Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Echipa FC Bihor e pe un drum bun

Publicat in Bihor Online, luni 25 februarie 2013 ·

Scris de Teodor Biriş - Până la startul sezonului, FC Bihor își mai testează potențialul cu FC Botoșani și FC Hunedoara.

FC Bihor a revenit sâmbătă din cantonamentul din Antalya. Un stagiu centralizat în care „roș-albaștrii” au disputat cinci meciuri încheiate cu două victorii, o remiză și două înfrângeri. „Am întâlni adversari cu valori diferite. Dacă letonii de la Jurmala și nemții de la Buchbach au fost sub noi, ceilalți adversari eu fost peste valoarea noastră. Meciul de referință a fost cel cu Zhetysu, o echipă de milionari din Kazakhstan, în fața căreia FC Bihor a jucat extraordinar. Sper să ajungem să menținem acel nivel și în meciurile oficiale și atunci vom fi puternici. Per ansamblu, echipa a arătat în unele momente că poate mult mai mult, dar au fost și slăbiciuni. Totuși, în perspectiva campionatului sunt optimist și sper că grupul va elimina greșelile făcute în tur. Concluzionând, pot spune că echipa este pe un drum bun”, ne-a declarat antrenorul Marian Pană.„Au adus un plus”

Tehnicianul a dezvăluit că jucătorii nou veniți s-au integrat foarte bine. „Florin Lazăr, Vădrariu, Vasilache, Mihalache și Cristi Bud s-au integrat bine și au adus plusul de experiență necesar și cel de valoare. Din păcate, Cristi Bud a avut o problemă la genunchi și a jucat mai puțin. Sperăm să-l recuperăm cât mai rapid să fie la sută la sută din potențial pentru meciurile oficiale”.

În Antalya, staff-ul tehnic nu l-a putut utiliza pe fundașul dreapta Francesco Zanardini. Pe aceea poziție au apărut Florin Pop, care a mai jucat pe acel post, dar și Andrei Coroian, care s-a descurcat bine pe un post nou pentru el.

În această săptămâni, orădenii au programate două jocuri de pregătire pe plan local, miercuri cu FC Botoșani (locul 4, Seria 1 din Liga 2) și sâmbătă cu FC Hunedoara (locul 1 în Liga 3, Seria 5).

PRIMUL „UNSPREZECE” ÎN ANTALYA

FC Bihor –

Articolul in Bihor Online >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Donald Trump anunță tarife de 30% pentru UE și avertizează împotriva unei riposte, aruncând în aer luni de negocieri

HotNews acum o ora
Președintele SUA, Donald Trump, a anunțat într-o scrisoare postată sâmbătă pe rețelele sociale că va impune o taxă vamală de 30% pentru bunurile din Uniunea Europeană, punând capăt lunilor de negocieri atente și afectând și mai tare una dintre cele

Ilie Bolojan, ales președinte al PNL. Cine sunt prim-vicepreședinții (VIDEO)

Ziua Constanta acum o ora
Congresul extraordinar al PNL l-a votat, sâmbătă, pe Ilie Bolojan în funcția de președinte al partidului. Bolojan a fost singurul candidat la funcția de președinte al PNL. În funcțiile de prim-vicepreședinți au fost aleși Cătălin Predoiu, Adrian Veș

Știri Constanța azi Accident aviatic grav pe Aeroportul Tuzla! Parașutist inconștient după aterizare

Ziua Constanta acum o ora
Un accident aviatic grav a avut loc astăzi, 12 iulie, la Aeroportul Tuzla, unde un parașutist a fost găsit inconștient după aterizare. La fața locului au fost solicitate o ambulanță a Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) și un elicopter SMURD Est

Un bărbat a murit după ce a căzut de pe o placă în mare, la 2 Mai

HotNews acum 2 ore
Un bărbat de 55 de ani a murit, sâmbătă, în stațiunea 2 Mai, după ce a intrat în mare cu o placă și a căzut în apă, transmite News.ro. Serviciul de Ambulanță Județean Constanța a fost solicitat să intervină în localitatea 2 Mai, sâmbătă, în cazul un

UPDATE - Donald Trump anunţă tarife vamale de 30% pentru UE, faţă de 10% în prezent: „Am decis să mergem mai departe” / Reacţia Comisiei Europene

News.ro acum o ora
Donald Trump a anunţat tarife de 30% la mărfurile din Uniunea Europeană, potrivit Reuters. Bruxelles-ul şi Washingtonul erau în curs de negociere a unui acord comercial pe această temă. Preşedintele SUA a declarat că a „decis să meargă mai departe”.

Primar condamnat la închisoare pentru instigare la fraudarea alegerilor

HotNews acum 2 ore
Primarul comunei Ciorani din județul Prahova, Marin Voicu, a fost condamnat la doi ani de închisoare pentru instigare la fraudarea alegerilor locale din 2020, iar instanța de fond a stabilit că pedeapsa va fi executată în regim de detenție, potrivit

METEO Cod portocaliu de grindină, ploi şi vânt în trei judeţe

G4Media acum 2 ore
Dimensiune text Dimensiune text Mică Normală Mare Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, sâmbătă, o avertizare nowcasting Cod portocaliu de grindină, averse torenţiale, descărcări electrice şi vânt, valabilă în ora următoare, în local

Victor Negrescu:”Propun să existe un al patrulea pachet de MĂSURI axat pe simplificare și accesarea oportunităților europene”

Gandul acum 3 ore
Victor Negrescu propune un al patrulea pachet de măsuri axat pe simplificare și accesarea oportunităților europene. Acesta consideră că România are nevoie de un stat puternic, eficient și modernizat. „România are nevoie de un stat puternic, dar efic

Constantin Toma, dezlănțuit la adresa lui Grindeanu: „Conducerea nu mai reprezintă PSD. Suntem deja cu bolovanul de gât”

Adevarul acum 2 ore
Constantin Toma, primarul municipiului Buzău, s-a dezlănțuit la adresa președintelui interimar al PSD, Sorin Grindeanu. „PSD nu se poate reforma cu Sorin Grindeanu. Ultimele sondaje ne-au arătat că suntem cu bolovanul de gât”, a spus Toma.

Paul Stănescu cere protejarea pensionarilor: „Trebuie să discutăm cine și cât duce povara reducerii deficitului”

Adevarul acum 5 ore
Secretarul General al PSD, Paul Stănescu, a reacționat după ce premierul Ilie Bolojan a prezentat al doilea pachet de măsuri pentru reducerea deficitului bugetar, spunând că trebuie stabilit în Coaliție cine și cât trebuie să ducă din povara austeri

Vremea

București
acum

30°
sâm.

17°/31°
dum.

20°/35°
lun.

23°/37°
mar.

23°/38°
Iasi
acum

27°
sâm.

15°/28°
dum.

18°/32°
lun.

19°/36°
mar.

19°/33°
Constanta
acum

27°
sâm.

18°/29°
dum.

21°/28°
lun.

22°/29°
mar.

23°/30°
Cluj-Napoca
acum

24°
sâm.

13°/24°
dum.

16°/30°
lun.

19°/33°
mar.

21°/31°
Timisoara
acum

27°
sâm.

15°/28°
dum.

18°/36°
lun.

20°/37°
mar.

21°/36°