„DEEP PURPLE” şi „UB 40” sunt invitații principali ai evenimentului „Cluj Arena Music Fest”, care va mai aduce pe scenă, pe 7 şi 8 iunie 2013 şi trupe şi artişti din România: Kappl, Lipan & Friends, Holograf, Compact, Bere Gratis si Proconsul, dar si pe Smiley, Alex Velea, Ștefan Bănică jr., Delia și Antonia.
Trupele britanice Deep Purple şi UB 40 vor concerta, în luna iunie, la Cluj Napoca, pe Cluj Arena, alături de trupe şi solişti din România, în cadrul evenimentului Cluj Arena Music Fest.
În 7 iunie – Deep Purple. În deschidere vor concerta trupele româneşti Baniciu, Kappl, Lipan & Friends, Holograf, Compact, Bere Gratis şi Proconsul.
În 8 iunie – UB 40. În deschidere Smiley, Alex Velea, Ştefan Bănică Jr. şi Antonia.
Preţurile biletelor variază între 65 de lei şi 250 de lei, în prima seară, şi între 45 de lei şi 200 de lei în cea de-a doua seară, iar abonamentele pentru ambele zile vor costa între 85 de lei şi 350 de lei. Biletele şi abonamentele vor fi puse în vânzare începând de luni.
Alba24 a pus la dispoziția cititorilor 14 bilete la” Cluj Arena Music Fest” : 7 bilete la Deep Purple și încă 7 la UB 40.
În urma unei trageri la sorți, au fost desemnați următorii CÂȘTIGĂTORI:
Concert UB40
1. Ioana Răhăian
2. Marius Ștefan
3. Raul Muntean
4. Cristina Nicola
5. Alexandru Truța
6. Anca Albu
7. Ștefan Vinceler
Concert Deep Purple
1. Cristina Oana
2. Alina Cristina
Cei care s-au înscris în concurs pentru a obține un bilet la concertul UB40 și nu au câștigat, pot primi un bilet la concertul Deep Purple.
Câștigătorii sunt așteptați la sediul redacției Alba24.ro, de pe str. I.C. Brătianu, nr. 18 (vizavi de Prefectura Alba), de luni până joi între orele 9.00 și 16.00.
Cluj Arena Music Fest
Cluj Arena Music Fest folosește cea mai mare scenă din România. Montarea