au avut un motiv surprinzator de cearta. O camaruta de cativa metri patrati din casa cantaretului, care Oana sustine ca ii aparti