Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Cadu: CFR este o echipă mai experiementată

Publicat in Monitorul de Cluj, vineri 31 mai 2013 ·

Fundaşul portughez Ricardo Cadu a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, că formaţia sa, CFR Cluj, este mai experimentată decât Petrolul Ploieşti şi speră că va cuceri Cupa României.

''Se poate să avem şi un sezon în care să nu cucerim un trofeu'', a admis Cadu, ''dar suntem echipa mai experimentată, am luat trei Cupe până acum şi sperăm să batem şi sâmbătă''.

Cadu a mai spus că ''Bokila e cel mai bun jucător de la Petrolul, poate decide singur un meci, dar Petrolul are, pe deasupra, o echipă foarte bună''.

Fundaşul lusitan şi-a exprimat speranţa că terenul Arenei Naţionale va fi bun şi cele două echipe vor face spectacol.

Căpitanul lui CFR nu se teme că Petrolul va avea mai mulţi suporteri: ''Pe teren vom fi 11 la 11 şi nu contează că ei vor avea mai mulţi fani''.

Ricardo Cadu a vorbit şi despre felul în care antrenorul Eugen Trică a resuscitat echipa ardeleană: ''Echipa avea nevoie de un om ca Eugen, care e ca antrenor la fel cum era ca jucător. Ne spune mereu că suntem cei mai buni şi ne-a schimbat atitudinea''.

CFR şi Petrolul, singurele echipe din provincie care au cucerit Cupa României în ultimii 18 ani, se vor întâlni sâmbătă, de la ora 20,45, pe Arena Naţională din Bucureşti, în finala Cupei României-Timişoreana, competiţie care va încheia sezonul intern. CFR a cucerit Cupa în 2008, 2009 şi 2010, iar Petrolul are în palmares două trofee, în 1963 şi 1995.

Fundaşul portughez Ricardo Cadu a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, că formaţia sa, CFR Cluj, este mai experimentată decât Petrolul Ploieşti şi speră că va cuceri Cupa României.

''Se poate să avem şi un sezon în care să nu cucerim un trofeu'', a admis Cadu, ''dar suntem echipa mai experimentată, am luat trei Cupe până acum şi sperăm să batem şi sâmbătă''.

Cadu a mai spus că ''Bokila e cel mai bun jucător de la Petrolul, poate dec

Articolul in Monitorul de Cluj >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Von der Leyen a vorbit cu Donald Trump. „UE a rămas fermă” / Detalii din discuției, făcute publice

HotNews acum 5 ore
Von der Leyen, președinta Comisiei Europene, a discutat, duminică, cu președintele Donald Trump despre comerț și speră să ajungă la un acord până pe 9 iulie, potrivit The Guardian. Purtătorul de cuvânt al Comisiei Europene, Stefan de Keersmaecker a

Sesiunea extraordinară comună a Parlamentului se prelungește până pe 9 iulie 2025

Ziua Constanta acum 13 minute
Sesiunea extraordinară comună a Parlamentului se prelungește până pe 9 iulie, au decis, luni, Birourile permanente reunite ale Senatului și Camerei Deputaților, potrivit Agerpres. Guvernul și-a asumat răspunderea, luni, pe pachetul de măsuri fiscale

Fostul ministru rus al transporturilor Roman Starovoit, demis de Vladimir Putin, a fost găsit împușcat

Ziua Constanta acum o ora
Fostul ministru rus al transporturilor Roman Starovoit s-a sinucis prin împușcare, anunță luni publicația Izvestia, preluată de Reuters, citată de Agerpres. Președintele rus Vladimir Putin îl destituise luni pe Starovoit printr-un decret, la puțin p

Avertizarea de cod portocaliu a fost prelungită pentru Dobrogea!

Ziua Constanta acum 30 minute
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o avertizare de tip cod portocaliu de caniculă și disconfort termic. Potrivit ANM, în sudul Banatului, centrul și sudul Transilvaniei, estul și sudul Moldovei, nord-estul Munteniei și sudul Dobrio

George Simion anunță moțiune de cenzură împotriva Guvernului Bolojan în ziua în care Cabinetul își asumă pachetul de măsuri fiscale

HotNews acum 6 ore
George Simion a anunțat, luni, că AUR va depune o moțiune de cenzură împotriva Guvernului condus de Ilie Bolojan. Tot astăzi, Cabinetul își asumă răspunderea pentru primul pachet de măsuri fiscale, care, printre altele, crește TVA. Într-o postare pe

Ministrul Transporturilor: Voi uza de toate prerogativele pe care le am pentru ca indemnizaţiile tuturor membrilor de CA din societăţile şi instituţiile aflate în subordonare să scadă drastic / Plan de eficientizare şi restructurare la TAROM

News.ro acum 20 minute
Ministrul Transporturilor, Ciprian Şerban, a afirmat, luni, că va folosi toate prerogativele pentru reducerea indemnizaţiilor membrilor din Consiliile de Administraţie de la toate companiile din subordine şi a cerut un plan de eficientizare şi restr

Guvernul Bolojan și-a angajat răspunderea în Parlament pe primul pachet fiscal. Precizările premierului

Ziua Constanta acum 2 ore
Guvernul Bolojan și-a angajat luni răspunderea în Parlament pe primul pachet fiscal pentru reducerea deficitului. Ședința plenului Parlamentului se desfășoară cu prezență fizică și online. Premierul Ilie Bolojan a transmis în urma ședinței de plen.

Un lider PSD susține că „statul nu-i pregătit să facă ceea ce e nevoie pentru populație”: „Românii s-au așteptat de la această guvernare să ia prima dată celelalte măsuri”

HotNews acum 11 minute
Gabriel Zetea, președintele Consiliului Județean Maramureș și vicepreședinte al PSD, a declarat luni la Prima News că românii se așteptau ca guvernanții să înceapă cu măsurile „prin care elimină privilegiile”, nu cu „măsurile care afectează oamenii

Bolojan anunță burse doar pentru elevii cu note de minim 9. Titularii din Educație nu își pierd locurile de muncă

Adevarul acum o ora
Premierul Ilie Bolojan a declarat luni, 7 iulie 2025, că titularii din Educație nu își pierd locurile de muncă și nu li se taie din salarii, iar bursele nu dispar, dar sistemul se reorganizează.

Ce s-a întâmplat cu cei trei pui ai ursoacei care a ucis un motociclist pe Trasfăgărăşan. Anunțul autorităților

HotNews acum 4 ore
Ministerul Mediului, Apelor şi Pădurilor (MMAP) a anunțat, luni, ce s-a întâmplat cu cei trei pui de urs după ce mama lor a fost ucisă de autorități în urma atacului mortal asupra unui motociclist, la începutul lunii iulie. Puii rămaşi orfani au fos

Vremea

București
acum

28°
lun.

22°/37°
mar.

19°/38°
mie.

18°/35°
joi

16°/29°
Iasi
acum

32°
lun.

20°/37°
mar.

22°/38°
mie.

19°/30°
joi

15°/25°
Constanta
acum

28°
lun.

21°/31°
mar.

21°/27°
mie.

22°/28°
joi

17°/28°
Cluj-Napoca
acum

34°
lun.

19°/34°
mar.

18°/35°
mie.

14°/22°
joi

13°/17°
Timisoara
acum

25°
lun.

20°/35°
mar.

18°/39°
mie.

14°/17°
joi

12°/22°