Sâmbătă, 9 martie, duminică, 10 martie, în intervalul orar 14.00-17.00, în Parcul Libertăţii, lângă Petit Cafe (în capătul pasarelei de la Bridge), colegul nostru Remus Toderici va încerca să realizeze 365 de portrete foto, câte unul pentru fiecare zi din an.
"Inspirat de proiectele fotografice care se desfăşoară pe parcursul întregului an, dar fără să fiu constrâns de condiţia de a posta o poză în fiecare zi, am decis să mă dedic acestui proiect din mai multe motive. În primul rând, este un fel de recompensă pentru o parte dintre cei peste 5000 de fani de pe pagina de facebook https://www.facebook.com/remus.toderici.photography", îşi motivează Remus demersul, menţionând că prin acest proiect şi-a dorit să vină în întâmpinarea dorinţelor celor care îşi doreau un portret profesional, dar nu neapărat o întreagă şedinţă foto. "Nu în ultimul rând, vreau să aflu părerea celor care îmi cunosc activitatea despre fotografiile mele, pentru a înţelege mai bine ce le place şi ce mai poate fi îmbunătăţit în acest sens. Părerile lor vor fi înregistrate şi montate într-un clip realizat de Ben Pipa", mai spune colegul nostru, menţionând că intenţionează să facă fotografii tuturor celor prezenţi, chiar dacă numărul acestora va depăşi 365. Fotografiile realizate vor fi postate pe pagina de Facebook sus-amintită.
04.03.2013, 22:30 Sâmbătă, 9 martie, duminică, 10 martie, în intervalul orar 14.00-17.00, în Parcul Libertăţii, lângă Petit Cafe (în capătul pasarelei de la Bridge), colegul nostru Remus Toderici va încerca să realizeze 365 de portrete foto, câte unul pentru fiecare zi din an.
"Inspirat de proiectele fotografice care se desfăşoară pe parcursul întregului an, dar fără să fiu constrâns de condiţia de a posta o poză în fiecare zi, am decis să mă dedic acestui proiect din mai multe motive. În primul rând, este un fel de recompensă pentru o parte dintre cei peste 5