Comisia de Disciplină a LPF a sancționat, marți seară, incidentele petrecute la meciul Rapid - Steaua, disputat duminică, pe arena „Giulești”, în etapa a 26-a a Ligii I la fotbal. Sursa: Agerpres
Forul de judecată a decis ca „vișiniii” să joace cu porțile închise următoarele 6 partide de pe teren propriu și să plătească o amendă de 70.000 de lei. Dănuț Perjă, team-managerul Rapidului, a primit el o suspendare de o lună și o amendă de 320 de lei.
Cu aceeași sumă au mai fost amendați Marian Rada, antrenorul echipei din Giulești, Laurențiu Reghecampf, „principalul” Stelei și Marius Ianuli, team-managerul „roș-albaștrilor”.
Considerat a fi capul răutăților pentru incidentele petrecute în Giulești, deoarece i-a provocat pe fanii rapidiști, Mihai Stoica, managerul general al Stelei, a fost suspendat 5 luni și amendat cu 10.000 de lei de Comisia de Disciplină a LPF. În perioada suspendării, MM nu va mai putea sta pe banca tehnică a „roș-albaștrilor”.