► În preajma Paștelui, pînă și titlurile de tabloid au căpătat o nuanță tradițional românească: “Să bați în lemn și să nu-ți vină să crezi! Benone Sinulescu este milionar în euro! Află-i povestea incredibilă!”. De pe cancan.ro aflăm că soția lui nea Beni a dat zeci de mii de euro pe obiecte de artă și mobilier vechi de-a lungul timpului, iar acum valoarea agoniselii este de un milion de euro.
Verdict: CASA LUX NU E ACASĂ
Materialul era ilustrat cu două fotografii realizate în casa familiei Sinulescu. Una îl înfățișa pe Nea Beni lîngă un telefon cu disc de-o vîrstă cu peruca de pe capul lui, iar cea de-a doua îl avea tot pe el ca protagonist, doar că de data asta răstignit pe-o canapea perfect modernă, din piele. Nu băgăm mîna în foc, poate doamnei Sinulescu chiar îi plac vechiturile, începînd chiar cu soțul ei. Doar că la cum arată cele din fotografiile realizate de Cancan, nu numai că sînt departe de a valora un milion de euro, dar sînt și foarte ușor de găsit, la tîrgul de vechituri de pe Valea Cascadelor, spre exemplu. Practic, singura poveste incredibilă din această știre e aia că tabloizii au reușit să-l facă milionar pe Nea Beni pozîndu-l lîngă un sfeșnic și-o fructieră cu cinci ani mai mari ca el.
► În sîmbăta de dinaintea Paștelui, cînd gospodinele coceau cozonacii, iar credincioșii luat cu asalt bisericile, m-a împins Necuratul de la spate să intru pe site-ul ziarului Libertatea. De unde am aflat că celebra cîntăreață Corina Bud (fostă Ciorbă) s-a pozat la miezul nopții, în cadă, fără chiloți, alături de o altă domnișoară, apoi a postat pe Facebook rezultatul final. Piei, drace!
Verdict: ALTĂ CIORBĂ ÎN ALTĂ STRACHINĂ
Deci să vedeți cum venea treaba cu doamna Bud. Femeia s-a pozat într-o poziție de culturistă începătoare, punîndu-și în valoare niște tatuaje sau desene de pe brațul drept și abdomen, și fără panoramă l