Mesajul a fost trimis. Multumesc!

TAEKWON-DO ITF - A inceput Cupa Romaniei, cu record de participanti (VIDEO)

Publicat in eMaramures, vineri 15 noiembrie 2013 ·

Vezi

S-au asteptat sa vina la Cupa Romaniei circa 200 de sportivi, s-au inscris aproape 300 de practicanti de taekwon-do ITF. Competitia a inceput in aceasta dimineata in Baia Mare, pana duminica inclusiv juniorii si seniorii urmand sa se intreaca in polivalenta baimareana. Juniori si seniori si-au dat intalnire in Baia Mare pentru a participa la Cupa Romaniei.

"E prima zi, suntem la inceput, dar e un inceput bun pentru noi. E o competitie puternica: ne asteptam sa vina vreo 200 de sportivi, s-au inscris aproape 300 de la 20 de cluburi. Este cea mai mare competitie de taekwon-do de acest gen din Romania. Azi au concurat juniorii si seniorii, urmand maine sa concureze copiii si duminica din nou seniorii", a mentionat pentru eMaramures Dan Goron, presedinte CS Stiinta Dragonul Baia Mare.

Peste o suta dintre sportivi provin de la cluburile din Baia Mare: Ardealul Stiinta, Gi Do, Martial Arts Dojo si CS Stiinta Dragonul.

"Cluburile din acest oras sunt reprezentate foarte bine. Le doresc foarte mult succes. Este si o concurenta intre ele, care sa obtina mai multe rezultate. Acesta este un lucru benefic", a considerat Mircea Muntean, secretar general al Federatiei Romane de Taekwon-Do ITF.

 

CS Stiinta-Dragonul Baia Mare si Federatia Romana de Taekwon-Do ITF sunt organizatorii competitiei care se adreseaza atat seniorilor, cat si juniorilor si are loc in sala polivalenta din Baia Mare.

"Competitia a inceput foarte bine. Am ales Baia Mare tocmai datorita conditiilor care ni se ofera. Toata lumea speram sa fie multumita", a mentionat Mircea Muntean.

Paula face taekwon-do ITF de mai bine de sase ani si a mai participat la Cupa Romaniei. Nu a fost editie la care sa nu urce pe podium. Cea mai importanta medalie a ei este obtinuta la un Campionat European, anul trecut Paula devenind vicecampioana conti

Articolul in eMaramures >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Mark Rutte spune că Beijingul ar putea îndemna Rusia să atace NATO. „Am nevoie de tine pentru a-i ţine ocupaţi în Europa”

Adevarul acum o ora
Dacă Beijingul ar decide să atace Taiwanul, este foarte probabil că va folosi Rusia pentru a lovi Europa, a afirmat secretarul general al NATO, Mark Rutte.

Cutremur de suprafață, duminică dimineață, în județul Gorj

HotNews acum o ora
Un cutremur de suprafaţă cu magnitudinea 3,3 s-a produs, duminică dimineaţa, la ora 6:29, în Oltenia, judeţul Gorj, potrivit datelor publicate de Institutul Naţional de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP), transmite Agerpres. Seis

Elon Musk anunță formarea Partidului America: „Va reda libertatea”

Adevarul acum 35 minute
Miliardarul Elon Musk a anunțat sâmbătă, 5 iulie, crearea mişcării sale politice denumite „America Party” - Partidul America.

Charalambous s-a convins după ce FCSB a câștigat Supercupa: „Va avea mai multe minute în acest sezon”

Gazeta Sporturilor acum 10 ore
. Elias Charalambous (44 de ani), tehnicianul campioanei României, a oferit prima reacție după câștigarea Supercupei României. Despre Ștefănescu am spus în sezonul trecut că nu am fost destul de corecți față de el. Sper că va avea mai multe minute î

Bilanțul inundațiilor din TEXAS a urcat la 51 de morți. În continuare zeci de persoane sunt date dispărute, inclusiv 27 de fete de la o tabără de vară

Gandul acum o ora
Bilanțul victimelor inundațiilor devastatoare care au cuprins centrul statului Texas a urcat la 51 de morți, a anunțat șeriful comitatului Kerr, citat de NBC. Printre victime se numără și câțiva copii. Între timp, autoritățile caută în continuare ze

Dalai Lama împlinește 90 de ani și speră să trăiască peste 130

Adevarul acum 55 minute
Liderul spiritual al budiștilor tibetani, Dalai Lama, a împlinit 90 de ani duminică, 6 iulie, și a declarat că speră să trăiască peste 130 de ani.

Pe site-ul Ministerului Sănătății va fi disponibil un formular online dedicat sesizărilor privind mâncarea din spitale

Ziua Constanta acum o ora
Începând cu 14 iulie 2025, va fi disponibil pe site-ul Ministerului Sănătății un formular online dedicat sesizărilor privind mâncarea din spitale. Anunțul a fost făcut de Ministerul Sănătății pe pagina de Facebook. Noul ministrul al Sănătății, Alexa

Zelenski spune că ultima discuție la telefon cu Trump a fost „cea mai productivă”

HotNews acum 11 ore
Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a declarat sâmbătă că discuția recentă cu președintele american Donald Trump, purtată la telefon vineri, a fost cea mai bună și „cea mai productivă” pe care a avut-o, scrie Reuters. „Referitor la conversația

VIDEO Ayatollahul Ali Khamenei, prima apariţie publică după recentul conflict cu Israelul

G4Media acum 2 ore
Dimensiune text Dimensiune text Mică Normală Mare Liderul suprem iranian, ayatollahul Ali Khamenei, a participat sâmbătă la un eveniment religios, prima sa apariţie publică după încetarea focului cu Israelul, potrivit imaginilor difuzate de televizi

Gigi Becali exclamă, după Supercupa României: „Nu am avut de când sunt eu în fotbal așa jucător”

Gazeta Sporturilor acum 10 ore
. Gigi Becali, patronul roș-albaștrilor, a avut cuvinte de laudă la adresa lui Juri Cisotti, mijlocașul ofensiv al campioanei din Liga 1. Echipa începe cu Cisotti, Olaru și Șut. Și cu Ngezana” Gigi Becali, patron FCSB

Vremea

București
acum

25°
dum.

20°/36°
lun.

24°/39°
mar.

24°/38°
mie.

24°/37°
Iasi
acum

23°
dum.

19°/36°
lun.

18°/38°
mar.

21°/38°
mie.

19°/37°
Constanta
acum

26°
dum.

20°/29°
lun.

22°/27°
mar.

21°/27°
mie.

22°/27°
Cluj-Napoca
acum

21°
dum.

16°/35°
lun.

19°/37°
mar.

18°/35°
mie.

15°/21°
Timisoara
acum

24°
dum.

18°/37°
lun.

19°/40°
mar.

18°/39°
mie.

14°/20°