Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Ce au trecut deputaţii în declaraţiile de avere: Bijuterii şi ceasuri de zeci de mii de euro

Publicat in Ziarul Financiar, vineri 1 noiembrie 2013 ·

Astfel, deputatul PSD Oana Niculescu-Mizil a scris în declaraţia sa de avere că deţine bijuterii şi ceasuri dobândite în perioada 1994-2012 estimate la 90.000 de euro, în timp ce Mărioara Nistor (PPDD) are bijuterii şi obiecte de artă în valoare de 25.000 de euro.

Fostul preşedinte al Camerei Deputaţilor Roberta Anastase şi-a trecut în declaraţie bijuterii şi metale preţioase "dobândite de-a lungul timpului" în valoare de aproximativ 13.000 de euro, în timp ce Elena Udrea a scris în declaraţia de avere că deţine bijuterii din aur şi argint în valoare de 50.000 de euro.

Democrat-liberala Raluca Turcan a precizat şi ea în declaraţia de avere că are bijuterii estimate la 6.500 de euro, iar liberala Cristian Pocora are bijuterii de 5.000 de euro.

Violeta Tudorie (PSD) are bijuterii şi obiecte de artă în valoare de 10.000 de euro, iar Rodica Nassar a precizat în declaraţia de avere că deţine bijuterii în valoare de 65.000 de euro, dobândite între 1984 şi 2012.

Deputatul Gheorghe Neţoiu, ales pe listele PPDD, deţine un ceas Rolex dobândit în 2006 în valoare de 10.000 USD şi un ceas Fram Muler, de aceeaşi valoare, dobândit în anul 2002.

Deputatul PSD Miron Mitrea are declarate "bunuri metale preţioase" în valoare de 32.000 de lei şi bijuterii dobândite din 1964 până în prezent estimate la 139.000 de lei.

Ministrul Dan Nica, deputat PSD, a precizat în declaraţia de avere că are bijuterii de aur şi argint dobândite începând cu anul 1980 şi estimate la 35.000 de lei, precum şi "trei ceasuri de mână" în valoare de 15.000 de lei.

Deputatul liberal Relu Fenechiu a declarat că are bijuterii şi obiecte de artă dobândite din 1996 până în 2007 estimate la 80.000 de euro, iar deputatul PDL Dan Cristian Popescu a precizat în declaraţia de avere că deţine bijuterii dobândite în perioada 1980-2013 în valoare de 150.000 de euro şi ceasuri es

Articolul in Ziarul Financiar >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Nicușor Dan, primele declarații despre numirea făcută la CCR. De ce l-a ales pe Dacian Cosmin Dragoș

HotNews acum 10 ore
Președintele Nicușor Dan a declarat, marți, că prin decizia de a-l nominaliza pe Dacian Cosmin Dragoș în funcția de judecător al Curții Constituționale a României (CCR) a dorit să își reafirme „angajamentul față de buna funcționare a autorităților p

Premierul Ilie Bolojan, discuții cu omogul său ucrainean Denys Shmyhal

Mediafax acum 4 ore
Premierul Ilie Bolojan a avut marți seara discuții cu omologul său ucrainea Denys Shmyhal despre război și despre efectele regionale ale acestuia, dar și despre drepturile minorității române din Ucraina. Potrivit unui comunicat al Guvernului, cei do

Bolojan: În Justiţie, vârsta medie de pensionare este 48 de ani, pensia medie 5.000 de euro

BusinessMagazin acum 5 ore
Aceste lucruri nu mai pot continua pentru că sunt anormale şi le vom corecta, susţine premierul Ilie Bolojan, care spune că vârsta medie de pensionare în Justiţie este 48 de ani, iar pensia medie de 5.000 de euro.

Bolojan, replică pentru PSD, după ameninţările cu ieşirea de la guvernare: „E ușor să stai pe margine”

Adevarul acum 4 ore
În timp ce PSD sugerează că ar putea părăsi guvernarea, premierul Ilie Bolojan evită disputele publice și le amintește că „este foarte ușor să stai pe margine și să spui cum ar trebui făcut”.

Trump îl acuză pe Putin că vorbește „prostii” și ia în calcul noi sancțiuni. „Nu tratează cum trebuie ființele umane”

HotNews acum 5 ore
Președintele american Donald Trump l-a acuzat marți pe omologul său rus, Vladimir Putin, că vorbește „prostii” despre Ucraina, spunând că SUA va trimite Kievului mai multe arme ca să se apere, relatează AFP. Declarația liderului american a reflectat

Bolojan: Toate companiile de stat vor fi auditate. Cele care se vede cât se poate de clar din analize economice că au pierdere de ani de zile, trebuie pur şi simplu închise sau date în administrare privată

News.ro acum 5 ore
Premierul Ilie Bolojan a declarat, marţi seară, că toate companiile mari ale statului vor fi auditate, iar cele care au pierderi de ani de zile vor trebui închise sau date în administrare privată, pentru a nu mai rămâne pradă oamenilor care şi-au bă

Marius Tucă Show începe miercuri, 9 iulie, de la ora 20.00, live pe Gândul. Invitat: prof. univ. dr. Dan Dungaciu

Gandul acum 4 ore
Invitatul zilei este prof. univ. dr. Dan Dungaciu, analist, sociolog și geopolitician. Emisiunea poate fi urmărită live pe Facebook și pe canalul de YouTube Gandul. ”Tineți aproape!”

Cine este Dragoș Hotea, consilierul pe probleme externe al premierului Ilie Bolojan

HotNews acum 7 ore
Dragoș Hotea are o experiență de peste 18 ani în domeniul politicii externe și al promovării drepturilor omului, a scris Guvernul în comunicatul prin care a anunțat, marți, că diplomatul va prelua responsabilitățile de consilier al prim-ministrului

Macron, primul lider european invitat în vizită de stat după Brexit, spune în Parlamentul de la Londra că Franţa şi Marea Britanie trebuie să protejeze ordinea mondială şi să pună capăt dependenţei de SUA şi China

News.ro acum 2 ore
Preşedintele francez Emmanuel Macron a declarat marţi, în Parlamentul de la Londra, că Marea Britanie şi Franţa trebuie să colaboreze pentru a contracara numeroasele ameninţări ce destabilizează lumea şi pentru a proteja Europa de „dependenţa excesi

BNR menține dobânda cheie la 6,50% pe an. Deciziile Consiliului de administraţie

Ziua Constanta acum 11 ore
Consiliul de Administrație al Băncii Naționale a României a decis, marți, 08 iulie, să mențină rata dobânzii de politică monetară la nivelul de 6,50% pe an, informează banca centrală printr-un comunicat. Rata anuală a inflației s-a menținut în april

Vremea

București
acum

26°
mie.

16°/33°
joi

14°/28°
vin.

16°/29°
sâm.

18°/32°
Iasi
acum

26°
mie.

17°/31°
joi

15°/22°
vin.

13°/26°
sâm.

14°/29°
Constanta
acum

21°
mie.

21°/30°
joi

16°/28°
vin.

18°/24°
sâm.

20°/27°
Cluj-Napoca
acum

18°
mie.

13°/23°
joi

13°/18°
vin.

13°/20°
sâm.

11°/24°
Timisoara
acum

19°
mie.

11°/19°
joi

14°/26°
vin.

13°/25°
sâm.

13°/30°