Nu cu mult timp în urmă, actriţa şi cântăreaţa Ramona Bădescu (44 de ani) declara că nu poate să iubească un bărbat italian, pentru că sunt prea geloşi. Asta deşi a fost căsătorită şapte ani cu un baron mai în vârstă decât ea, Alessandro di Fornaro. Acum, conform presei peninsulare, tot un italian ar fi cel care i-ar alinta nopţile frumoasei românce. Este vorba de un producător muzical renumit, Michele Torpedine, cu care Ramona a fost fotografiată simţindu-se bine, la mare, în Calabria.
Invitată să susţină un minirecital la Festivalul de Film Magna Graecia, din Calabria, Ramona a făcut furori atât printre spectatori, dar mai ales pe plajă, la relaxare. Cu un trup de invidiat, artista n-a dus lipsă de admiratori.
Cel care s-a remarcat printre cei ce mişunau în jurul româncei este Michele Torpedine, un producător muzical renumit în lume, trecut de 50 de ani, care n-o scapă din ochi pe Ramona, în valurile Mării Mediterane.
Torpedine nu e deloc zgârcit în gesturi, ţinând- o de mână pe Ramona mai tot timpul. Ea îi răspunde încolăcindu-şi mâna după gâtul lui, râzând cu gura până la urechi.
De altfel, potrivit martorilor citaţi de presa italiană, cei doi şi-au petrecut întreaga zi pe plajă şi, la un moment dat, li s-au alăturat şi alţi prieteni. A fost impresarul lui Bocelli şi Ramazzotti
Un lucru e cert: dacă italianului i-a căzut cu tronc românca, atunci Ramona are de ce să fie mândră, căci bărbatul e şi celebru, şi apreciat, dar mai ales superbogat, fiind posesorul unei averi de zeci de milioane de euro.
Michele Torpedine a fost cel care a lansat cariera fulminantă a tenorului Andrea Bocelli, dar şi a lui Zucchero (interpretul hitului “Senza una donna”) sau a lui Eros Ramazzotti. Mai mult, la nivel mondial a lucrat şi a produs albume şi turnee pentru Joe Cocker, Ray Charles, Eric Clapton , Brian May, Luciano Pavarotti sau Patricia Kaas