Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Steaua invinge fara emotii Gaz Metan si e gata de Chelsea

Publicat in Ziare.com, sâmbătă 2 martie 2013 ·

Steaua a castigat fara emotii meciul cu Gaz Metan, scor 3-0, prin goluile inscrise de Pintilii, o dubla si de Nikolic.

Steaua a inceput bine partida de acasa cu Gaz Metan, ultima de pregatire inainte de marele meci cu Chelsea Londra, de joi, din optimile Europa League. Chiar daca trupa lui Multescu s-a aparat mai bine la debut si a stat in orice caz bine in teren, insistentele Stelei pana la urma au dat roade. Dar asta s-a intamplat numai dupa prima jumatate de ora, cand Nikolic primea un balon excelent lansat si il invingea sec pe Plesca cu un sut pe jos.

Nu avea sa fie, din pacate pentru gazde, ultimul eveniment insemnat din primul mitan, deoarece Cristi Tanase chiar in minutul 44 primea rosu direct dupa un fault urat la Bawab.

Prima parte nu a semanat cu a doua, cand, mai ales la inceput, Gazul a dominat destul de mult, avand mai multe ocazii de gol. Si asta profitand de omul in minus al Stelei. Llluaku a tras puternic in minutul 55, Tatarusanu salvand cu un mare reflex, pentru ca la faza imediat urmatoare, Latovlevic sa scoata de pe linia portii lovitura de cap a lui Frasinescu.

Acelasi Latovlevic a fost erou si la faza din minutul 72, cand Steaua a majorat scorul la 2-0. Fundasul Stelei a intors o minge langa marginea careului, a urmat apoi sutul lui Pintilii, care l-a invins fara emotii pe Plesca. Insa finalul a fost parca si mai dinamic, Plesca fiind eliminat pentru hent in afara careului, Steaua primind un penalty imediat in faza urmatoare, Pintilii punctand calm pentru 3-0.

O victorie binevenita pentru Steaua, care se poate pregati in liniste pentru jocul de joi cu Chelsea. In campionat, avansul fata de Astra a urcat la 13 puncte.

Iata desfasurarea meciului faza cu faza:

Steaua - Gaz Metan Medias 3-0

Min.90: FINAL: Steaua - Gaz Metan 3-0

Min.88: GOL Stea

Articolul in Ziare.com >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Un avion de mici dimensiuni s-a prăbuşit în apropiere de Orăştie. „Pompierii intervin în aceste clipe”. Care e situația victimelor

HotNews acum 11 ore
Un avion de mici dimensiuni, în care se aflau două persoane, s-a prăbuşit, marţi, în apropiere de Orăştie, județul Hunedoara. „Pompierii Detaşamentului Orăştie intervin în aceste momente în municipiul Orăştie, în apropierea unui loc de agrement, und

Călin Georgescu nu scapă de controlul judiciar. Care sunt restricțiile pe care trebuie să le respecte fostul candidat la președinție

HotNews acum 8 ore
Călin Georgescu rămâne sub control judiciar în dosarul în care este judecat pentru declaraţiile sale în care a promovat idei, concepţii sau doctrine fasciste, legionare, rasiste sau xenofobe, a decis marţi Tribunalul Bucureşti, informează Agerpres.

Grindeanu, despre o eventuală numire a lui Dacian Cioloș la șefia SRI: „Eu cred că este o glumă”

HotNews acum 5 ore
Preşedintele interimar al PSD, Sorin Grindeanu, a afirmat, la Antena 1, că nu s-a abordat în discuţiile cu preşedintele Nicuşor Dan subiectul privind propunerile pentru şefii serviciilor de informaţii. Grindeanu susţine că reprezentanţii PSD „ar fi

Marius Tucă Show începe miercuri, 16 iulie, de la ora 20.00, live pe Gândul. Invitat: prof. univ. dr. Dan Dungaciu

Cancan acum 6 ore
Invitatul zilei este prof. univ. dr. Dan Dungaciu, analist, sociolog și geopolitician. Emisiunea poate fi urmărită live pe Facebook și pe canalul de YouTube Gandul. ”Tineți aproape!”

Tanczos Barna, despre tensiunile din coaliţie: Încă nu s-a ajuns la ceartă, sunt doar mesaje

HotNews acum 5 ore
Vicepremierul Tanczos Barna susţine că încă nu s-a ajuns la ceartă între partidele de la guvernare, ci sunt „doar mesaje”, relatează News.ro. El crede că se vor găsi soluţii de compromis în coaliţie, iar PSD nu va părăsi guvernarea. „Încă nu s-a aju

Ministerul Transporturilor România păstrează toate fondurile PNRR pentru Transporturi. Proiectele vor fi finanțate integral din bani europeni

Ziua Constanta acum 11 ore
Ministerul Transporturilor și Infrastructurii (MTI) anunță că România nu pierde niciun euro din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) destinat sectorului transporturilor. În urma discuțiilor tehnice purtate cu reprezentanții Comisiei Eur

Gigi Becali: E prea ruşinos ce s-a întâmplat astăzi. Nu am cuvinte

News.ro acum 5 ore
Finanţatorul FCSB, Gigi Becali, a declarat, marţi seară, că nu mai are încredere că echipa sa se va califica în grupele Ligii Campionilor, după înfrângerea ruşinoasă cu echipa Inter Escaldes din Andorra. ””Ce mai contează calificarea? Nu am cuvinte.

Ministrul Muncii: România are boli care nu ar trebui să fie motiv de certificat de handicap. Există fraudă în sistem

HotNews acum 7 ore
Ministerul Muncii și Ministerul Sănătății lucrează la gestionarea listei criteriilor pentru acordarea certificatelor de handicap pentru că România are niște boli care, deși sunt o problemă pentru fiecare cetățean, nu ar trebui să fie un motiv de cer

Premierul Ilie Bolojan, discuții cu reprezentanții Standard & Poor’s. Iată despre ce s-a discutat

Ziua Constanta acum 10 ore
Prim-ministrul României, Ilie Bolojan, și ministrul finanțelor, Alexandru Nazare, au avut marți, la Palatul Victoria, o întâlnire cu reprezentanții Agenției de rating Standard & Poor’s (S&P), transmite un comunicat din partea Guvernului. Întâlnirea

Vicepremierul Tanczos Barna a anunțat când vor creşte din nou salariile și pensiile

Adevarul acum 4 ore
Eliminarea sporurilor este definitivă, însă îngheţarea şi neindexarea salariilor şi pensiilor din sectorul public este temporară, a declarat, marți seara, la Antena 3 CNN, vicepremierul Tanczos Barna.

Vremea

București
acum

23°
mie.

22°/37°
joi

17°/30°
vin.

15°/30°
sâm.

18°/33°
Iasi
acum

21°
mie.

18°/31°
joi

17°/22°
vin.

15°/26°
sâm.

16°/27°
Constanta
acum

24°
mie.

23°/36°
joi

20°/26°
vin.

17°/26°
sâm.

20°/29°
Cluj-Napoca
acum

16°
mie.

16°/34°
joi

14°/21°
vin.

12°/23°
sâm.

14°/28°
Timisoara
acum

19°
mie.

19°/28°
joi

15°/23°
vin.

15°/27°
sâm.

16°/35°