Mesajul a fost trimis. Multumesc!

A “poftit” la două telefoane “deştepte” şi a plecat cu ele acasă, după ce le-a furat

Publicat in News Timisoara, miercuri 28 august 2013 ·

La data de 27 august, în urma activităţilor desfăşurate într-un dosar penal, poliţiştii Secţiei 1 Timişoara, au dispus începerea urmăririi penale faţă de un tânăr de 27 de ani, pentru comiterea infracţiunii de furt calificat.

În fapt, la data de 12 iulie a.c., în jurul orei 18.00, D. Marinică, din Timişoara, aflându-se în incinta unei societăţi comerciale din municipiu, a profitat de neatenţia vânzătoarei şi ar fi sustras două telefoane mobile, după care a părăsit locul faptei. Prejudiciul creat este estimat la 5300 de lei.

În cursul zilei de ieri, suspectul a fost prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Timişoara cu propunere de arestare preventivă pentru comiterea infracţiunii de furt calificat. Pe numele său, instanţa de judecată a emis un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 20 de zile, acesta fiind introdus în Arestul I.P.J. Timiş.

Poliţiştii continuă cercetările în vederea documentării întregii activităţi infracţionale a suspectului şi recuperării prejudiciului cauzat. La data de 27 august, în urma activităţilor desfăşurate într-un dosar penal, poliţiştii Secţiei 1 Timişoara, au dispus începerea urmăririi penale faţă de un tânăr de 27 de ani, pentru comiterea infracţiunii de furt calificat.

În fapt, la data de 12 iulie a.c., în jurul orei 18.00, D. Marinică, din Timişoara, aflându-se în incinta unei societăţi comerciale din municipiu, a profitat de neatenţia vânzătoarei şi ar fi sustras două telefoane mobile, după care a părăsit locul faptei. Prejudiciul creat este estimat la 5300 de lei.

În cursul zilei de ieri, suspectul a fost prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Timişoara cu propunere de arestare preventivă pentru comiterea infracţiunii de furt calificat. Pe numele său, instanţa de judecată a emis un mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 20 de zile, acesta fiind introdus în Arestul I.P.J. Timiş. @N_

Articolul in News Timisoara >>

Citeste si top 10 stiri de azi

SuperLiga: Dinamo, doar remiză cu FC Botoșani. Un gol al „câinilor” a fost anulat

HotNews acum 2 ore
Dinamo Bucureești și FC Botoșani au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat luni, pe stadionul „Arcul de Triumf”, în etapa a doua din SuperLiga. Dinamo – FC Botoșani 0-0 Toate ocaziile din prima repriză le-au aparținut „câiniilor”: Musi (‘5

Emisiunile zilei marţi, 22 iulie 2025

Ziarul Financiar acum 2 ore
Pentru alte știri, analize, articole și informații din business în timp real urmărește Ziarul Financiar pe WhatsApp Channels

Video A murit actorul Malcolm-Jamal Warner, Theo din „The Cosby Show”. S-a înecat în timp ce se afla în vacanță în Costa Rica

Adevarul acum o ora
Malcolm-Jamal Warner, actorul cunoscut mai ales pentru rolul Theo Huxtable din serialul The Cosby Show, a murit. Warner, care avea 54 de ani, s-a înecat duminică, în timp ce se afla în vacanță în Costa Rica.

Percheziții pe scară largă în rândul agenției anticorupție din Ucraina. SBU vânează „cârtițe” ale Rusiei

HotNews acum o ora
Serviciile de securitate ucrainene au arestat luni mai mulți oficiali din principala agenție anticorupție a țării și au efectuat zeci de percheziții, într-o acțiune pe care instituția vizată o consideră exagerată și care, potrivit acesteia, i-a bloc

Nicușor Dan, despre interferențele Rusiei: „NATO, UE şi Marea Britanie confirmă. Statul român trebuie să vină cu noi probe”

HotNews acum 7 ore
Președintele Nicușor Dan a transmis luni un mesaj în care afirmă că NATO, Uniunea Europeană și guvernul britanic au confirmat, prin declarații oficiale, că Rusia a desfășurat acțiuni de dezinformare și manipulare, precum și agresiuni ciberbetice în

Programul SGR-RetuRO se va extinde. Ministrul Mediului a anunțat noile ambalaje care vor intra pe listă

Adevarul acum 2 ore
Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a anunțat că analizează extinderea Sistemului de Garanție-Returnare (SGR) și la alte tipuri de ambalaje, precum borcanele sau cartoanele de lapte.

Ilie Bolojan: „Cât timp voi fi premierul României, voi căuta nu să creez FALII în COALIȚIE”

Gandul acum 3 ore
Premierul Ilie Bolojan este ferm convins că actuala Colaliție nu este una de conjunctură și va trece testul politic, inclusiv pe pachetul doi posibil asumat. Pe timpul mandatului său, Premierul promite să nu creeze noi falii între PNL și PSD, în spe

Ilie Bolojan spune că doar 35% dintre proiectele programului Anghel Saligny ar urma să continue: „Am cheltuit mai mult decât ne-am angajat”

Adevarul acum 4 ore
Premierul Ilie Bolojan a explicat că doar 35% dintre proiectele pe Anghel Saligny ar urma să continue în acest an. Autoritățile și constructorii au fost anunțați să-și pună lucrările în siguranță.

Datoria publică a României a depăşit pragul psihologic de 1.000 de miliarde de lei

Ziarul Financiar acum o ora
♦ În doar primele patru luni din an, datoria publică a depăşit pragul psihologic de 1.000 mld. lei. Datoria publică a sărit, în aprilie, de 1.000 mld. lei, potrivit datelor Finanţelor publicate ieri. Nu este de mirare. Deficitul bugetar, care a atin

Ghinion teribil pentru CFR Cluj » Cine e posibila adversară din turul 3: traseu infernal în Europa League

Gazeta Sporturilor acum 10 ore
Dacă trece de Lugano în turul 2 preliminar Europa League, în al treilea tur. Portughezii sunt mari favoriți împotriva bulgarilor.

Vremea

București
acum

25°
mar.

22°/41°
mie.

23°/37°
joi

21°/39°
vin.

23°/42°
Iasi
acum

23°
mar.

21°/37°
mie.

18°/33°
joi

20°/34°
vin.

19°/36°
Constanta
acum

24°
mar.

22°/34°
mie.

23°/26°
joi

24°/28°
vin.

23°/29°
Cluj-Napoca
acum

23°
mar.

20°/31°
mie.

18°/31°
joi

19°/33°
vin.

18°/34°
Timisoara
acum

24°
mar.

17°/33°
mie.

21°/35°
joi

22°/39°
vin.

22°/38°