Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Nici nu stiti ce pierdeti daca nu cititi articolul asta! Domnul Dan, cu familia la malul marii!

Publicat in Cancan, joi 11 iulie 2013 ·

Despre averea senzationalului Dan Diaconescu s-a discutat aproape la fel de mult cat a vorbit fondatorul defunctului OTV despre Elodia. S-a spus ca ar avea o avere de aproape 30 de milioane de euro, inclusiv un yaht, un avion si multe limuzine de top.

S-ar putea plimba, deci, linistit, in orice colt al lumii. Dar sa lasam cuvintele pompoase si sa coboram cu picioarele pe nisipul de la Mamaia. Acolo, Cancan.ro l-a surprins pe Dan Diaconescu intr-o alta ipostaza: aceea de familist simplu si cumpatat, ce-si dramuieste banii mai ceva ca Mos Costache din Enigma Otiliei.... ca tot suntem dupa BAC.

Dupa ce a achitat pana la urma nota, "bietul" Diaconescu si-a indesat portofelul cu bancnote marunte in buzunarul din fata.

Un alt cuplu si-a facut aparitia la terasa. Toata lumea a asteptat ca bossul sa se dea plecat. "Mogulul" - descult si imbracat in negru - a mai gesticulat putin si a dat pe gat si ultima gura de bere.

Nu mai sunt vremuri de risipa ! Iubita lui Diaconescu a luat la pachet mancarea ramasa si gasca a pornit-o apoi spre un loc de joaca pentru copii. In prezenta familiei, Dan Diaconescu nu e prea vorbaret.

Dupa o plimbare cu bicicleta, milionarul isi invita fetita la o tura cu poneiul.

Mama fetitei aproape ca ia foc. Vrea sa-si vada din nou copilul cu picioarele pe pamant. De pe margine, Diaconescu se amuza teribil de situatia creata chiar de el. Totusi, nu indrazneste sa iasa din cuvantul Emiliei.

La masinute, situatia revine sub control. Cu pachetul plasat de iubita, milionarul isi ajuta fetita sa ...conduca. Dupa cativa pasi, abandoneaza cutia pe marginea unei terase. O mai plimba un pic pe fiica lui si.... cand se intoarce.... STUPOARE ! caserola a disparut in mod misterios!

Si ca s-o spunem pe fata, Dan Diaconescu si-a consolidat succesul cautand-o pe Elodia. Umbla vorba ca serialele lungi din garsonie

Articolul in Cancan >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Opoziția depune luni în Parlament moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Ciolacu. Ce șanse sunt să treacă

Adevarul acum 22 minute
Moţiunea de cenzură denumită "Premierul NORDIS trebuie să plece!" anunţată de AUR în urmă cu o săptămână şi semnată de 125 de parlamentari AUR şi S.O.S. urmează să fie depusă, luni, la Parlament.

MApN: Atac cu drone în apropierea frontierei Ucrainei cu România

Mediafax acum o ora
Potrivit Ministerului Apărării, forţele Federaţiei Ruse au executat, în noaptea de duminică spre luni, o nouă serie de atacuri cu vehicule aeriene fără pilot asupra unor obiective civile şi de infrastructură portuară din Ucraina, în proximitatea fro

Premierul britanic, pregătit să trimită trupe pe teren în Ucraina pentru a proteja pacea

Mediafax acum o ora
Înainte de a participa luni la un summit de urgenţă cu liderii europeni la Paris, Keir Starmer a declarat că Regatul Unit este pregătit să contribuie la garantarea securităţii Ucrainei prin „trimiterea trupelor noastre pe teren, dacă este necesar”.

Zelenski s-a deplasat în Emiratele Arabe Unite, în contextul existenţei perspectivei unor negocieri de pace / Mai devreme, liderul ucrainean avertiza: "Credem că Putin va declara război NATO" - VIDEO

News.ro acum 2 ore
Preşedintele ucrainean Volodimir Zelenski s-a deplasat în Emiratele Arabe Unite duminică seară, în contextul intensificării perspectivei unor posibile negocieri care să pună capăt războiului Moscovei împotriva Ucrainei, relatează AP. Preşedintele am

Horoscop 17 februarie 2025. ZODIA care se va afla în mijlocul unui conflict

Cancan acum 13 ore
Horoscopul zilei de luni, 17 februarie 2025. Vezi care sunt previziunile astrale pentru fiecare zodie și ascendent în parte. Este mai importantă starea ta interioară decât ce plănuiesc alții, indiferent cine sunt aceia. Vei avea posibilitatea, la mo

Prefectul de Buzău, despre lipsa de intervenţie a utilajelor de deszăpezire pe drumurile din judeţ: „Probabil au considerat că ninge prea frumos ca să mai deranjeze zăpada!”

News.ro acum 7 ore
Prefectul de Buzău, Daniel Ţiclea, a ieşit în teren duminică seară, pentru a vedea cum acţionează firmele responsabile cu deszăpezirea drumurilor naţionale şi judeţene, dat fiind că în zonă ninge de ore bune. Acesta a constatat o serie de deficienţe

Elon Musk promovează politicienii populiști și de extremă-dreapta din întreaga lume. Pe listă se află şi România

Libertatea acum 24 minute
Miliardarul Elon Musk a încurajat partidele, politicile şi administraţiile populiste de dreapta în cel puţin 18 ţări, în cadrul unei campanii globale de reducere a imigraţiei şi de limitare a reglementării afacerilor, comentează NBC News într-o anal

UE plănuieşte restricţii la importurile de alimente, inspirate de politica lui Trump, potrivit FT

News.ro acum 2 ore
Uniunea Europeană intenţionează să blocheze importurile anumitor produse alimentare fabricate după standarde diferite, într-un efort de a-şi proteja fermierii, într-o măsură care reflectă politica comercială reciprocă a preşedintelui american Donald

România nu va participa la reuniunea convocată de Macron la Paris, a anunțat Cristian Diaconescu. Cum motivează absența țării noastre de la discuțiile despre „securitatea europeană”

HotNews acum 10 ore
Cristian Diaconescu, consilier prezidențial pentru apărare și siguranță națională, a declarat, dumincă seară, că România nu va lua parte la reuniunea pe care a convocat-o președintele francez Emmanuel Macron, luni, la Paris, pentru discuții despre s

Marcel Ciolacu anunţă că de săptămâna viitoare Cazinoul din Constanţa va fi deschis publicului: „Mă bucur imens că încă un obiectiv pe care l-am început când eram vicepremier acum îl finalizez când sunt prim-ministru” VIDEO

News.ro acum 13 ore
Premierul Marcel Ciolacu anunţă că săptămâna viitoare se termină, după cinci ani, refacerea Cazinoului din Constanţa, iar „superba clădire” va putea fi vizitată în sfârşit de către public. Anunţul a fost făcut chiar de Ciolacu, care a postat pe TikT

Vremea

București
acum

-4°
lun.

-4°/-1°
mar.

-3°/-0°
mie.

-7°/-0°
joi

-8°/-1°
Iasi
acum

-9°
lun.

-9°/1°
mar.

-5°/2°
mie.

-4°/2°
joi

-4°/1°
Constanta
acum

-3°
lun.

-3°/2°
mar.

1°/3°
mie.

1°/2°
joi

-1°/3°
Cluj-Napoca
acum

-10°
lun.

-10°/1°
mar.

-4°/0°
mie.

-5°/1°
joi

-5°/2°
Timisoara
acum

-3°
lun.

-3°/3°
mar.

-3°/3°
mie.

-4°/3°
joi

-3°/4°