Începând de joi, UTA ar putea avea un nou finanţator în persoana lui Adrian Marţian. Omul de afaceri din Cluj şi-a luat timp de gândire exact o săptămână, perioadă în care, conform propriilor declaraţii, a discutat şi cu Adrian Mutu despre planurile sale în ceea ce o priveşte pe „Bătrâna Doamnă”. Acum, decizia pare a fi luată şi ea e una fericită pentru gruparea „textilistă” şi suporterii ei. „Vin joi la Arad cu veşti bune. Mai multe vom discuta şi anunţa la faţa locului”, ne-a mărturisit Marţian.
Din informaţiile noastre, clujeanul va investi o jumătate de milion de euro până în vară, având ca obiectiv atacarea promovării încă din această stagiune. Din păcate, s-a pierdut timp preţios în această iarnă şi asta pentru că echipa s-a reunit cu 17 zile mai târziu decât era prevăzut. Însă, nici măcar de pe 31 ianuarie UTA şi-a turat motoarele la maxim şi asta pentru că stafful tehnic şi fotbaliştii trăiesc în incertitudine.
Practic, chiar dacă a mai fost la teren şi i-a mai transmis unele indicaţii lui Dan Stupar, „secundul” care s-a ocupat – pratic – de pregătirea utiştilor de o săptămână încoace, Adrian Falub nu a dat hainele de stradă pe trening. „Aştept să se lămurească lucrurile, iar până la finalul acestei săptămâni se vor lămuri într-un fel sau altul. Eu am decis să stau deoparte pentru simplul fapt că eu le cer mereu jucătorilor să dea sută la sută la antrenamente, iar ei nu pot face asta în acest moment. Şi-i înţeleg, pentru că sunt neplătiţi de atâta timp. În momentul în care le vor fi achitate măcar o parte din restanţe, fie că rămân eu sau vine altcineva, se schimbă treaba”, a precizat „principalul” arădenilor, care susţine şi ideea efectuării unui cantonament în Turcia. Sursa: Sport Arad
Începând de joi, UTA ar putea avea un nou finanţator în persoana lui Adrian Marţian. Omul de afaceri din Cluj şi-a luat timp de gândire ex