Braşovenii de la trupa QuantiQ, anunţă că vor demara seria de concerte pe anul 2013, vineri, 8 februarie, la ora 19.00. Este deja o tradiţie ca fiecare debut de nou sezon să demareze acasă, la Braşov, şi pentru aceasta băieţii au ales să primească invitaţia Studioului de Teatru Museion (din Piaţa Enescu, nr.2 şi a actorului Silvian Duică, într-un proiect de concert-eveniment, pe cât de inedit, pe atât de ridicat ca nivel calitativ, la nivel de locaţie, acustică şi primirea deosebită a celor de la Studioul de Teatru. Ineditul acestui eveniment constă în faptul că trupa QuantiQ va cânta într-o locaţie care de obicei este gazda pieselor de teatru, iar preţul de intrare la concert va fi acela pe care-l va dori fiecare spectator în parte.
În anul 2012, QuantiQ au fost invitaţi să concerteze la muzeul „Casa Mureşenilor” din Braşov, fiind prima trupă rock care a cântat vreodată în respectiva locaţie. Anul acesta vor cânta pentru prima oară într-o sală de teatru. Braşovenii de la trupa QuantiQ, anunţă că vor demara seria de concerte pe anul 2013, vineri, 8 februarie, la ora 19.00. Este deja o tradiţie ca fiecare debut de nou sezon să demareze acasă, la Braşov, şi pentru aceasta băieţii au ales să primească invitaţia Studioului de Teatru Museion (din Piaţa Enescu, nr.2 şi a actorului Silvian Duică, într-un proiect de concert-eveniment, pe cât de inedit, pe atât de ridicat ca nivel calitativ, la nivel de locaţie, acustică şi primirea deosebită a celor de la Studioul de Teatru. Ineditul acestui eveniment constă în faptul că trupa QuantiQ va cânta într-o locaţie care de obicei este gazda pieselor de teatru, iar preţul de intrare la concert va fi acela pe care-l va dori fiecare spectator în parte.
În anul 2012, QuantiQ au fost invitaţi să concerteze la muzeul „Casa Mureşenilor” din Braşov, fiind prima trupă rock care a cântat vreodată în respectiva locaţie. Anul ace