Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Vocea rockului, la Pro TV. Loredana despre Dudu Isabel: „Forţa, vigoarea şi bărbăţia îl fac un personaj unic şi periculos“

Publicat in Adevarul, duminică 27 octombrie 2013 ·

Dudu Isabel, interpretul piesei Jump, a fost protagonistul ediţiei din 26 octombrie de la „Vocea României“. Cu un glas atipic şi o energie contagioasă, cântăreţul rock din Cluj Napoca a fost primit cu braţele deschise în echipa Loredanei.

„Ai rupt scena la propriu şi la figurat, îmi place nebunia ta. De când aşteptam pe cineva cu atâta energie!“, i-a spus Loredana concurentului în vârstă de 37 de ani. „N-am auzit o voce de genul tău care să cânte atât de bine în toate cele trei sezoane. M-am întrebat: «Oare pot să fac faţă unei asemenea voci?»“, l-a complimentat şi Smiley, în timp ce Brenciu şi-a rupt din nou butonul de la pupitru, în entuziasmul procesului de votare. În ciuda strategiilor persuasive, concurentul a mizat pe experienţa Loredanei. „Forţa, vigoarea, bărbăţia îl fac un personaj unic şi periculos“, a analizat antrenoarea.

Ostilităţile dintre Marius Moga şi Horia Brenciu s-au simţit şi în episodul din 26 octombrie. Încercând să-l convingă pe un concurent să vină în echipele lor, cei doi antrenori şi-au analizat reciproc demersurile profesionale: Brenciu s-a descris drept un artist ce cântă pentru mii de oameni din ţară, şi nu doar unul ce trăieşte mai mult în străinătate şi colaborează cu formaţii precum Maroon 5, în timp ce Moga s-a declarat un producător de hituri, şi nu un interpret de coveruri. Cu asemenea argumente, Andi l-a ales pe cel din urmă antrenor.

Iolanda a venit la concurs la recomandarea prietenelor, dar şi pentru că audiţiile pe nevăzute reprezintă o şansă pentru a-i fi evaluată vocea, şi nu înfăţişarea. Cu toate că şi-ar fi dorit ca Brenciu să-i fie mentor, pentru că este "un showman", tânăra comparată cu Fely Donose (participanta din sezonul precedent) a avut de ales doar între Smiley şi Moga. Interpreta hitului "Skyfall" a optat pentru cântăreţul melodiei "Cai verzi pe pereţi".

Cu un cercel în ureche

Articolul in Adevarul >>

Citeste si top 10 stiri de azi

SuperLiga: Dinamo, doar remiză cu FC Botoșani. Un gol al „câinilor” a fost anulat

HotNews acum 4 ore
Dinamo Bucureești și FC Botoșani au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat luni, pe stadionul „Arcul de Triumf”, în etapa a doua din SuperLiga. Dinamo – FC Botoșani 0-0 Toate ocaziile din prima repriză le-au aparținut „câiniilor”: Musi (‘5

Emisiunile zilei marţi, 22 iulie 2025

Ziarul Financiar acum 4 ore
Pentru alte știri, analize, articole și informații din business în timp real urmărește Ziarul Financiar pe WhatsApp Channels

Video A murit actorul Malcolm-Jamal Warner, Theo din „The Cosby Show”. S-a înecat în timp ce se afla în vacanță în Costa Rica

Adevarul acum 3 ore
Malcolm-Jamal Warner, actorul cunoscut mai ales pentru rolul Theo Huxtable din serialul The Cosby Show, a murit. Warner, care avea 54 de ani, s-a înecat duminică, în timp ce se afla în vacanță în Costa Rica.

Nicușor Dan, despre interferențele Rusiei: „NATO, UE şi Marea Britanie confirmă. Statul român trebuie să vină cu noi probe”

HotNews acum 9 ore
Președintele Nicușor Dan a transmis luni un mesaj în care afirmă că NATO, Uniunea Europeană și guvernul britanic au confirmat, prin declarații oficiale, că Rusia a desfășurat acțiuni de dezinformare și manipulare, precum și agresiuni ciberbetice în

Programul SGR-RetuRO se va extinde. Ministrul Mediului a anunțat noile ambalaje care vor intra pe listă

Adevarul acum 3 ore
Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a anunțat că analizează extinderea Sistemului de Garanție-Returnare (SGR) și la alte tipuri de ambalaje, precum borcanele sau cartoanele de lapte.

Percheziții pe scară largă în rândul agenției anticorupție din Ucraina. SBU vânează „cârtițe” ale Rusiei

HotNews acum 3 ore
Serviciile de securitate ucrainene au arestat luni mai mulți oficiali din principala agenție anticorupție a țării și au efectuat zeci de percheziții, într-o acțiune pe care instituția vizată o consideră exagerată și care, potrivit acesteia, i-a bloc

Ilie Bolojan: „Cât timp voi fi premierul României, voi căuta nu să creez FALII în COALIȚIE”

Gandul acum 5 ore
Premierul Ilie Bolojan este ferm convins că actuala Colaliție nu este una de conjunctură și va trece testul politic, inclusiv pe pachetul doi posibil asumat. Pe timpul mandatului său, Premierul promite să nu creeze noi falii între PNL și PSD, în spe

Sondaj INSCOP. Două treimi dintre români spun că Ceaușescu a fost un lider bun: „Procentele catastrofice care mitologizează viața în comunism nu sunt doar rezultatul unui fenomen natural”

HotNews acum 13 ore
66% dintre români cred că fostul lider comunist Nicolae Ceaușescu a fost un președinte bun pentru țară. 24% dintre români cred că acesta a fost un lider rău pentru România, iar 7,8% spun că nu știu să aprecieze acest lucru, potrivit unui sondaj INSC

Ilie Bolojan spune că doar 35% dintre proiectele programului Anghel Saligny ar urma să continue: „Am cheltuit mai mult decât ne-am angajat”

Adevarul acum 6 ore
Premierul Ilie Bolojan a explicat că doar 35% dintre proiectele pe Anghel Saligny ar urma să continue în acest an. Autoritățile și constructorii au fost anunțați să-și pună lucrările în siguranță.

Datoria publică a României a depăşit pragul psihologic de 1.000 de miliarde de lei

Ziarul Financiar acum 3 ore
♦ În doar primele patru luni din an, datoria publică a depăşit pragul psihologic de 1.000 mld. lei. Datoria publică a sărit, în aprilie, de 1.000 mld. lei, potrivit datelor Finanţelor publicate ieri. Nu este de mirare. Deficitul bugetar, care a atin

Vremea

București
acum

24°
mar.

23°/41°
mie.

23°/37°
joi

21°/39°
vin.

23°/42°
Iasi
acum

21°
mar.

21°/37°
mie.

18°/33°
joi

20°/34°
vin.

19°/36°
Constanta
acum

21°
mar.

21°/34°
mie.

23°/26°
joi

24°/28°
vin.

23°/29°
Cluj-Napoca
acum

20°
mar.

20°/31°
mie.

18°/31°
joi

19°/33°
vin.

18°/34°
Timisoara
acum

25°
mar.

20°/33°
mie.

21°/35°
joi

22°/39°
vin.

22°/38°