Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Schimb intre rivalele Bayern - Borussia: Gomez pentru Lewandowski

Publicat in Ziare.com, sâmbătă 27 aprilie 2013 ·

Dupa ce Bayern l-a achizitionat deja pe Mario Goetze, tot de la Borussia, pentru care a achitat clauza de reziliere in valoare de 37 de milioane de euro, se pare ca va urma transferul atacantului polonez Robert Lewandowski, cel care a marcat patru goluri in semifinala de Liga Campionilor cu Real Madrid.

Zvonurile din presa germana sustin ca Mario Gomez de la Bayern, cel care a marcat un gol in Bayern - Barcelona 4-0, va fi cedat in contul transferului atacantului polonez, pentru care Borussia mai cere si 25 de milioane de euro.

De altfel, imediat dupa transferul lui Goetze, anuntat cu o zi inainte de Borussia - Real, mai multi impresari l-au dat ca sigur si pe Lewandowski la Bayern.

Pe de alta parte, Gomez este nemultumit ca joaca putin la bavarezi, fiind preferat mai mult Mario Mandzukic in acest sezon, iar internationalul german ar fi fost zarit joi la Dortmund.

Mai intii la o clinica particulara, pentru vizita medicala posibil, apoi la sediul clubului. Cluburile au dezmintit insa, momentan, aceasta informatie, dar este posibil ca din vara ea sa se adevereasca.

Dupa ce Bayern l-a achizitionat deja pe Mario Goetze, tot de la Borussia, pentru care a achitat clauza de reziliere in valoare de 37 de milioane de euro, se pare ca va urma transferul atacantului polonez Robert Lewandowski, cel care a marcat patru goluri in semifinala de Liga Campionilor cu Real Madrid.

Zvonurile din presa germana sustin ca Mario Gomez de la Bayern, cel care a marcat un gol in Bayern - Barcelona 4-0, va fi cedat in contul transferului atacantului polonez, pentru care Borussia mai cere si 25 de milioane de euro.

De altfel, imediat dupa transferul lui Goetze, anuntat cu o zi inainte de Borussia - Real, mai multi impresari l-au dat ca sigur si pe Lewandowski la Bayern.

Pe de alta parte, Gomez e

Articolul in Ziare.com >>

Citeste si top 10 stiri de azi

CCR: Au fost înregistrate contestaţii privind deciziile de înregistrare a candidaturilor lui George Simion şi Victor Ponta/ Acestea vor fi soluţionate duminică

News.ro acum 9 ore
Curtea Constituţională a României (CCR) a anunţat că au fost înregistrate, sâmbătă, două contestaţii privind deciziile Biroului Electoral Central de înregistrare a candidaturilor la alegerile prezidenţiale ale lui George Simion şi Victor Ponta. Aces

Cine și-a depus candidatura la BEC în ultima zi, fără semnături

Libertatea acum 7 ore
Remus Pricopie, rectorul SNSPA, a anunțat sâmbătă seară, 15 martie, că și-a depus candidatura la alegerile prezidenţiale chiar dacă dosarul său nu are liste de semnături, iar acest lucru va atrage automat invalidarea din partea BEC.

Miting EuRo Manifest în Piaţa Victoriei pentru susținerea apartenenţei la UE. Fanii lui Călin Georgescu, identificați de jandarmi

Libertatea acum 10 ore
Peste 1.000 de oameni au fost prezenți sâmbătă, 15 martie, la mitingul „EuRo Manifest” din Piaţa Victoriei din Bucureşti. În zonă au fost găsiți și susţinători ai lui Călin Georgescu, iar jandarmii au făcut apel la oameni să nu răspundă provocărilor.

Papa Francisc se simte mai bine. Va rămâne totuși în spital, deși este internat de peste o lună

HotNews acum 6 ore
Papa Francisc, care este internat la Roma de peste o lună din cauza unei duble pneumonii, trebuie să rămână în spital pentru a-şi continua tratamentul, deşi starea sa de sănătate s-a ameliorat treptat, a anunţat Vaticanul sâmbătă seara, potrivit AFP

UPDATE - Mesaj RO-Alert transmis în Bucureşti, după ce un băiat de 14 ani a plecat de acasă, vineri/ Adolescentul a fost găsit

News.ro acum 8 ore
Autorităţile din Bucureşti au transmis, sâmbătă după-amiază, un mesaj RO-Alert prin care solicită sprijinul populaţiei pentru găsirea unui adolescent de 14 ani care vineri a plecat de acasă. Băiatul a fost găsit.

VIDEO Elena Lasconi: Avem un proiect de lege prin care putem să facem un pic de curățenie pe TikTok / Cei de la CNA ar trebui să fie și mai fermi. Există cel puțin două televiziuni unde oamenii își fac de cap

HotNews acum 6 ore
Elena Lasconi, liderul și candidata USR la alegerile prezidențiale, a declarat sâmbătă pe B1 TV că partidul său a elaborat un proiect lege pentru moderarea conținutului de pe platforma TikTok, astfel încât „fake news-ul să fie dat jos în maximum 15

De ce a fost respinsă candidatura Dianei Șoșoacă la alegerile prezidențiale. BEC a publicat motivarea

Libertatea acum 8 ore
Biroul Electoral Central a transmis sâmbătă, 15 martie, un document de patru pagini în care explică motivele pentru care i-a invalidat candidatura la prezidențiale Dianei Șoșoacă.

Superliga: Farul a remizat cu Poli Iaşi, scor 0-0, în prima etapă a play-out-ului

News.ro acum 9 ore
Formaţia Farul Constanţa a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Poli Iaşi, în prima etapă a play-out-ului Superligii. Farul: Buzbuchi – Sîrbu (Gustavo ’60), Larie, Bălaşa (Baptista ’80), Cr. Ganea – Vînă, Dican (N. P

Trump spune că este în curs o acţiune militară „decisivă” împotriva rebelilor Houthi

News.ro acum 5 ore
Preşedintele american Donald Trump a declarat că a ordonat o acţiune militară „decisivă” împotriva rebelilor houthi din Yemen, declanşând o nouă ofensivă împotriva grupului susţinut de Iran, care a vizat căile maritime din Marea Roşie, relatează CNN

După ce a fost respinsă de BEC, Diana Șoșoacă anunță că i-a scris lui Donald Trump. „Alegerile au fost deja fraudate”

HotNews acum 12 ore
Lidera S.O.S. România, eurodeputatul Diana Șoșoacă, a declarat sâmbătă că i-a cerut președintelui american Donald Trump să nu recunoască alegerile prezidențiale din România, deoarece „sistemul democratic a fost distrus” în urma respingerii candidatu

Vremea

București
acum

dum.

9°/18°
lun.

4°/11°
mar.

1°/6°
mie.

1°/8°
Iasi
acum

dum.

4°/11°
lun.

1°/8°
mar.

-2°/5°
mie.

1°/9°
Constanta
acum

10°
dum.

8°/16°
lun.

4°/10°
mar.

1°/5°
mie.

1°/7°
Cluj-Napoca
acum

dum.

5°/10°
lun.

-1°/6°
mar.

-3°/2°
mie.

-1°/6°
Timisoara
acum

dum.

6°/11°
lun.

1°/8°
mar.

-1°/6°
mie.

-0°/8°