Mesajul a fost trimis. Multumesc!

FOTO Nuntă cu ștaif pe malul Lacului Snagov: chirurgul estetician Adina Alberts a devenit doamna Cataramă!

Publicat in News Timisoara, duminică 23 iunie 2013 ·

Un eveniment monden extrem de elegant a avut loc ieri pe malul Lacului Snagov: nunta omului de afaceri Viorel Cataramă cu medicul estetician Adina Alberts.

Cei doi aveau o relație de mai bine de trei ani, însă cursul acesteia nu a fost cel mai lin cu putință, astfel încât mulți s-au îndoit de faptul că finalitatea unei legături care a produs adesea și multe scântei va fi o nuntă fastuoasă.

Cu toate acestea, însă, după mai multe despărțiri și reîmpăcări, un eveniment pregătit cu discreție și la care au fost invitați să participe artiști din elita show biz-ului de la noi s-a petrecut chiar ieri seara.

Adina Alberts a îmbrăcat pentru eveniment o superbă rochie de mireasă comandată special de la o casă de modă din Londra. Rochia a avut o trenă scurtă, iar părul miresei a fost prins cu un voal care i-a încadrat în chip foarte reușit chipul, contrastând plăcut cu părul închis la culoare al Adinei Alberts.

Viorel Cataramă s-a dovedit, pe toată durata evenimentului desfășurat în aer liber, extrem de tandru și de protector cu noua lui soție.

Cei peste 100 de invitaţi au fost răsfățați cu un meniu din care n-au lipsit fructele de mare, mielul pregătit în stil franţuzesc, brânzeturile fine, preparatele tradiţionale româneşti şi diversele feluri de vin sofisticat, multe dintre acestea provenind chiar din colecţia impresionantă a omului de afaceri.

Noaptea a fost presărată cu multe momente surpriză, printre care la loc de cinste s-au numărat prestațiile artistice ale Corului Operei Române.

Loredana a făcut parte, de asemenea, dintre artiștii prezenți la eveniment.

Viorel Cataramă a povestit în mai multe rânduri că a ştiut încă din primele clipe că Adina Alberts este femeia potrivită pentru a-i deveni soție şi, prin urmare, cererea în căsătorie a venit la numai două luni de la începutul relaţiei lor.

Cu toate acestea, cei doi

Articolul in News Timisoara >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Florin Cîţu: „Este o prostie ideea să renunţi la cash”

BusinessMagazin acum 31 minute
Florin Cîţu, fost premier şi ministru de Finanţe, a comentat noul pachet de măsuri al guvernului, cu accent pe majorarea TVA-ului, dar şi propunerea de descurajare a utilizării cash-ului în scopul limitării evaziunii fiscale.

Arest la domiciliu prelungit cu 30 de zile pentru trei dintre mercenarii lui Horațiu Potra. Liderul grupării este în continuare căutat de autorități

Adevarul acum 12 minute
Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a dispus, miercuri, 16 iulie, prelungirea cu 30 de zile a mandatelor de arestare preventivă pe numele a trei mercenari din gruparea lui Horaţiu Potra.

Călin Georgescu a primit două amenzi. Ce lege a încălcat

HotNews acum 6 ore
Fostul candidat la alegerile prezidențiale, Călin Georgescu, a primit două amenzi în cuantum de 10.000 de euro, în urma unei investigații privind nerespectarea legislației naționale și europene în domeniul protecției datelor personale. Autoritatea N

Trapperul Albert NBN, amendat de jandarmi, după prestația de la Festivalul Beach, please!

Ziua Constanta acum 3 ore
Trapperul Albert NBN a primit trei amenzi de câte 1000 de lei pentru „încălcarea unor norme de convieţuire socială”, în urma prestației acestuia la festivalul „Beach, Please!” „Referitor la informațiile apărute în spațiul public cu privire la compor

VIDEO Nicușor Dan, reproșuri privind activitatea MAI și a instanțelor pentru combaterea violenței împotriva femeii: „Trebuie să arătăm că statul român este puternic”

HotNews acum 5 ore
Prezent miercuri la Gala Aniversară „163 de ani de la înființarea Ministerului Afacerilor Interne”, președintele Nicușor Dan a făcut apel la responsabilitatea autorităților, printre care MAI, pentru opri violența împotriva femeilor, în condițiile în

CSM prezintă o statistică potrivit căreia România se află pe locul 22 din 27 în UE la salariile nete ale judecătorilor debutanți

HotNews acum o ora
Consiliul Superior al Magistraturii a transmis marți, într-un comunicat de presă, că România se situează spre finalul clasamentului european privind veniturile nete ale judecătorilor la început de carieră, potrivit unei analize a Comisiei Europene p

UE propune un fond special de 100 de miliarde de euro destinat Ucrainei pentru perioada 2028-2034

Adevarul acum o ora
Uniunea Europeană (UE) propune un fond special de 100 de miliarde de euro destinat Ucrainei, a anunţat miercuri comisarul european însărcinat cu Bugetul Piotr Serafin.

Ministrul Mediului- „Am reușit să salvăm programul Rabla pentru persoane fizice“

Ziua Constanta acum 8 ore
Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a anunțat, miercuri, 16 iulie, că s-a reușit salvarea unei părți din programul Rabla, însă doar pentru persoanele fizice, alocarea fiind de 200 de milioane de lei. Ministrul a mai precizat că pentru viitor, este n

Primarul Istanbulului a fost condamnat la 20 de luni de închisoare pentru insultă la adresa unui procuror

Adevarul acum 3 ore
Primarul Istanbulului, Ekrem Imamoglu, care a fost arestat în martie pentru presupuse acuzaţii de corupţie, a fost condamnat miercuri la douăzeci de luni de închisoare pentru insultă şi intimidare la adresa unui procuror.

Incident la Casa de Pensii Sector 6. Un bărbat a aruncat cu benzină pe holul instituției și a amenințat că incendiază clădirea

HotNews acum 5 ore
Un bărbat de 35 de ani a aruncat miercuri cu benzină în interiorul Casei de Pensii Sector 6 și a amenințat că va da foc, potrivit News.ro. Polițiștii l-au imobilizat și încătușat înainte ca acesta să poată aprinde substanța inflamabilă. Nimeni nu a

Vremea

București
acum

28°
mie.

20°/34°
joi

17°/32°
vin.

15°/29°
sâm.

18°/32°
Iasi
acum

22°
mie.

19°/30°
joi

17°/28°
vin.

16°/27°
sâm.

15°/29°
Constanta
acum

26°
mie.

21°/34°
joi

18°/26°
vin.

17°/26°
sâm.

20°/28°
Cluj-Napoca
acum

23°
mie.

17°/29°
joi

14°/22°
vin.

13°/21°
sâm.

13°/27°
Timisoara
acum

22°
mie.

20°/28°
joi

15°/20°
vin.

14°/26°
sâm.

16°/32°