Aglomerație mare de producții puternice în seara de vineri, la TV. Curierul, Suleyman, Românii au talent și meciul Dinamo – Steaua se înghesuie mâine pe același tronson orar.
Kanal D și Antena 1 și-au schimbat programele pe ultima sută de metri pentru a concura cu finala Românii au talent de la Pro TV.
Astfel, Kanal D a decis zilele acestea să reia, mâine de la 20.00, ultimul episod din cel de-al doilea sezon al serialului Suleyman Magnificul, cel care a fost dat deja de postul turc luni, 6 mai. Asta în ciuda faptului că televiziunea programase, conform ghidului TV, filmul românesc Căderea Constantinopolului.
Suleyman a făcut la ultima apariție din acest sezon o medie de 2,1 milioane de telespectatori la nivel național, dintre care 1,3 milioane de persoane au fost din mediul urban (detalii despre audiențele din primele două zile de Paște AICI).
Cum explică Kanal D reluarea Suleyman? „Mii de romani au solicitat postului de televiziune Kanal D redifuzarea ultimului episod, din acest sezon, al serialului fenomen Suleyman”, potrivit reprezentanților Kanal D.
După această mutare, Antena 1 a ales să meargă pe rețeta Curierul. Postul de televiziune a operat recent această mutare, înlocuind filmul Întâlnire cu Joe Black, promovat intens în ultima săptămână, cu Curierul 3.
Pro-ul a difuzat deja luna trecută Curierul 2, la concurență cu o ediție a emisiunii România Dansează, pe care a depășit-o în audiență (detalii AICI).
Tot mâine, va avea loc și meciul Dinamo – Steaua, difuzat de Digi Sport, începând cu ora 21.00.
Aglomerație mare de producții puternice în seara de vineri, la TV. Curierul, Suleyman, Românii au talent și meciul Dinamo – Steaua se înghesuie mâine pe același tronson orar.
Kanal D și Antena 1 și-au schimbat programele pe ultima sută de metri pentru a concura cu finala Românii au talent de la Pro T