Şeful LPF nu e un personaj popular, însă, uneori, e imposibil să nu te bufnească râsul când îl asculţi. Astăzi, „Corleone“ a oferit două declaraţii pline de umor, de nota 10.
În ultimele zile, s-a tor vorbit despre o trecere a lui Mutu la Steaua, din sezonul viitor, deşi „Briliantul“ s-a declarat un dinamovist, chiar şi când a fost ofertat de Gigi Becali.
Întrebat dacă îl vede pe Mutu în tricoul roş-albastru, Dumitru Dragomir a spus: „Mutu, la Steaua? Poate Mutu, ăla, care ţipa prin tribune la Dinamo să se ducă la Steaua. Cum să vină el pe 500.000 de euro la Steaua?“.
„Cum să joci cu Tzo Bago?“
Preşedintele LPF a trimis şi nişte „săgeţi“ în direcţia celor de la Federaţie, care au aranjat un amical cu Trinidad-Tobago, la 4 iunie, pe „Arena Naţională“.
„Cum să jucăm cu Tzo Bago? Vrem şi noi să ne măsurăm forţele cu echipe tari, nu cu Tzo Bago!“, a afirmat „Corleone“ pentru Digi Sport.
Am bilete pentru finala de la Londra, dar dacă va fi o finală germană, nu mă duc. Mai e o mică posibilitate în Real Madrid. Îmi doresc o finală între o echipă spaniolă şi una germană.
Dumitru Dragomir