Fotbal. Liga 4 / Inter Petrila a ținut liderul în șah

Publicat in Ziarul Vaii Jiului, luni 14 octombrie 2024 ·

Unirea DMO, liderul surpriză din Liga 4, a fost ținut în șah la Petrila, acolo unde echipa gazdă s-a ținut scai de un rezultat bun. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 3-3, după ce la pauză a fost 2-2. Într-un alt meci, CFR Simeria a reușit să se impună cu scorul de 2-0 pe terenul celor de la CSM Deva, după o luptă echilibrată în prima repriză. Sebastian Stupar a deschis scorul în minutul 62, urmat de un gol decisiv marcat de Toma Abrudean în minutul 73, asigurând cele 3 puncte

Articolul in Ziarul Vaii Jiului >>

A murit Delia Budeanu, una dintre cele mai cunoscute crainice din istoria Televiziunii Române

HotNews acum o ora
Delia Budeanu, care a fost timp de aproape trei decenii crainică a Televiziunii Române, a murit la vârsta de 75 de ani, anunță News.ro. Potrivit TVR Info și Radio România, Delia Budeanu a debutat în TVR în 1970, pe programul 2, unde prezenta emisiun

Cutremur în zona seismică Vrancea. Ce magnitudine a avut

Ziare.com acum 3 ore
Institutul Național de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pământului a anunțat sâmbătă, 19 octombrie, că în România a avut loc un cutremur. Seismul s-a prosud în zona seismică Vrancea, Buzău, iar magnitudinea a fost de 3,3. „În ziua de 19 Octombri

Adrian Marțian, tatăl celor trei frați găsiți în Serbia, va fi cercetat în libertate. Propunerea de arestare a fost respinsă de instanţă

Ziare.com acum 58 minute
Tatăl celor trei fraţi din judeţul Hunedoara care au fost declaraţi dispăruţi, apoi au fost găsiţi după patru zile în Serbia, alături de părintele lor, care avea ordin de restricție şi nu avea voie să se apropie de ei, va fi cercetat în libertate. J

VIDEO Angajament al lui Ciucă: „Eu, personal, nu voi mai face niciodată o coaliție cu PSD”

HotNews acum 2 ore
Președintele PNL Nicolae Ciucă a afirmat că el, „personal”, nu va mai intra niciodată într-o coaliție cu PSD, liberalul susținând că alianța precedentă a fost încheiată pentru că erau „momente dificile” pentru țară. Mesajul legat de excluderea unei

Un aeroport din Noua Zeelandă impune o limită de timp pentru îmbrăţişări

News.ro acum 3 ore
Aeroportul Dunedin din Noua Zeelandă a stârnit controverse cu un nou semn, conform căruia impune o limită de trei minute pentru îmbrăţişări în zona de sosire a călătorilor pentru zboruri, relatează CNN. „Pentru despărţiri mai afectuoase, vă rugăm să

O firmă de pompe funebre din Polonia a prezentat scuze după ce un cadavru a căzut din dric în trafic

O firmă de pompe funebre din Polonia a prezentat sâmbătă scuze după ce un cadavru pe care îl transporta a căzut dintr-un dric în trafic, relatează AP. Presa poloneză relatează că un bărbat conducea vineri pe o stradă din Stalowa Wola, un oraş din su

Wiz Khalifa, trimis în judecată la Constanța, după ce ar fi fumat canabis pe scenă la "Beach, Please!"

Ziua Constanta acum 8 ore
Rapperul american Wiz Khalifa a fost trimis în judecată de procurorii DIICOT Constanța după ce şi-a aprins o ţigară cu canabis pe scenă, în timp ce susţinea un concert la Festivalul "Beach, Please!" de la Costineşti în luna iulie, conform Antena 3.

Superliga: Sepsi OSK – UTA Arad 1-0

News.ro acum 2 ore
Echipa Sepsi OSK a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea UTA Arad, în etapa a 13-a din Superligă. În meciul de la Sf. Gheorghe, gazdele au deschis scorul în minutul 44, când Cosmin Matei a şutat din unghi, de la marginea careului mic,

Bărbat salvat dintr-o fântână la Ruginoasa

Ceahlaul acum 4 ore
Un bărbat de 41 de ani a fost salvat dintr-o fântână din localitatea Cordun, comuna Ruginoasa, după ce a căzut în timpul unor lucrări de întreținere. Incidentul a avut loc astăzi, 19 octombrie, în jurul orei 11:05, și potrivit ISU Neamț: „La locul s

Bogdan Chiriţoiu, preşedintele Consiliului Concurenţei: Probabil, vom cere Mega Image să vândă sub 100 de magazine pentru a prelua Profi, în localităţi în care cele două reţele se suprapun