Mesajul a fost trimis. Multumesc!

Ministerul condus de Nicolae Ciuca intervine dupa tragedia de la Timișoara - Verificari in blocurile groazei

Publicat in Ziua News, joi 21 noiembrie 2019 ·

O echipă din cadrul Ministerului Apărării Naţionale se deplasează, joi, la Timişoara, pentru a face verificări suplimentare cu echipamente specializate în blocurile de garsoniere unde s-a făcut dezinsecţie şi deratizare cu substanţa toxică Delicia - Gastoxin. Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Timişoara a anunţat că o echipă din cadrul Ministerului Apărării Naţionale se va deplasa la Timişoara şi, în cursul zilei de joi, va efectua verificări suplimentare cu echipamente spe

Articolul in Ziua News >>

Citeste si top 10 stiri de azi

Mesajul lui George Simion după anunțul de trimitere în judecată a lui Călin Georgescu. „Arată fața dictatorială a acestui regim”

HotNews acum 6 ore
George Simion spune că trimiterea în judecată a lui Călin Georgescu demonstrează „clar fața dictatorială a acestui regim”. Liderul AUR a reacționat la jumătate de oră de la anunțul Parchetului General. „Trimiterea în judecată a lui Călin Georgescu a

Ministrul Economiei: „A doua sau a treia zi după ce s-a întâmplat tragedia de la Praid, directorului Salrom i-au mărit salariul”

HotNews acum 30 minute
Ministrul Economiei, Radu Miruță, a declarat miercuri pentru B1 TV că directorului de la Societatea Națională a Sării din România (Salrom) i-a fost majorat salariul la 38.000 de lei, prin decizia Adunării Generale a Acționarilor, „a doua sau a treia

Michael Dickerson, Ambasada SUA: „Angajamentul Statelor Unite faţă de România este de neclintit. Ne dorim întărirea relaţiilor noastre solide”

Gandul acum 30 minute
„Angajamentul Statelor Unite faţă de România este de neclintit”, a declarat, miercuri, Însărcinatul cu afaceri al SUA, Michael Dickerson, la recepţia de Ziua Independenţei, potrivit Agerpres. „Parteneriatul strategic dintre Statele Unite şi România

Moţiunea de cenzură împotriva Comisiei Von der Leyen ajunge la vot în plenul PE. Ce se decide săptămâna viitoare

Mediafax acum o ora
Moțiune de cenzură împotriva Comisiei Europene condusă de Ursula von der Leyen Președinta Parlamentului European, Roberta Metsola, a notificat miercuri seară liderii grupurilor politice din legislativul UE cu privire la moțiunea de cenzură împotriva

LIVE VIDEO Ilie Bolojan prezintă măsurile fiscale, într-o conferință de presă

Ziua Constanta acum 6 ore
Premierul Ilie Bolojan susține, azi, 02 iulie, la Palatul Victoria, o conferință de presă în care va face public pachetul de măsuri fiscale pe care le va lua Guvernul în perioada următoare pentru a rezolva problema deficitului bugetar excesiv.

Cristian Tudor Popescu îl provoacă pe Ilie Bolojan: „Nu știu cum ar putea premierul să accepte acest jaf cu legea în mână”

HotNews acum 2 ore
Scriitorul și gazetarul Cristian Tudor Popescu a reacționat miercuri, înainte ca premierul Ilie Bolojan să anunțe pachetul de măsuri fiscale, criticând dur faptul că bonusurile, „salariile uriașe” și pensiile speciale de la stat nu sunt vizate direc

Patronatele atacă dur majorările de taxe anunțate de Ilie Bolojan: „Din nou mediul privat și cetățenii vor purta povara”

HotNews acum 2 ore
Confederația Patronală Concordia a declarat, miercuri, într-un comunicat de presă, „că își exprimă profunda îngrijorare și nemulțumire față de pachetul de măsuri fiscale anunțat astăzi de premierul României”. „Deși înțelegem imperativul echilibrării

Adrian Nicușor Nica, noul președinte al ANAF!

Ziua Constanta acum o ora
Adrian Nicușor Nica este noul președinte al Agenției Naționale de Administrare Fiscală, potrviti deciziei de numire, semnată de premierul Ilie Bolojan, și publicată miercuri în Monitorul Oficial. Acesta a deținut funcția de șef al Corpului de contro

Mihai Leu va fi înmormântat vineri în orașul său natal

Gazeta Sporturilor acum 10 ore
, fostul campion mondial de box, va fi înmormântat vineri, în orașul său natal, Hunedoara, după cum au anunțat apropiații săi pe pagina de Facebook a pugilistului.

Marius Tucă Show începe joi, 3 iulie, de la ora 20.00, live pe Gândul. Invitat: Ion Cristoiu

Gandul acum o ora
Invitatul zilei este Ion Cristoiu, scriitor și publicist. Emisiunea poate fi urmărită live pe Facebook și pe canalul de YouTube Gandul. ”Tineți aproape!”

Vremea

București
acum

23°
mie.

17°/31°
joi

17°/33°
vin.

22°/35°
sâm.

21°/33°
Iasi
acum

21°
mie.

14°/29°
joi

17°/31°
vin.

18°/34°
sâm.

15°/28°
Constanta
acum

22°
mie.

18°/27°
joi

19°/26°
vin.

20°/27°
sâm.

21°/27°
Cluj-Napoca
acum

21°
mie.

11°/30°
joi

14°/33°
vin.

18°/35°
sâm.

15°/30°
Timisoara
acum

22°
mie.

14°/33°
joi

16°/39°
vin.

20°/40°
sâm.

18°/34°