Directorul de marketing al Intact Group, audiat in dosarul lui Sorin Alexandrescu; Protestatarii turci au cumparat o pagina in New York Times pentru a-si face cunoscute nemultumirile; Agentia Leo Burnett&Target are un nou managing director. Acestea sunt titlurile Revistei presei despre presa din 11 iunie.
Mediafax: Directorul de marketing al Intact Group, audiat in dosarul lui Sorin Alexandrescu. Cristina Jura, directorul de marketing al grupului Intact, a dat, ieri, o declaraţie în faţa anchetatorilor DNA, în legătură cu politicile de marketing ale grupului şi cu teaser-ele prin care se anunţau dezvăluiri în legătură cu contractul dintre RCS&RDS şi firma Bodu. Procurorii au dorit să înţeleagă de ce nu au mai fost divulgate acele informaţii dat fiind ca au fost anunţate în prealabil prin avertismente vizuale pe post, au mai menţionat sursele citate.
Hotnews: Agentia Leo Burnett&Target are un nou managing director. Lorand Balint a preluat managementul agentiei Leo Burnett&Target, parte a grupului Leo Burnett. El preia pozitia de managing director, lasata libera in toamna anului trecut, prin plecarea Roxanei Dumitru. Lorand Balint lucreaza in publicitate din 2000, cand a inceput sa lucreze la BBDO. La Leo Burnett, el a ocupat in ultimii ani pozitii de management cu acoperire internationala.
EVZ: Protestatarii turci au cumparat o pagina in New York Times pentru a-si face cunoscute nemultumirile. Protestatarii turci au cumpărat spațiu de reclamă în publicația americană New York Times. Spațiul din publicația americană a fost cumpărat în urma unei campanii de strângere de fonduri. New York Times nu este singurul ziar important în care vor fi publicate astfel de texte, protestatarii turci urmând să cumpere spațiu și în alte publicații.
Directorul de marketing al Intact Group, audiat in dosarul lui Sorin Alexandrescu; Protestatarii turci au cumparat