UPDATE (17:10) Dosarul lui Gheorghe Coman va fi judecat în această seară, la ora 18:00, informează b1.ro. (16:28) Procurorii Direcţiei Naţionale Anticorupţie (DNA) au trimis astăzi, la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (ÎCCJ), propunerea de arestare preventivă a deputatului Gheorghe Coman, relatează b1.ro.Urmează ca dosarul să fie înregistrat şi să se stabilească o oră la care se va discuta solicitarea procurorilor. Tot astăzi, Camera Deputaţilor a dat vot favorabil pentru arestarea lui Coman, acesta fiind şi audiat la sediul central al DNA.
Gheorghe Coman este urmărit penal pentru fapte de corupţie, după ce a fost prins când primea 3.140 de lei pentru a menţine în funcţie un şef din Direcţia Sanitară Veterinară Buzău, parlamentarul fugind cu maşina în urma flagrantului organizat de procurorii DNA. UPDATE (17:10) Dosarul lui Gheorghe Coman va fi judecat în această seară, la ora 18:00, informează b1.ro. (16:28) Procurorii Direcţiei Naţionale Anticorupţie (DNA) au trimis astăzi, la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie (ÎCCJ), propunerea de arestare preventivă a deputatului Gheorghe Coman, relatează b1.ro.Urmează ca dosarul să fie înregistrat şi să se stabilească o oră la care se va discuta solicitarea procurorilor. Tot astăzi, Camera Deputaţilor a dat vot favorabil pentru arestarea lui Coman, acesta fiind şi audiat la sediul central al DNA.
Gheorghe Coman este urmărit penal pentru fapte de corupţie, după ce a fost prins când primea 3.140 de lei pentru a menţine în funcţie un şef din Direcţia Sanitară Veterinară Buzău, parlamentarul fugind cu maşina în urma flagrantului organizat de procurorii DNA.