Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Lotul României pentru meciul amical cu Trinidad&Tobago! Piţurcă n-a luat niciun jucător de la Steaua! Hoban şi Chiţu, surprizele

Publicat in Pro Sport, vineri 31 mai 2013 ·

Selecţionerul echipei noastre naţionale, Victor Piţurcă, a anunţat, joi seară, numele celor 20 de jucători convocaţi pentru meciul amical România - Trinidad&Tobago, programat marţi, 4 iunie, de la ora 20.45, pe Arena Naţională, informează frf.ro.

Vineri, de la ora 13.00, în cantonamentul de la Centrul Tehnic Naţional al FRF de la Mogoşoaia, vor intra următorii jucători:

Portari: Bogdan Ionuţ Lobonţ (AS Roma) şi Silviu Lung jr. (AFC Astra)

Fundaşi: Alexandru Măţel (AFC Astra), Srgian Luchin (FC Dinamo Bucureşti), Gabriel Sebastian Tamaş (West Bromwich Albion), Marius Valerică Găman (AFC Astra), Nicolai Dorin Goian (Spezia Calcio), Răzvan Raţ-Dincă (West Ham United) şi Alexandru Vlad (CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu)

Mijlocaşi: Gabriel Andrei Torje (Granada CF), Aurelian Chiţu (FC Viitorul Constanţa), Costin Lazăr (PAOK Salonic), Dan Nicolae Nistor (CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu), Ovidiu Ştefan Hoban (FC Petrolul Ploieşti), Nicolae Grigore (FC Rapid Bucureşti), Alexandru Iulian Maxim (VfB Stuttgart) şi Adrian Stoian (Chievo)

Atacanţi: Gheorghe Teodor Grozav (FC Petrolul Ploieşti), Bogdan Sorin Stancu (Orduspor Kulubu) şi Ciprian Andrei Marica (FC Schalke)

Jucătorii Petrolului se vor prezenta la lot după disputarea finalei Cupei României-Timişoreana, iar Torje şi Maxim după meciurile contând pentru ultima etapă din Primera Division, respectiv pentru finala Cupei Germaniei.

Vineri, începând de la ora 13.00, în sala de protocol a stadionului din incinta CTN Mogoşoaia, selecţionerul Victor Piţurcă va susţine o conferinţă de presă, fiind urmat de unul sau de doi dintre jucătorii convocaţi. Antrenamentul de vineri, de la ora 18.00, va fi deschis presei.

Sursa: MEDIAFAX

Selecţionerul echipei noastre naţionale, Victor Piţurcă, a anunţat, joi seară, numele celor 20 de jucători convocaţi pentru meciul amical România - T

Articolul in Pro Sport >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Charalambous s-a convins după ce FCSB a câștigat Supercupa: „Va avea mai multe minute în acest sezon”

Gazeta Sporturilor acum 2 ore
. Elias Charalambous (44 de ani), tehnicianul campioanei României, a oferit prima reacție după câștigarea Supercupei României. Despre Ștefănescu am spus în sezonul trecut că nu am fost destul de corecți față de el. Sper că va avea mai multe minute î

Ministrul Sănătăţii: Începând cu 14 iulie, va fi disponibil pe site-ul Ministerului Sănătăţii un formular online dedicat sesizărilor privind mâncarea din spitale

News.ro acum o ora
Ministrul SănătăţiiAleandru Rogobete afirmă că, îcepând cu 14 iulie, va fi disponibil pe site-ul Ministerului Sănătăţii un formular online dedicat sesizărilor privind mâncarea din spitale

Zelenski spune că ultima discuție la telefon cu Trump a fost „cea mai productivă”

HotNews acum 3 ore
Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a declarat sâmbătă că discuția recentă cu președintele american Donald Trump, purtată la telefon vineri, a fost cea mai bună și „cea mai productivă” pe care a avut-o, scrie Reuters. „Referitor la conversația

VIDEO Controversatul artist naţionalist croat care a strâns un mare număr de fani la un concert în Zagreb. Cântăreţul este interzis în mai multe ţări europene

HotNews acum 2 ore
Zeci de mii de oameni s-au adunat sâmbătă la Zagreb pentru a participa la un concert al unui controversat cântăreţ rock naţionalist croat, Marko Perkovic „Thompson”, care a fost anunţat ca fiind cel mai mare concert cu plată din lume. Poliţia a decl

Gigi Becali exclamă, după Supercupa României: „Nu am avut de când sunt eu în fotbal așa jucător”

Gazeta Sporturilor acum 2 ore
. Gigi Becali, patronul roș-albaștrilor, a avut cuvinte de laudă la adresa lui Juri Cisotti, mijlocașul ofensiv al campioanei din Liga 1. Echipa începe cu Cisotti, Olaru și Șut. Și cu Ngezana” Gigi Becali, patron FCSB

Mii de persoane au participat la marşul Pride din Iaşi. O femeie a aruncat cu agheasmă, iar un bărbat le-a strigat „aici e România, suntem ortodocşi”

HotNews acum 2 ore
Câteva mii de persoane au participat sâmbătă la marşul Iaşi Pride, eveniment dedicat comunităţii LGBTQ+. Participanţii s-au adunat în faţa Universităţii „Alexandru Ioan Cuza”, apoi au pornit în marş pe străzile centrale ale Iaşiului, scrie News.ro.

Cabană mistuită de foc, în zona Plaiul Foii - Zărnești

Adevarul acum 3 ore
O cabană din zona montană Plaiul Foii - Zărnești, județul Brașov, a fost cuprinsă de un incendiu puternic sâmbătă seară. Acţiunea de stingerea a focului este în desfăşurare.

Ilie Bolojan este acuzat de un sindicat că a încasat, în 2007, „71 de salarii medii lunare” ca membru al unui comitet din Eximbank. „Asta alimentează acuzațiile de dublu standard”

HotNews acum 11 ore
Sindicatul Angajaților din Aparatul de Lucru al Guvernului susține că Ilie Bolojan, pe vremea când era secretar general al guvernului Tăriceanu, ar fi încasat aproape 74.000 de lei ca indemnizații primite în calitate de membru al Comitetului Intermi

Un copac a căzut peste o mașină în mers în Brașov. O RUPERE de nori a provocat inundații pe străzi, un autovehicul a fost blocat în apă

Gandul acum 4 ore
O ploaie torenţială care s-a abătut, sâmbătă după amiază, în zona municipiului Făgăraş din Braşov, provocând pagube materiale şi afectatând traficul rutier Mai mult, un arbore s-a prăbuşit peste un autoturism aflat în mers, străzi au fost acoperite

Donald Trump recunoaşte că nu știe dacă poate opri războiul din Ucraina: „Asta este o afacere Biden. Încerc să o finalizez”

Adevarul acum 4 ore
Președintele Donald Trump a recunoscut că nu știe dacă va putea pune capăt războiului din Ucraina, deși în campania electorală promisese că va rezolva situaţia chiar din prima zi de mandat.

Vremea

București
acum

24°
dum.

20°/37°
lun.

24°/39°
mar.

23°/38°
mie.

20°/35°
Iasi
acum

20°
dum.

20°/35°
lun.

18°/38°
mar.

20°/38°
mie.

18°/31°
Constanta
acum

21°
dum.

20°/32°
lun.

22°/27°
mar.

21°/27°
mie.

22°/28°
Cluj-Napoca
acum

20°
dum.

18°/33°
lun.

19°/37°
mar.

17°/35°
mie.

14°/18°
Timisoara
acum

19°
dum.

19°/39°
lun.

20°/39°
mar.

18°/39°
mie.

13°/19°