Mesajul a fost trimis. Multumesc!

FOTO. Gagdgeturile care rezistă la apă şi temperaturi extreme. Cum arată şi cine le-a produs

Publicat in Romania Libera, joi 28 martie 2013 ·

Sony a lansat, miercuri, cel mai scump televizor de pe piaţă, telefonul rezistent la apă, dar şi cea mai subţire tabletă.

Produsele lansate miercuri reprezintă vârfurile de gamă în segmentele de home entertainment, mobile şi foto.

Cele mai performante dispozitive Sony sunt reunite de tehnologii inovatoare precum Triluminos Display sau Magnetic Fluid Speakers şi sunt interconectabile prin funcţia One Touch folosind tehnologia Near Field Communication (NFC).

„Vedetele premium ale momentului duc noutăţile tehnologice la nivelul următor. Noile produse înglobează tot ceea ce Sony oferă mai bun, de la tehnologia Triluminos Display, la sistemul de sunet folosit iniţial de NASA, Magnetic Fluid Speakers şi perechea perfectă de dispozitive mobile, formată din smartphone-ul şi tableta aparţinând gamei Xperia Z”, a declarat Lucian Rădulescu, Country Head Sony pentru România, Bulgaria şi Republica Moldova.

Numitorul comun al noilor produse sunt funcţiile One-Touch şi NFC.

Cel mai scump televizor din România: Sony Bravia cu Triluminos Display

Noua gamă de televizoare Sony dispune de display-ul „TRILUMINOS” care îmbogăţeşte experienţa de vizionare cu o paletă largă de culori reale, inclusiv nuanţe de roşu şi verde smarald, greu de reprodus.

Noua gamă Bravia include noile modele 55W905 şi 40W905, precum şi noul model 4k Ultra HD 55X9005 de 55 inci cu sistem de sunet Magnetic Fluid Speakers încorporat. Puternicul procesor de imagine X – Reality PRO face posibilă vizionarea de imagini 4K (adică la o rezoluţie de 4 ori mai mare decât cea Full HD) indiferent dacă sursa imaginii este un Blu-ray disc, transmisie TV sau internetul.

Împreună cu sistemul home theatre BDV N9100W cu Magnetic Fluid Speakers, noul televizor 4k cu Triluminos Display reprezintă cel mai avansat sistem de home cinema pentru acasă, disponibil pe piaţă.

Prin tehnolog

Articolul in Romania Libera >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Ilie Bolojan, aproape sigur că nu va mai fi nominalizat premier

BusinessMagazin acum 45 minute
Blocaj total în urma negocierilor de la Palatul Cotroceni de joi. Sursele Gândul spun că Ilie Bolojan nu ar mai fi desemnat premier de către preşedintele României. În locul său, nu este exclus ca Nicuşor Dan să desemneze un premier tehnocrat.

Când află Vlad Pascu dacă va fi condamnat definitiv în dosarul accidentului din localitatea 2 Mai, în care au murit doi tineri

Adevarul acum o ora
Dosarul lui Vlad Pascu, autorul accidentului din localitatea 2 Mai, în care au murit doi tineri și alți trei au fost răniți, a rămas în pronunțare la Curtea de Apel Constanța. Decizia instanței va fi definitivă.

Cât câștigă pe lună Traian Preoteasa, directorul CFR Călători: „Nu sunt sărac… Am 4.000 de euro numai pe chiria din Dubai”

Adevarul acum 5 ore
Traian Preoteasa, directorul CFR Călători, a afirmat că nu este normal ca un ministru să aibă un salariu de 13.000 de lei pe lună. El a susținut că nu poţi să conduci o scară de bloc cu aceşti bani, mai ales o țară.

Daniel Băluță, despre plecăciunea în fața lui Nicușor Dan, la Cotroceni: „Este o dovadă de normalitate ceea ce ați văzut"

Ziua News acum 45 minute
Daniel Băluță, primarul Sectorului 4 al Capitalei, a declarat joi, 19 iunie, că plecăciunea în fața președintelui Nicușor Dan reprezintă „o dovadă de normalitate" și „așa arată o societate normală, nu una plină de ură, de dispreț". „Este o dovadă de

Pe câte miliarde nu se înțeleg Nicușor Dan și Ilie Bolojan

HotNews acum 8 ore
Creșterea TVA de la 19% la 21% este dorită de Bolojan, dar nedorită de Dan. Despre câți bani vorbim, de fapt, dacă se păstrează aceeași colectare a statului? Să recapitulăm cifrele. În 2024, am colectat cuminți aproximativ 121 de miliarde de lei din

Medicamentele compensate pot fi eliberate și fără să fie necesară imprimarea reţetei. Anunțul făcut de CNAS

Ziare.com acum o ora
Casa Naţională de Asigurări de Sănătate (CNAS) informează asiguraţii că pot ridica medicamentele de la farmacie fără să fe necesar să prezinte un exemplar al prescripţiei imprimat pe hârtie sau în format electronic, atunci când medicii curanţi le pr

Ministrul de Externe ungar: RUSIA va continua să livreze petrol și gaze Ungariei

Gandul acum o ora
Ungaria anunță că livrările de petrol și gaze naturale rusești vor continua, în pofida interdicției dorite la nivelul Uniunii Europene. Cu prilejul unei vizite în Rusia, ministrul ungar al Afacerilor Externe, Peter Szijjarto, a purtat discuții cu di

STB: Traseele din Piața Unirii se vor modifica începând cu 21 iunie din cauza lucrărilor la Planșeu

Gandul acum 4 ore
STB anunță că începând din data de 21 iunie (sâmbătă) traseele autobuzelor din zona Piața Unirii vor fi modificate din cauza lucrărilor la Planșeul Unirii. „Având în vedere demararea lucrărilor de consolidare a planșeului din Piața Unirii, începând

Gafă de proporții a lui Keir Starmer la G7. Prim-ministrul britanic l-a confundat pe președintele sud-coreean cu interpretul său VIDEO

Ziare.com acum o ora
O scenă surprinzătoare a avut loc în timpul summitului G7 din Canada. Premierul britanic Keir Starmer l-a confundat pe președintele sud-coreean Lee Jae-myung cu interpretul său, scrie Le Figaro. Un moment jenant pentru premierul britanic Keir Starme

Dragoş Damian, Terapia Cluj: Până creşteţi voi TVA-ul, ţuşti!, s-au scumpit toate cu 10%

Ziarul Financiar acum 52 minute
Desigur ştiţi bancul cu ardeleanul care se duca să adune melci dar se întoarce cu mâna goală, spunând: ”Până m-am aplecat după el, melcul ţuşti!, a fugit!”. Aşa şi negocierile de la Cotroceni ale grupului de experţi, până se hotărăsc ei să crească T

Vremea

București
acum

29°
joi

20°/32°
vin.

19°/27°
sâm.

15°/26°
dum.

16°/27°
Iasi
acum

25°
joi

18°/29°
vin.

16°/22°
sâm.

12°/21°
dum.

11°/25°
Constanta
acum

29°
joi

19°/29°
vin.

18°/25°
sâm.

16°/24°
dum.

16°/23°
Cluj-Napoca
acum

27°
joi

16°/30°
vin.

13°/24°
sâm.

10°/21°
dum.

10°/24°
Timisoara
acum

30°
joi

18°/33°
vin.

17°/28°
sâm.

13°/27°
dum.

13°/31°