Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Tatu a semnat oficial pentru încă doi ani: ”Îmi dau viaţa pentru Steaua”

Publicat in Gazeta Sporturilor, marți 15 ianuarie 2013 ·

Tatu, care a semnat pe doi ani cu roş-albaştrii, pleacă astăzi să se alăture lotului în Spania, promiţînd că se va dedica echipei ce-i dă o şansă mare după accidentare.

- Leandro, mai poţi să joci fotbal? Mai ştii fotbal?

- Pentru mine să revin la Steaua înseamnă totul, o nouă viaţă, şi sper să fac totul ca să fie bine. O să-mi dau şi viaţa pentru Steaua, aşa cum am făcut-o mereu! Am stat aproape un an în afara fotbalului, dar clubul şi Gigi Becali mi-au oferit o şansă mare.

- Cum l-ai impresionat pe patron să semnezi pe doi ani?

- El este mereu bun. Ne-am întîlnit de puţine ori, dar de data asta am vorbit mai mult şi asta mi-a făcut mult bine. Acum sper să fiu apt pentru Steaua şi pentru a munci alături de colegii mei.

- Cîte goluri dai în primăvară?

- Asta nu se promite, dar promit să muncesc mult şi să mă dedic total Stelei.

- Totuşi, mai poţi?

- Au fost şapte luni complicate pentru mine, dar m-am recuperat bine după leziune. M-am antrenat singur în fiecare zi, abia aştept să mă antrenez cu băieţii, cu echipa. Să fiu sută la sută apt.

- Gigi Becali povesteşte că i-ai zis că eşti ca o bombă gata să explodeze. Aşa e?

- Domnul Gigi pune multă pasiune şi voi face totul să-l mulţumesc. Promit Stelei să fac totul ca echipa să ia campionatul şi să ajungem în grupele Champions League.

"Tatu va fi titular lîngă Rusescu, cu el la Steaua nu mai mi-e teamă de nimeni! De ce să fi dat 700.000 de euro pe Teixeira, cînd puteam să îl am pe Tatu?! Îl cunosc, nu e de umplutură, îmi place de el ca om şi ca fotbalist" (Gigi Becali, patron Steaua)

Tatu, care a semnat pe doi ani cu roş-albaştrii, pleacă astăzi să se alăture lotului în Spania, promiţînd că se va dedica echipei ce-i dă o şansă mare după accidentare.

- Leandro, mai poţi să joci fotbal? Mai ştii fotbal?

- Pentru mine să revin la Steaua înseamnă

Articolul in Gazeta Sporturilor >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Președintele interimar Ilie Bolojan, declarație de presă după summitul de la Londra: "S-a convenit că până la încetarea focului va fi menținut sprijinul financiar și militar pentru Ucraina"

Ziare.com acum o ora
Președintele interimar al României, Ilie Bolojan, susține o conferință de presă după participarea la summitul de la Londra privind Ucraina. „În această întâlnire, în afara schimburilor de opinii și de puncte de vedere, s-au convenit câteva aspecte.

Video Ilie Bolojan, după summitul de la Londra: Garanțiile de securitate nu pot fi asigurate fără SUA, vizează tot flancul estic

Adevarul acum o ora
Preşedintele interimar, Ilie Bolojan, a participat la summitul liderilor, organizat de prim-ministrul Regatului Unit Keir Starmer, pentru discuții despre Ucraina, dar și despre securitatea Europei. A fost pus la punct un plan pentru oprirea luptelor

Delfinul Chen Chen a murit. Cauza decesului, investigată de Complexul Muzeal de Ştiinţe ale Naturii din Constanţa

HotNews acum o ora
Un delfin de la Complexul Muzeal de Ştiinţe ale Naturii Constanţa a murit, au anunţat reprezentanţii instituţiei, care au precizat că deocamdată cauzelor decesului nu sunt cunoscute, transmite News.ro. „În data de 02.03.2025 în jurul orei 9 dimineaţ

Călin Georgescu a contestat în instanță controlul judiciar. Când se judecă cererea

HotNews acum 3 ore
Călin Georgescu, fost candidat la alegerile prezidenţiale, a contestat în instanță măsura controlului judiciare luată de procurorii de la Parchetul General pe o perioadă de 60 de zile, el având mai multe interdicţii, printre care să părăsească ţara

Mark Rutte dă asigurări: Donald Trump este angajat față de NATO și de articolul 5

Capital acum 58 minute
Summitul de criză de la Londra a reconfirmat unitatea NATO și determinarea aliaților europeni de a-și consolida securitatea colectivă. Secretarul general al NATO, Mark Rutte, a spus că Donald Trump și administrația sa sunt în continuare angajați faț

Summitul de la Londra al liderilor europeni s-a încheiat. A participat şi Bolojan / Ursula von der Leyen: Avem nevoie ne pregătim pentru ce este mai rău. Trebuie să reînarmăm Europa urgent - VIDEO

News.ro acum o ora
Summitul liderilor europeni găzduit de premierul britanic Keir Starmer s-a încheiat după aproximativ două ore de discuţii. Printre participanţi s-a numărat şi Ilie Bolojan. Preşedinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, a declarat la final, pot

„Sunt de acord”. Elon Musk susține retragerea SUA din NATO

Ziare.com acum 8 ore
Elon Musk, o figură-cheie în administraţia preşedintelui Donald Trump şi şeful Departamentului de eficienţă guvernamentală al Statelor Unite, a susţinut apelurile pentru ca Statele Unite să părăsească Organizaţia Tratatului Atlanticului de Nord (NAT

LIVE TEXT Summit la Londra | Marea Britanie şi Franţa vor elabora un plan de încetare a focului în Ucraina şi îl vor prezenta lui Trump / Keir Starmer vorbeşte despre crearea unei coaliţii pentru a garanta pacea

Mediafax acum o ora
Premierul britanic Keir Starmer a anunţat că Marea Britanie, Franţa şi Ucraina au decis să lucreze la un plan de încetare a focului pentru conflictul ucrainean. La summit e prezent şi preşedintele interimar al României, Ilie Bolojan. Meloni, la Lond

Arest preventiv pentru polonezul de la protestul AUR

Mediafax acum 2 ore
„Faţă de bărbatul de cetăţenie poloneză a fost dispusă măsura arestului preventiv, pentru 30 de zile”, a precizat sursa citată anterior. Cetăţeanul polonez care a participat sâmbătă la protestul organizat de AUR, a fost săltat de jandarmi, sâmbătă.

„Trebuie să reînarmăm urgent Europa”. Ursula von der Leyen, după ieșirea de la summitul de la Londra: „Să ne pregătim pentru ce este mai rău”

Adevarul acum 2 ore
Președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, spune că liderii au avut o „discuție bună și sinceră” în cadrul summitului de la Londra și a avertizat că trebuie „să pregătim pentru ce este mai rău”. 

Vremea

București
acum

dum.

2°/6°
lun.

1°/8°
mar.

2°/12°
mie.

4°/15°
Iasi
acum

dum.

2°/6°
lun.

-0°/9°
mar.

2°/13°
mie.

4°/16°
Constanta
acum

dum.

2°/7°
lun.

2°/7°
mar.

3°/10°
mie.

5°/12°
Cluj-Napoca
acum

dum.

1°/6°
lun.

-0°/7°
mar.

1°/11°
mie.

2°/14°
Timisoara
acum

dum.

2°/9°
lun.

1°/10°
mar.

2°/12°
mie.

4°/16°