Scris de Dan Lazar - ARAD. Programat inițial la Arad, în luna iulie, la Ștrandul „Neptun”, Campionatul Național de volei de plajă pentru juniori și cadeți (masculin și feminin) va avea loc la Mamaia, între 21-25 august. CS ProVolei Arad a anunțat FR de Volei că nu poate organiza întrecerea, având, se pare, probleme cu locația de joc.
Din cele două terenuri existente la Ștrandul „Neptun” doar unul mai este parțial funcțional, în locul celuilat urmând să apară două terenuri la standarde naționale. Până la apariția lor, într-un viitor mai mult sau mai puțin îndepărtat, Aradul a pierdut însă ocazia de a puncta, cel puțin, la capitolul imagine.
Următoarea competiție națională programată în orașul nostru va fi Cupa „UVVG”, ediția a XI-a, pentru seniori, între 9-11 august. Până atunci, seniorii de la ProVolei, CSM și Fan Arad se vor duela pe nisipul de la Cluj (12-14 iulie) și Oradea (18-21 iulie), în Bihor având loc Campionatele Naționale. Adauga Comentarii Adauga un link Rectifica raport de corectie text Ortografie/Gramatica Obiectiv tehnic Introduceti o adresa valida de e-mail Message was not succesfully sent Message sent succesfully *Obligatoriu Trimite link-ul Kommentar Introduceti o adresa valida de e-mail Please enter a link. Link was not succesfully sent Link sent successfully *Obligatoriu