Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Romeo Ursu “Boenica”, mesaj acid la adresa procurorilor, din Iordania! Vezi ce spune despre acuzatiile de falsificare de carduri!

Publicat in Cancan, joi 28 martie 2013 ·

Romeo Ursu Boenica, acuzat de procurorii DIICOT ca dirijeaza o retea de falsificatori de cardurialaturi de fiul lui Nicu Gheara sustine ca este nevinovat si oricine ar fi putut sa ii sparga contul de mail si sa il foloseasca pentru a comite infractiuni.

Boenica se declara nevinovatBoenica se afla in Iordania si spune ca nu a fost cautat de autoritati si ca la domiciliul sau nu a avut loc vreo perchezitie, asa cum sustin surse din Politie.

Vezi aici cum traieste in Iordania Boenica

“Aici sunteţi zero! Nu aveţi ce să-mi faceţi...", scrie Boenică pe Facebook. "Nu stiu nimic de acest caz, nu am facut nimic, sunt nevinovat. Am citit si eu comunicatul procurorilor, nici vorba sa fi facut ce se spune acolo. Mai mult, nici nu ii cunosc pe cei la care fac procurorii referire ca ar fi actionat impreuna cu mine”, a declarat Romeo Ursu pentru CANCAN.ro.

Crede ca i-a spart cineva adresa de e-mail

Barbatul, care se afla in Iordania din 2008, atunci cand pe numele lui a fost emis un mandate de arestare intr-un dosar care privea o grupare de escroci imobiliari, spune ca oricine ar fi putut sa ii sparga contul de mail si sa se foloseasca de datele sale de identificare pentru a comite fraude.

“Daca exista vreo legatura cu mine in acest caz, aceasta este singura explicatie. Cineva s-a folosit de identitatea mea electronica pentru a-mi pune ceva in carca. Pentru ca nu am facut nimic, sunt nevinovat. O sa dovedesc asta, la fel cum si in celalalt dosar mi-a fost anulat mandatul de arestare, iar la instanta de fond am fost achitat”, a mai spus Boenica.

Prejudiciu de doua milioane de euro

Procurorii DIICOT au efectuat, in aceasta dimineata, 85 de perchezitii la membrii unor grupari infractionale suspectate ca se ocupa cu falsificarea cardurilor bancare.

Locuintele vizate sunt din mai multe judete, inclusive Bucuresti, dar, si

Articolul in Cancan >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Marcel Ciolacu anunţă că de săptămâna viitoare Cazinoul din Constanţa va fi deschis publicului: „Mă bucur imens că încă un obiectiv pe care l-am început când eram vicepremier acum îl finalizez când sunt prim-ministru” VIDEO

News.ro acum 10 ore
Premierul Marcel Ciolacu anunţă că săptămâna viitoare se termină, după cinci ani, refacerea Cazinoului din Constanţa, iar „superba clădire” va putea fi vizitată în sfârşit de către public. Anunţul a fost făcut chiar de Ciolacu, care a postat pe TikT

România nu va participa la reuniunea convocată de Macron la Paris, a anunțat Cristian Diaconescu. Cum motivează absența țării noastre de la discuțiile despre „securitatea europeană”

HotNews acum 8 ore
Cristian Diaconescu, consilier prezidențial pentru apărare și siguranță națională, a declarat, dumincă seară, că România nu va lua parte la reuniunea pe care a convocat-o președintele francez Emmanuel Macron, luni, la Paris, pentru discuții despre s

Autobuzele din București nu vor mai circula până miercuri pe linia de tramvai din cauza vremii

Libertatea acum 2 ore
Autobuzele nu vor mai circula până miercuri pe linia de tramvai, se arată într-o postare pe pagina de Facebook a Societatății de Transport București STB SA.

Vreme rece și ninsori în București. Strat de zăpadă de 12 centimetri. Meteorologii au emis o nouă prognoză specială pentru Capitală

HotNews acum 9 ore
Meteorologii au emis, duminică seară, o nouă prognoză specială pentru Bucureşti, avertizând că până miercuri dimineaţă vremea va fi rece, va ninge, iar stratul de zăpadă depus va atinge 12 centimetri grosime. Potrivit Administraţiei Naţionale de Met

„Un semnal foarte prost pentru noi”. Nicușor Dan, solicitare pentru președintele Bolojan și ministrul Hurezeanu

HotNews acum 11 ore
Președintele interimar al României, Ilie Bolojan, și ministrul român de Externe, Emil Hurezeanu, au „obligația să obțină un loc la masa discuțiilor de la Paris”, convocate de urgență de Emmanuel Macron, pentru a discuta despre „securitatea european

SuperLiga: FCSB a urcat pe primul loc, după victoria cu Gloria Buzău

HotNews acum 7 ore
FCSB s-a impus pe terenul echipei Gloria Buzău, scor 2-0, într-o partidă disputată în etapa cu numărul 27 din SuperLiga. Din cauza ninsorii abundente, startul partidei din Crâng a fost amânat, însă meciul a început cu 15 minute mai târziu decât era

Elon Musk anunță lansarea Grok 3, chatbotul de inteligenţă considerat un rival al ChatGPT

HotNews acum 11 ore
Miliardarul Elon Musk a anunţat sâmbătă că chatbotul său de inteligenţă artificială, Grok 3, dezvoltat de compania xAI şi considerat un rival al ChatGPT, va fi lansat luni, printr-o demonstraţie live, transmite Reuters, citată de News.ro. La început

Viktor Orbán, despre posibilitatea ca Europa să nu fie inclusă în negocierile de pace: „Ungaria va fi întotdeauna acolo, eu voi obţine de fiecare dată ceea ce este important pentru unguri”

Libertatea acum 2 ore
Ungaria rămâne o țară puternică și angajată, cu un prim-ministru experimentat, potrivit declarațiilor lui Viktor Orbán într-un interviu pentru site-ul Mandiner, citat de News.ro. Premierul ungar a subliniat că va obține întotdeauna ceea ce este impo

Prima apariție publică a lui Klaus Iohannis după demisie, la Sibiu. A spus doar două cuvinte | VIDEO

Libertatea acum 11 ore
Klaus Iohannis a apărut pentru prima dată în public după demisia din funcția de președinte al României duminică, 16 februarie. El a participat, alături de soția sa, Carmen Iohannis, și un agent SPP, la slujba de la Biserica Catolică din Sibiu.

Serie A: Parma a cedat din nou, 0-1 cu AS Roma. Dennis Man a fost înlocuit în minutul 35

News.ro acum 8 ore
Echipa italiană AS Roma a învins duminic, în deplasare, scor 1-0, gruparea Parma, în etapa a 25-a din Serie A. Românul Dennis Man a fost înlocuit în minutul 35. La Parma, oaspeţii au primit penalti în minutul 29, dar după verificarea VAR, lovitura d

Vremea

București
acum

-4°
lun.

-4°/-1°
mar.

-3°/-0°
mie.

-5°/-0°
joi

-6°/-1°
Iasi
acum

-8°
lun.

-8°/1°
mar.

-5°/2°
mie.

-3°/2°
joi

-3°/1°
Constanta
acum

-3°
lun.

-3°/3°
mar.

2°/3°
mie.

1°/3°
joi

-1°/3°
Cluj-Napoca
acum

-9°
lun.

-9°/1°
mar.

-4°/1°
mie.

-5°/1°
joi

-5°/1°
Timisoara
acum

-3°
lun.

-3°/3°
mar.

-3°/3°
mie.

-4°/3°
joi

-3°/4°